Урок. Я під дощем. Кругообіг води в природі.

Про матеріал
Конспект уроку в другому класі для дітей з освітніми особливими потребами. Характеристика класу: В класі 9 учнів (згідно з нормою – 12 учнів). Навчання за програмою з учнями з розумовою відсталістю. З них: - 8 учнів – з легкою, 1 учень – з помірною; - 7 учнів з інвалідністю; - 2 дитини з синдромом Дауна, одна дитина підгрупи А; - 3 дитини з розладами поведінки; - 8 учнів мають проблеми мовленнєвого розвитку.
Перегляд файлу

Урок Я досліджую світ у 2 класі спеціальної школи-інтернату

 

Урок: Я досліджую світ. 2 клас спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

Характеристика класу: В класі 9 учнів (згідно з нормою – 12 учнів). Навчання за програмою з учнями з розумовою відсталістю.

З них:

- 8 учнів – з легкою, 1 учень – з помірною;

- 7 учнів з інвалідністю;

- 2 дитини з синдромом Дауна, одна дитина підгрупи А;

- 3 дитини з розладами поведінки;

- 8 учнів мають проблеми мовленнєвого розвитку.

 

Тема: Я під дощем. Кругообіг води в природі.

 

Мета: Формувати в учнів уявлення про кругообіг води в природі, про властивості води та її значення, вчити пояснювати це явище в природі. Активізувати пізнавальну діяльність дітей. Розвивати спостережливість, самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, память, увагу, дрібну моторику, навички вільного спілкування. Виховувати бережливе ставлення до природи. Збагачувати активний словник до тематики уроку.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

 

1. Привітання.

 

Вчитель: Уявіть, що я вам у ваші долоньки передаю шматочок гарного настрою. Поділіться ним, щоб зробити день приємним тим, хто зараз поруч з нами.

 

2. Фенологічні спостереження.

 

3. Емоційне налаштування.

 

- Махніть однією рукою ті, хто любить відпочивати біля річки.

- Плесніть у долоні, хто з вас був влітку на морі.

- Тупніть ті, хто любить ходити по калюжам.

- Помахайте руками ті, хто любить, коли падає сніг.

- Підморгніть мені ті, хто любить мінеральну воду.

- Підніміть руки ті, хто любить сік.

 

C:\Users\Roman\Downloads\IMG-c204ead0eb25dd313260f1441deac8eb-V.jpg

 

Вчитель: Можливо, ви вже здогадалися, про що ми сьогодні будемо говорити? Щоб упевнитися в своїх передбаченнях, відгадайте загадку.

 

Загадка:

Відома вам всім рідина.

Усі її вживають.

Буває хмаркою вона,

Сніжинкою буває.

Бува як скло, бува тверда,

Звичайно, це … (вода)

 

(на екрані)

 

C:\Users\Roman\Desktop\ЯДС\29-es-water-preview_0.jpg

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

1. Гра «ТАК – НІ»

 

Вчитель: Виберіть цеглинку, колір якої асоціюється у вас із водою. Послухайте твердження. Якщо ви згодні, то підніміть  цеглинку догори. Якщо не згодні, то підніміть руку, без цеглинки.

 

- Вода білого кольору. (ні)

- Вода – це життя і здоров`я. (так)

- Вода належить до живої природи. (ні)

- Сніг – це вода. (так)

- Вода може бути у двох станах (ні)

 

C:\Users\Roman\Downloads\IMG-c45aade106717ff1ca026ac6a0412bad-V.jpg

 

2. Гра «В якому стані перебуває вода?».

 

C:\Users\Roman\Downloads\IMG-8f06bd2439bd73d989ebc4b20b29dec6-V.jpg

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

 

1. Повідомлення теми і мети уроку.

