Урок "Я обираю здорову їжу"

Про матеріал
поглибити та розширити уявлення учнів про корисну та шкідливу їжу; розвивати психологічну компетентність, здатність усвідомлювати власну сутність, потреби і можливості, позитивно ставитись до себе, виховувати спостережливість, мислення, уяву; формувати вміння дітей вільно спілкуватися, висловлювати власну думку, працювати в групах; виховувати повагу один до одного, уміння робити власний вибір.
Перегляд файлу

Тема. Я обираю здорову їжу

Мета: поглибити та розширити уявлення учнів про корисну та шкідливу їжу;  розвивати психологічну компетентність, здатність усвідомлювати власну сутність, потреби і можливості, позитивно ставитись до себе, виховувати спостережливість, мислення, уяву; формувати вміння дітей вільно спілкуватися, висловлювати власну думку,  працювати в групах; виховувати повагу один до одного, уміння робити власний вибір.

 

Наприкінці заняття учні мають знати:

  1. Важливість їжі для організму людини.
  2. Користь і шкода від продуктів харчування.
  3. Правила здорового харчування.
  4. Як обирати корисні продукти.
  5. Уважно слухати один одного в умовах безпосереднього спілкування.

 

Обладнання і матеріали: малюнки, таблиці, картки, продукти харчування.

 

Орієнтовний план уроку

Ранкова зустріч

2 хв

Стартові завдання

2 хв

Інформаційне повідомлення

4 хв

Практична робота

6 хв

Мозковий штурм

4 хв

Рухавка

2 хв

Робота в групах

4 хв

Тестові завдання

3 хв

Робота з прислів’ями

3 хв

Хвилинка міркувань

4 хв

Робота із загадками

4 хв

Підбиття підсумків. Рефлексія

2 хв

 

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент. Ранкова зустріч

1.Таємничо-чарівна хвилинка

Слайд 2

Ось і вже дзвенить дзвінок

В гості йде до нас урок.

  • У мене на столі є «чарівна скринька». Там знаходиться найцінніший скарб нашої планети Земля.
  • Вам цікаво?
  • Загляньте. Кого ви побачили в цій скриньці? (На дні скриньки дзеркало).
  • Так, у чарівній скриньці ви можете побачити себе, людину – найцінніший скарб на Землі.
  • А що є найбільшим скарбом у житті людини?
  • Правильно, здоров’я – найбільший скарб у нашому житті.

Недарма ж вислів говорить: «Гроші втратив - нічого не втратив, час втратив -багато втратив, здоров’я  втратив – все втратив».

 

Слайд 3

Учень:

Безцінний скарб, що ми здоров’ям звемо,

Із малих літ нам треба берегти.

 Адже нічого більше нам не треба,

 Щоб тільки всі здоровими були.

ІІ. Інформаційне повідомлення

Слайд 4

1. Інтерактивна вправа «Інтерв’ю»

На дошці плакат «Життя без їжі неможливе».

  • Для чого людині потрібна їжа?
  • Якими повинні бути продукти харчування?

 

  1. Асоціативний кущ

Слайд 5

Їжа потрібна людині для того, щоб рости і розвиватися, поновлювати втрачені сили. Їжа повинна бути різноманітною, якісною і корисною для здоров’я.

 

Учень:

Вірш

                                      Людині потрібно їсти,

                                      Щоб встати і щоб сісти,

                                      Щоб стрибати, перекидатися

                                      Пісні співати, дружити, сміятися,

                                      Щоб рости і розвиватися,

                                      І при цьому не хворіти.

                                      Треба правильно харчуватися

                                      З самих юних років уміти.

 

3. Перегляд мультфільму «Абетка здоров’я: нездоровий рекорд»

Слайд 6

- Чому захворіли звірята?

 

ІІІ.  Практична робота

  1. Щоб добре рости та не хворіти, слід уживати багату на вітаміни їжу. Це – овочі, фрукти, молочні продукти.

Слайд 7

А зараз давайте у «Кошик здоров’я» складемо корисні продукти харчування.

(На столі продукти харчування: овочі, фрукти, чіпси, шоколад, тістечка, сухарики, молочні  продукти. Діти виходять і по черзі кладуть у кошик корисні продукти харчування).

 

  1. Мозковий штурм

Слайд 8

  • Чому ви вибрали ці продукти?
  • Чим шкідливі інші продукти, які залишилися на столі?

 

  1. Рухавка (Виконати рухливі вправи)

Слайд 9

                         Щоб міцне здоров’я мати,

                         Треба овочі вживати,

                         Перець, моркву, часничок,

                         Кріп, капусту, бурячок,

                         Огірки і помідори – вітамінів це комора!

  1. Робота в групах

Слайд 10

Щоб їжа добре засвоювалася, слід дотримуватися певних правил:

а) ретельно пережовувати їжу;

б) не поспішати і не розмовляти під час їжі;

в) не переїдати і не наїдатися на ніч;

г) їсти 4-5 разів на день в один і той самий час.

- От ми зараз об׳єднаємося в групи і із розсипанки самостійно складемо правила повноцінного харчування.

 

  1. Тестові завдання . Гра «Так чи ні?»

Слайд 11

     ● Ти повинен уживати корисну та свіжу їжу, яка зберігає твоє здоров’я.

     ● Їсти треба швидко, не пережовуючи.

     ● Тобі корисно їсти смажену, м׳ясну їжу.

     ● Їжа повинна бути різноманітною.

     ●Ти повинен їсти більше овочів, фруктів, тому що в них багато вітамінів.

     ● Кожного дня треба їсти солодощі.

     ● Натуральні продукти корисні для здоров’я.

     ● Їсти треба в один і той же час.

 

  1. Робота з прислів’ями

Слайд 12

     ● Наше здоров’я а наших руках.

     ● Гіркий тому вік, кому треба лік.

     ● Бережи одяг, коли новий, а здоров’я, поки молодий.

     ● Доки здоров’я служить, то людина не тужить.

     ● Здоров’я маємо - не дбаємо, а втративши – плачемо.

 

  1. Хвилинка міркувань

Слайд 13

     - У всіх у вас є власні уподобання. Хтось більше полюбляє м׳ясні продукти, а хтось віддає перевагу рибі, молочним продуктам. Але є багато таких, які намагаються їсти лише «смачненьке»: чіпси, морозиво, пепсі-колу, копчену ковбасу.

 - А чи потрібно під час вибору їжі орієнтуватися на власні уподобання? Чому?

 

  1. «Відгадай продукт» - гра (загадки)

Слайди 14-20

1) Маленьке, кругленьке із горщика впало, нема таких ковалів, щоб його скували (яйце).

2) Рідке, а не вода, біле , а не сніг (молоко).

3) Сидить баба серед літа в сто сорочок одіта (капуста).

4) Без ніг, без рук, а вилізе на дрюк (квасоля).

5) Стоїть півень на грядках у червоних чобітках (буряк).

6) На городі родилася, у віночку сушилася. Хто на різану гляне  тимчасово плакати стане (цибуля).

  • Назвіть якнайбільше страв, які можна приготувати із цих продуктів.

IV. Підбиття підсумків. Рефлексія

Слайд 21

  • Чи сподобався вам урок?
  • Чи були  впевненими у своїх силах?
  • Які завдання були найцікавішими?
  • Що для себе корисного ви взяли із сьогоднішнього уроку?
  • Намагайтеся не вживати продуктів, які шкодять здоров’ю. Щоб бути здоровим, недостатньо лише знати правила, їх потрібно виконувати самому і переконувати у цьому інших.

Гра «Завжди, іноді, ніколи» використання «кубика Блума»

 

 

Шкідлива їжа

 

Корисна і шкідлива їжа. Здоров’я людини залежить від харчування. При правильному харчуванні людина отримує всі необхідні корисні речовини для організму .Результат пошуку зображень за запитом "шкідлива їжа"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Що зайве?

 

 

Поклади в холодильник лише корисні продукти

 

 

 

Визначте меню із корисних страв

                      

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Соловей Валентина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Осадча Галина
Додано
18 грудня 2020
Переглядів
3249
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку