Урок Я досліджую світ. 2 клас. "Які властивості має вода. Дослідження властивостей води."

Про матеріал
Урок розроблено для 2 класу з предмету Я досліджую світ. В ході уроку учні отримують знання на основі життєвого досвіду та досліджень, які проводимо під час уроку.
Перегляд файлу

Тема. Які властивості має вода? Дослідження властивостей води. Виконання дослідів 

Мета: ознайомити учнів з властивостями води, формувати уявлення про зміни станів води; розширити уявлення про взаємозв’язки води з іншими об’єктами природи; виховувати бережливе ставлення до води, розвивати вміння аналізувати, робити висновки; вчити працювати дружньо в групах, правильно і охайно проводити досліди;

Хід уроку

  1. Організація класу

Станьте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі світленько.

Посміхніться всі до мене,

Бо у нас найкращий клас!

Привітайтесь «Добрий день!»

  1. Мотивація навчальної діяльності

Мене п’ють, мене ллють, усім потрібна я. Хто я така? (Вода)

Я і хмара, і туман,

      І струмок, і океан,

І літаю, і біжу,

І замерзнуть можу!

Джерело: https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-vodu-ukrayinskoyu

  1. Актуалізація опорних знань
  • Що про воду знаєте – все розповідайте!
  1. Вивчення нового матеріалу.

Розгляньте зображення. Назвіть, де в природі зустрічається вода. https://klike.net/2514-kartinki-voda-40-foto.html

D:\Desktop\1-4.jpg

 

D:\Desktop\1587025396_8.jpgD:\Desktop\x23_w_300.jpg.pagespeed.ic.oPpTj3-hQx.jpgD:\Desktop\1587025371_1.jpg

 

  • Де вода трапляється в природі?

D:\Desktop\pryrod-109 (2).png

 

Розглянь малюнки. В яких станах зображена вода?

  • Коли вода переходить з рідкого стану в твердий? (При замерзанні)

-     Коли вода переходить з рідкого стану в газоподібний? (Під час випаровування)

 Висновок. Вода буває рідка, тверда і газоподібна.

 Фізкультхвилинка.

Розкдадіть свої цеглинки лего, як райдугу - від червоного до синього (зліва направо) Повторюємо і виконуємо рухи разом .

Пальчики, пальчики чух-чух-чух   (стукаємо пальці об пальці)

По цеглиночках – стук-стук,           (стукаємо пальцями об цеглинки)

По колінцях – раз, два, три              (долоньками по колінцях)

Ти цеглиночку бери –                       (лівою рукою беремо цеглинку)

      в праву ручку передай –                  (передаємо в праву)

Гру спочатку починай! (кладемо цеглинку праворуч і починаємо знову з лівого краю).

Щоб більше дізнатися про воду треба її дослідити. Для цього на парті у вас лежить дзеркальце, стоїть склянка з  питною водою, кольорова ложка.

Дослід 1. Візьми дзеркальце, піднеси його до губ і тихо видихни на  поверхню. Що утворилося?

Так можна пересвідчитися, що ми видихаємо водяну пару.

Досліджуємо властивості води.

Дослід 2. У склянку з водою кладемо ложку. Чи видно якого кольору ложка?Про що це свідчить?

 Вода прозора.

Дослід 3. Спробуйте воду із склянки. Яка вода на смак?

Смаку не має.

Дослід 4. Покладіть у склянку з водою грудочку цукру, розмішайте. Який тепер смак?

Смак змінився.

Дослід 5. Тепер воду із склянки перелийте у  піалу.  Яку форму займає вода?

 Висновок. Вода прозора, не має смаку, не має форми.

Зробіть малюнки, як  людина використовує  воду в різних станах в побуті?

  1. Закріплення вивченого

 Гра «Мікрофон»

  • Що дізнався про воду?
  • Які стани води запам’яталися?
  • Як називається стан води, коли вона перетворилася на лід?
  • Як називається стан води, коли вона перетворилася в пару?
  • Які властивості води дослідили?
  1. Підсумок
  2. Рефлексія

Якщо робота на уроці вам була дуже цікавою – візьміть зелену цеглинку, якщо робота на уроці вам була  цікавою – жовту цеглинку,

Якщо не сподобалось на уроці – візьміть червону. Тепер із вибраних цеглинок збудуємо вежу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
19 грудня 2021
Переглядів
6292
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку