Тема: Вживання прикметників в описах.
Мета:формування ключових компетентностей:
*предметних компетентностей:формувати навички вживання прикметників в усному та писемному мовленні,добирати прикметники,виділяти їх з тексту.
*уміння вчитися:формувати вміння давати оцінку почутому;розвивати вміння правильно організовувати робоче місце;доводити роботу до кінця;
*соціальної:удосконалювати здатність продуктивно працювати в парах,групах;докладати власні зусилля для досягнення спільного результату;
*інформаційної:розвивати вміння користуватись додатковою літературою;
*громадянською:виховувати любов до природи,рідного краю.
Тип уроку:урок засвоєння навичок і вмінь.
Основні терміни й поняття:прикметники у прямому і переносному значенні,текст опис.
Міжпредметні зв'язки:природознавство,літературне читання.
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності.
1.Психологічна розминка.
Тепло своїх долоньок я друзям віддаю.
Урок новий цікавий я з радістю почну.
2.Перевірка домашнього завдання.
Читання загадок.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Незабаром прилетить весна. А чи добре це чи ні,ми з вами спробуємо довести.
1.Каліграфічна хвилинка
П п пе рв цв ве ечк
первоцвіти весна сонечко брунька
2.Повторення про прикметник:
ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку.
1.Цікавинка про прикметник.
За кількістю слів вживаних у нашому мовленні, прикметник займає 3 місце після іменника та дієслова. Їх використання надає художню виразність нашій мові.
У багатьох мовах світу прикметників не має взагалі. Їхні функції виконує іменник. А в Китаї та В'єтнамі прикметники не можна відрізнити від дієслова.
-Отже,ми будемо використовувати сьогодні прикметники у своїй мові для опису рослин.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1.Прочитайте текст. Відновіть його.
________ тепла весна. Весняне сонечко _______ лагідно, ласкаво. На деревах _______ бруньки. Скоро _________ листочки. Ми так _______
2.Робота за вправою 312.
-Розгляньте малюнок. Підготуйтесь дати інтерв'ю.
Гра”Мікрофон”
-Яка пора року наступила?
-Які стали дні?
-Який день зображений на малюнку?
-Чому ви вважаєте,що це сонячний день?
-Яке небо?
-Яка погода?
-Як виглядають дерева?
-Як виглядає трава?
-Куди пішли діти?
-Які квіти розквітають?
-Які ознаки весни ви ще знаєте?
-Чим подобається вам весна?
(Оцінювання роботи)
3.Фізкультхвилинка.
4.Складання тексту-опису “Весна”.Робота в групах.
-Давайте виберемо найбільше вдалі речення з кожної групи і запишемо складений текст.
(Оцінювання)
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1.Читання тексту вправи 313.
2.Порівняння із складеним текстом.
VІ. Підсумок уроку.
“Мої враження від уроку”.
Створення галявинки успіху.
-Який колір переважає. (Робимо висновки,як потрібно працювати,які труднощі виникали у роботі на уроці?)
Домашнє завдання Вправа 314 .Виписати прикметники ,якими описуються квіти.