Тема: Я пишаюсь Україною
Мета: в ігровій формі ознайомити учнів із традиціями святкування Дня знань в різних країнах світу та познайомити дітей інших країн з нашими традиціями; розвивати мислення, пам’ять та увагу; виховувати любов до власних традицій і повагу до звичаїв представників інших націй, повагу одне до одного, товариськість і згуртованість.
Хід уроку:
І.Організаційний момент:
Вправа «Ранкове коло» Привітання В цьому класі друзі всі: (три хлопки) Я і ти, і ми, і ви. ( три хлопки) Добрий день, тому, хто зліва. (поворот наліво) Добрий день, тому, хто справа. ( поворот направо) Ми – одна сім’я. (розвести руки в сторони, показати на всіх)
-Давайте побажаємо своєму сусідові щось приємне на наступний рік.
ІІ. Актуалізація знань Що вам відомо про святкування 1 вересня в Україні? Чи відомо вам, як святкують день знань у інших країнах світу?
ІІІ. Основна частина
- Сьогодні в нашій державі День знань – свято осені, дружби і віри в майбутнє. Ви вже, напевне зрозуміли, що в різних країнах світу 1 вересня святкують по-різному. І іноді зовсім не 1 вересня. Сьогодні ми з вами пограємо в гру, під час якої здійснимо кругосвітню подорож і завітаємо на свято знань до представників різних націй, а дітям інших країн розповімо про нашу Україну. У путь!
Нідерланди (повідомлення) Початок нового навчального року в Нідерландах припадає на 22 серпня. Нічого святкового в цей день не відбувається, діти просто приходять до школи, де розповідають одне одному, що робили на канікулах. А от наступного дня діти всім класом чи школою вирушають на якийсь розважальний захід: на море чи в парк.
Гра в групі «Найцікавіше місце». (один учень говорить про найцікавіше місце у групі) Члени групи кидають одне одному паперового м’ячика, закінчуючи речення «Найцікавіше місце, в якому я побував/ла цього літа – це…». Потрібно бути уважним одне до одного, бо потім учитель ставить кілька питання «Де ж сподобалось твоєму сусіду?» Норвегія (повідомлення) Залежно від регіону навчальний рік у Норвегії починається 18 – 20 серпня. Діти дуже жваві, а тому жодних лінійок тут теж не відбувається. Перший день починається коротким фестом (компот і булочки), і всі розходяться по класах.
Гра в групі «Мені подобається їсти…» Кожен учасник групи робить коло, навколо парти, промовляючи одне слово на один крок: «Мені подобається їсти на сніданок млинці…» і передає естафету наступному учаснику. Той повторює фразу попередника і додає своє: «Мені подобається їсти на сніданок млинці і омлет…» Так до останнього учасника.
Японія (повідомлення) Навчальний рік в Японії починається навесні, зазвичай 4 – 5 квітня. Святкових лінійок тут немає, подарунків і квітів учителям не дарують. Це взагалі заборонено законом. Усім дітям, як дівчаткам, так і хлопчикам купують однаковий рюкзак. Зранку родина приходить знайомитись із класом. Після цього свято завершується, і батьки разом з дитиною йдуть до студії на фотосесію з рюкзаком.
Гра «В цьому році мені купили найгарнішу…»
Німеччина (повідомлення ) У Німеччині взагалі не існує такого державного свята, як День знань. Заняття для школярів в середині вересня. Жодних квітів учителям діти не приносять. Натомість першачки ідуть до школи з великим конусоподібним пакетом із солодощами. Цій традиції близько 150 років. Напередодні свята батьки разом із дитиною майструють конусоподібний пакет і прикрашають його. Далі батьки заповнюють пакет солодощами і канцтоварами. І вже сидячи за партами, діти розглядають, чим саме батьки намагались «підсолодити» їм шлях до школи.
Гра «Моя сім’я відзначить День знань …»
А на протилежному боці земної кулі, в Австралії, навчання починають у лютому. Адже саме тоді за їх календарем завершується літо. Цікава ситуація з «першим дзвоником» у Новій Зеландії. Тут дитина йде до школи тоді, коли їй виповниться 5 років, незалежно від пори року і дня тижня. Натомість у Південній Кореї навчальний рік починається в березні для тих, кому виповнилося вісім років. Та просто до школи нікого не беруть, потрібно ще й скласти іспит. -Розкажіть про нашу традицію святкувати 1 вересня. Я думаю, що дітям інших країн буде цікаво дізнатися ще й про нас, українців.
Відео про Україну. Пишаємось Україною: Станція метро Арсенальна – найглибша (105 м). Найвідоміша різдвяна пісня «Щедрик» (М.Леонтович). Підкував блоху М.Сядристий . Найкоротша вулиця у світі Хрещатик (одна з найширших та мальовничих). Укр. мова займає 2 місце по мелодійності та 3 місце найкрасивіша. Найдовша гіпсова печера. Трембіта – найдовший інструмент. Третій найпопулярніший у світі Макдональдс у Києві. Фізхвилинка «Пісня про Україну» (діти танцюють). Робота в групах (картки, з малюнками, які допомагають розповісти про нашу країну). ІV.Підсумок уроку
-Але найголовніша цінність нашого народу – щирість, доброта, працелюбність та бажання жити в мирі. -Та в якій би країні ми не мешкали, початок нового навчального року – це свято. Гарна погода, зустріч з друзями, веселі посмішки і надії на краще! То вітаю усіх з початком нового навчального року! Бажаю успіхів у навчанні, друзів та гарного настрою.
Понеділок Середа 1.Фіз-ра 1.Чит/мова 2.Фіз-ра 2. Математика 3.Укр.мова 3.Рос.мова 4.Математика 4.Труд.навчання 5.Літ.читання 5.Англ.мова 6.Я у світі
Вівторок Четвер 1.Літ. читання 1.Англ.мова 2.Математика 2.Математика 3.Укр. мова 3.Інформатика 4.Музика 4.Осн.здоров’я 5.Природознавство 5.Фіз-ра
П’ятниця 8.00-8.45
1.Літ. читання 8.55-9.30 2.Укр.мова 10.00-10.45 3.ОБМ 11.00-11.45 4.Рос.мова 11.55-12.40 5Природознавство 12.50-13.35
Понеділок Середа 1.Фіз-ра 1.Чит/мова 2.Фіз-ра 2. Математика 3.Укр.мова 3.Рос.мова 4.Математика 4.Труд.навчання 5.Літ.читання 5.Англ.мова 6.Я у світі
Вівторок Четвер 1.Літ. читання 1.Англ.мова 2.Математика 2.Математика 3.Укр. мова 3.Інформатика 4.Музика 4.Осн.здоров’я 5.Природознавство 5.Фіз-ра
П’ятниця 8.00-8.45
1.Літ. читання 8.55-9.30 2.Укр.мова 10.00-10.45 3.ОБМ 11.00-11.45 4.Рос.мова 11.55-12.40 5Природознавство 12.50-13.35