Тема години спілкування «ЧАРІВНІ СЛОВА ВІДКРИВАЮТЬ СЕРЦЯ»
Мета: збагатити та активізувати словниковий запас учнів; формувати комунікативну компетентність, мовленнєву культуру школярів; розвивати діалогічне мовлення, пам'ять, мислення; виховувати ввічливість, повагу до старших і однолітків.
Словник: увічливі мовні звороти (доброго ранку, доброго дня, доброго вечора, здрастуйте, до побачення, будьте здорові, пробачте, дякую, спасибі, будь ласка, дозвольте потурбувати, смачного, на добраніч, радий вас бачити, приємно зустрітися, хай вам щастить, щасливої дороги, мої вам вітання тощо).
Обладнання: зображення Чарівника; скринька; смужки паперу з написаними на них словами ввічливості; силуетні зображення сонечка.
Хід заняття
І. Організаційний момент
1. Привітання до вчителів, гостей заходу.
2.Створення позитивного настрою.
- Перед початком нашої плідної роботи ми скажемо один одному такі слова:
Щоб нам разом працювати,
Треба всім таке сказати:
- Я уважний і серйозний,
Хоч іще малого зросту.
Зараз з силами зберусь,
Я нічого не боюсь,
Впевнений, кмітливий я
Хочу отримати нові знання.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
На дошці в хаотичному порядку розташовані смужки паперу зі словами ввічливості.
ІІІ. Оголошення теми заняття.
Слово вчителя
Зачароване місто, на екрані чаклун просить допомоги
Перегляд відеоролика «Ввічливість» - 1:31. (Відповіді учнів).
Висновок. Отже, ввічливість — (також чемність, ґречність) — розуміють вміння шанобливо і тактовно спілкуватися з людьми, готовність знайти компроміс і вислухати протилежні точки зору. Це якість людини, яку вона виховує в собі сама.
Ввічливі слова – це слова, з допомогою яких людина виявляє свою уважність, люб’язність, чемність.
ІV. Основна частина
Вправа «Чарівні слова»
(Учні по рядах підходять до дошки і прикріплюють до групи слів своє слово ввічливості під музичний супровід. Обговорення правильності вибору).
|
|
Кінцевий результат
Слова вітання чи прощання |
Слова вдячності |
Слова вибачення чи прохання |
Інші ввічливі слова |
Доброго ранку На добраніч Доброго дня Щасливої дороги Добрий вечір Здрастуйте До побачення На все добре Будьте здорові Радий вас бачити Приємно зустрітися Хай вам щастить Мої вам вітання |
Щиро вдячний Дякую Спасибі
|
Будьте ласкаві Вибачте Пробачте Будь ласка Дозвольте потурбувати Перепрошую
|
Заходьте, будь ласка Дозвольте вам допомогти Сідайте, будь ласка Смачного Приємного апетиту Гарних снів Приємного апетиту
|
стає приємно і хороше.
Перегляд відео «Кому вдячні сумчани?» - 0:47. (Відповіді учнів).
- У який день святкують день слова «дякую»?
- У якому місті люди давали інтерв’ю?
- Отже, слово «дякую» треба не тільки говорити 11 січня, а можна і треба говорити щодня. Діти, ви маєте унікальну нагоду зараз подякувати своїм батькам. (Діти звертаються до своїх батьків, хто завітав на годину спілкування).
V. Формування навичок культурної поведінки
1. Гра «Ввічливо чи неввічливо?»
Умови гри. Якщо ввічлива людина повинна робити те, що я називаю, то ви плескаєте в долоні, а якщо ні — тупочите ногами.
1. Прибери мерщій в кімнаті, Й чистим, вмитим за сніданком Привітайся до матусі: - Рідна, з добрим ранком!
|
5.Не вмивайтеся ніколи І не мийте навіть рук. Непотрібне це заняття, Не варте стільки мук. |
2. Потім радісним, привітним Поспішай до трав, до квітів. А щоб день пройшов не марно — З усіма поводься гарно.
|
6.Друг в біді не лишить, Щирим словом втішить, — Отакий він незрадливий, Справжній друг! |
3.У дівчаток гарні кіски, Але надто вже малі. А щоб більші виростали, Ми їх тягнем до землі?
|
7.Галасуй, пищи, гукай, Коли хтось відпочиває. 8.Роби комусь зле, Якщо цього ніхто не бачить. |
4.Без запрошення йди в гості, Не вітайся там ні з ким. І нізащо слів «Будь ласка!» І «Пробачте!» не кажи! |
9.Усміхнися сонечку: «Здрастуй, золоте». Усміхнися квіточці — Хай вона цвіте! Усміхнися дощику: «Лийся, мов з відра». Друзям усміхнися, Побажай добра. |
2. Гра «Так чи ні?»
Учитель висловлює твердження, а діти пояснюють воно є правильним чи ні.
• Якщо ви побачили знайомого здаля, крикніть привітання через усю вулицю.
• «Привіт» можна говорити всім.
• Коли заходить учитель, підводься без шуму.
• Коли ви йдете з батьками і вони вітаються зі своїми знайомими, то ви мовчіть.
• Якщо ви побачили знайомого здаля, підведіть руку і помахайте йому або вклоніться.
• Не можна вітатися сидячи, — необхідно підводитися.
3. Робота в групах
Розв’язування проблемних ситуацій
— Як слід учинити, якщо:
• у тебе перестала писати ручка;
• ти випадково когось штовхнув;
• хлопчик і дівчинка (учитель) одночасно підійшли до дверей;
• тобі хочеться погратися іграшкою твого друга.
— Як звернутися до мами, щоб вона купила тобі цукерок?
— Як звернутися до перехожого, щоб дізнатися, котра година?
4.Фізкультхвилинка – відео «Якщо ти щасливий» - 3:30.
5. Робота в парах
6. Слухання вірша «Чарівні слова» поетеси Надії Красоткіної. Відео – 0:45.
Завдання: порахувати скільки чарівних висловів уживає автор у вірші? (11 висловів).
- Хто які запам’ятав?
VІ. Підсумок заняття
Фото на пам’ять