 

Загадка:

 

Хтось відкрив на небі душ,
Повно на землі калюж.
І на нас водиця ллється.
Як це явище зветься?
(Дощ)

 

(на екрані)

 

C:\Users\Roman\Desktop\ЯДС\1-1.png

 

- Що залишаєть після дощу на дорозі, асфальті? (Після дощу утворюються калюжі)

- Пригадайте, що відбувається з калюжами влітку? (Тільки пригріє сонце — вони висихають)

- Як ви думаєте, куди зникає вода з калюж? (Сонячні промені нагрівають воду і перетворюють її на пару)

- А як вода знов потрапляє в хмаринки? (Пара піднімається вгору. Там вона охолоджується і перетворюється на дрібненькі краплинки води)

 

 Вчитель: Сьогодні ми з вами дізнаємося звідки ж береться дощ?

 

2. Проведення спостереження (дослід).

 

C:\Users\Roman\Downloads\IMG-8a3928dfe767dc386555e13a28e40ae5-V.jpg

 

- Звідки взялися крапельки води? (Утворилися з пари)

- Чому вони утворилися? (Пара, стикаючись із холодною водою, знову перетворилася на краплинки води та впала вниз)

- Відбувся кругообіг води. Тобто вода обертається по колу.

 

3. Фізхвилинка «Австралійській дощ».

 

В Австралії піднявся вітер. (Труть долоні).

Починає крапати дощ. (Клацання пальцями.)

Дощ посилюється. (Плескання долонями по грудях.)

Починається справжня злива. (Плескання по стегнах.)

А ось град— справжня буря. (Тупіт ногами.)

Але що це? Буря стихає. (Плескання по стегнах.)

Дощ стихає. (Плескання долонями  по грудях.)

Рідкі краплі падають на землю. (Клацання пальцями.)

Тихий шелест вітру. (Потирання долонь.)

Сонце! (Руки догори.)

 

4. Пояснення колообігу води в природі. Перегляд відео.

 

- Що нового ви дізналися?

- Що таке випаровування?

- Що вас здивувало або зацікавило?

 

Вода в природі постійно рухається. Таким чином, вода в природі нікуди не зникає.

 

ІV. Закріплення знань.

 

  1. Робота в групах. Створення схеми «Кругообіг води в природі».

Діти діляться на групи «краплинки» і «сніжинки» та створюють схему кругообігу води влітку та взимку:

 

C:\Users\Roman\Desktop\ЯДС\001.jpg

C:\Users\Roman\Desktop\ЯДС\-pEZtHJVq7fo0IxsyjLfA0kiT5SQAwXPFlgxxgsoxTZpCg81FzRVO9OB-XY3ZweoGRMSAPVGXLsXP_yFoHG1lsmwaIGHSZiETh1_s7jj9HI4cIf84_t-JFlQUIQVojgG.jpg

 

 

C:\Users\Roman\Downloads\IMG20211202095502.jpg

 

 

C:\Users\Roman\Downloads\IMG_20211203_134455.jpg

 

- Що з хмаринок повертається на землю?

- А що узимку утворюється  з водяної пари?

 

2. Значення води в природі. Гра «Краплинка – помічниця».

 

Уявіть, що ви – рослини, тварини, люди певних професій. Чи потрібна вам вода? Назвіть приклади. Наприклад: Я – аптекар, за допомогою води я роблю ліки.

(Діти отримують (вибирають) картки із зображенням (дитина, квітка, птах, риба, дерево, кухар, т.д.) та пояснюють для чого потрібна вода кожному)

 

  • За що ми можемо подякувати воді?
  •       Отже, воду треба берегти, не забруднювати, використовувати дбайливо.

 

V. Підсумок уроку.

 

- Так звідки береться дощ?

 

  1. Оцінювання. Монітор досягнень.

 

C:\Users\Roman\Downloads\IMG-7861bb62ffe06ee0f0b67a4898527d43-V.jpg

 

2. Рефлексія. (звук дощу)

 

Якщо вам на уроці було добре та затишно, то підійдіть  до мене і заховайтесь під парасольку. А якщо вам на уроці було некомфортно, то залишайтеся на місці, а я до вас підійду та ми разом спробуємо зрозуміти, що було не так і я вас прикрию від дощу. 

 

C:\Users\Roman\Downloads\IMG20211202105023.jpg

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
Інкл
Додано
12 лютого 2022
Переглядів
325
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку