Комунальний заклад «Сотенський навчально-виховний комплекс»
Станично-Луганського району ,Луганської області
Підготувала :
вчитель початкових класів
2 категорії
Фастова Олена Сергіївна
2019 рік
Тема: « Космос»
Мета:дати елементарні уявлення про космос,Всесвіт;уточнити та закріпити знання про космічні тіла,підтримувати цікавість про планети Сонячної системи; розвивати бажання спостерігати за зоряним небом,бачити в ньому незвичайне ,дивовижне; виховувати любов до природи.
Обладнання до уроку: комп’ютер,мультимедійна дошка,розтяжка «Космос»,слова для «Стіни слів».
Хід уроку:
І.Ранкове коло. Слайд 1.
1.Привітання.Слайд 2.
- Привітайтеся ,додаючи до власного імені пестливу назву «Сонечко».
Наприклад : « Доброго ранку,сонечко Мирося!»
-Діти підходять до куточку настрою на прищіпками позначають свій настрій на початку дня.
2.Декламування вірша Марії Чумарної «Колом сонечко іде…», використовуючи пантоніми. Слайд 3.
Колом сонечко іде,
За собою день веде,
Станьмо разом,станьмо в колі-
Станем сонечком у школі!
3.Новини дня
(Помічники дня заповнюють Щоденні новини та календар погоди)
ІІ. Визначення теми.
1.Розгадування ребуса. Слайд 4.
- Давайте пригадаємо правила, як розгадувати ребус.
ІІІ. Мозковий штурм
-Повісити на дошці слово КОСМОС та запропонувати учням назвати всі слова ,що їм спадають на думку,коли вони чують слово «Космос»
(наприклад сузір’я,зорі,планети,космонавт ,Місяць,Сонце,комета , ракета,супутник,телескоп, літати,ракета.)
-Вчитель прикріплює слова з малюнками до слова космос. Слайд 5.
Підсумуємо: «Космос-це світ за межами нашої планети,його називають Всесвіт».
Вчитель:Дітки ,як ви гадаєте з чого складається Всесвіт?(«Весь» і «Світ») Давайте з вами роздивимось малюнки в нашому підручнику на стор.79.
Підсумуємо: «Всесвіт-це планети,зорі,галактики,комети,астероїди та інші небесні тіла». Слайд 6
ІѴ. Фізкультхвилинка «Космічна подорож» Слайд 7.
- Ми потрапили на космодром.
- Швидше сідайте в космічну ракету.
- Пристебніться!Починаємо політ.
- Під час зльоту відчуваємо незначне струшування ( Підстрибують на стільці)
- Ракету почало хитати .(Нахили тіла вліво вправо)
- Тепер ми відчуваємо невагомість.(Обертання тулубом)
- Атака астероїдів.(Уникають їх,нахиляються назад, уперед, праворуч, ліворуч).
- Небезпека знизу.(Підняти стопи)
- Небезпека минула.
Ѵ. Легенда про походження різних назв нашої Галактики. Слайд 8
Перші чумаки, їдучи з Криму, позначили дорогу сіллю, яка сипалася з дір у
мішках. Господь переніс соляну дорогу на небеса. Із тих пір чумаки їздили до
Криму по сіль, орієнтуючись вночі на світлу смугу на небі, а люди її назвали
Чумацьким Шляхом.Щоночі по небі у золотій колісниці їздить пророк Ілля і гримить, метаючи золоті стріли блискавиць у демонів.Шлях,яким він їздить, назвали Божа дорога.Одного разу богиня Гера годувала малюка Геракла та розлила молоко. Цей молочний слід назвали Галактика, що в перекладі
із грецької означає «Молочний».Однієї дуже холодної зими вірменський
бог викрав у тодішнього короля Ассирії сіно, щоб допомогти своєму народові.Поспішаючи, він губив сіно дорогою до дому, залишивши довгу смугу, яку назвали Шлях сіна.
ѴІ. Сонячна система. Слайд 9.
1.Вчитель: Сонце-це найближча до нас зірка. Навколо Сонця обертаються планети зі своїми супутниками. Разом вони утворюють Сонячну систему.
2.Давайте з вами переглянемо відео «Планети Сонячної системи»
3.Після перегляду відео давайте з вами поспілкуємось та розглянемо малюночки на стор.80 в підручнику .
*• Скільки планет у Сонячній системі?
• Як вони називаються?
• Яка планета найближча до Сонця?Яка — найдальша? (Меркурій, Нептун.)
• Яка планета найбільша? Яка — найменша? (Юпітер, Меркурій.)
• *Як називається супутник Землі?(Місяць.)
• *Коли його можна побачити? (Вночі.)
• Люди якої професії вивчають космос?(Астрономи.)
• Який прилад допомагає їм вивчати небесні тіла? (Телескоп.) Слайд 10.
4. Давайте разом відгадаємо загадку. Слайд 11
Диво-птиця,хвіст горить,
До зірок вона летить.(Ракета)
5.Вправа "Розфарбуйте ракету"
.
6.А тепер познайомимось з віршем Наталі Карпенко "Парад планет". Слайд 12.
Парад планет
Всі планети стали в ряд,
Починається парад!
Раз – Меркурій-мандрівник,
Два – Венера, ясний лик.
Три – Земля вітає нас,
А чотири – красень Марс.
П’ять – Юпітер, шість – Сатурн,
Сім – Уран, за ним – Нептун.
Вісім сонячних планет
Поспішають на бенкет.
Був Плутон завжди дев’ятим,
Не беруть його на свято!
Він найменшим уродився
І до карликів прибився.
Наталія Карпенко
ѴІІ. Підсумок уроку.
Ось і закінчився наш урок
Час невпинно й швидко так летить
Ви до знань зробили ще раз крок
Хай у всьому завжди вам щастить.
Дякую ,що працювали гарно.
Часу ви не витрачали марно,
Дякую за дисципліну на уроці
І бажаю успіхів у навчальному році.
ѴІІІ. Рефлексія
Вправа "Відкритий мікрофон"
- Продовжіть фразу:"На цьому уроці для мене сюрпризом стало..."
- А тепер з вами ми підійдемо до куточку настрою та скористаємось нашими прищіпками і подивимось чи змінився ваш настрій у кінці уроку.
Слайд 13.
Список літератури:
1.Я досліджую світ: підр. інтегрованого курсу для 1 кл. закладів загальної освіти (у 2-х частинах) Частина 1.Т.В.Воронцова, В.С.Пономаренко, О.Л.Хомич, І.В.Гарбузюк, Н.В.Андрук, К.С.Василенко.-К:Видавництво "Алатон",2018.
Додаток 1
.
.