Природознавство
Тема. Євразія — найбільший материк.
Мета. Ознайомити з особливостями природи Євразії; розвивати просторову уяву, вміння працювати з картою півкуль; вчити складати розповіді про природу материків і океанів, знати про різноманітність природи Євразії; виховувати пізнавальний інтерес, виховувати любов до рідної Землі; сприяти формуванню екологічного мислення.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1.Діти взявшись за руки:
Тепло своїх долоньок
Я друзям віддаю,
Урок новий, цікавий
Із радістю почну.
2.Метод «Збери слово»
- Діти, дайте відповідь одним словом на запитання «Яким я хочу бачити себе на уроці?» Для цього використайте літери, які лежать у вас на партах.
с – старанним і – інформованим
х - хорошим п – приємним
у – уважним
-Я бажаю вам успіху на сьогоднішньому уроці.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Почнемо наш урок з перевірки домашнього завдання.
-Молодці, ви дуже добре знаєте Світовий океан.
ІІІ. Актуалізація опорних знань дітей та їхнього життєвого досвіду.
Але крім океанів на планеті Земля є і материки.
Покажіть на карті півкуль материки. ( один учень біля дошки, інші – в атласах)
(Діти пригадують, а вчитель прикріплює зелені листочки до зображеного на дошці дерева)
ІV. Повідомлення теми та завдання уроку, мотивація навчальної діяльності учнів.
- Сьогодні на уроці ми продовжимо розширювати знання про материки і тема нашого уроку « Євразія — найбільший материк»
Ми дізнаємося (до дерева прикріплюємо квіти)
V.Ознайомлення з новим матеріалом (сприймання та усвідомлення знань).
1. Перегляд презентації.
2. Гра «Доповни речення»
– Ви уважно слухали нову тему, тому спробуйте доповнити речення. Відповідаємо швидко. (показуємо на карті)
3. Фізкультхвилинка (Австралійський дощ)
4. Читання статті с.55-56
Вправа «Мозковий штурм»
-Швидко відповідай!
VІ.Закріплення нових знань (осмислення, узагальнення, систематизація знань).
1, 2 група – 1 завдання
3 група – 2 і 4 завдання
4, 5 група – 3 завдання
VІІ. Підсумки уроку.
Вправа «Цифровий диктант»
VІІІ. Повідомлення домашнього завдання.
Інші читають у підручнику (с. 55–57).
Ось і дзвоник пролунав,
Час перерви вже настав.
За роботу по заслузі,
Щиро дякую вам, друзі.