Тема. Мої органи чуття. Мій ніс (с.30)
Мета. Формувати уявлення про органи чуття – ніс, роль органа у житті людини; розвивати мовлення учнів, уміння зв’язно висловлювати свою думку; виховувати бажання доглядати за органами чуття.
Очікувані результати:
мовно-літературна галузь
- з увагою сприймає усні репліки й доречно реагує на усну інформацію в діалозі (погоджується або не погоджується, виконує певні дії у відповідь на прохання чи відповідно до інструкції) [2 МОВ 1-1.1-1];
- використовує доречно поширені графічні зображення смайлів [2 МОВ 3-3.2-2]
природнича галузь
соціальна і здоровʹязбережна галузь
громадянська та історична галузь
Обладнання. ТЗН, наочний та роздатковий матеріали, предмети для розпізнавання запахів.
Наскрізні змістові лінії: здоров’я і безпека, громадянська відповідальність.
Хід уроку
І. Мотиваційний етап.
Загадка.
Сопе, хропе, часом чхає
Сюди-туди зазирає.
На морозі замерзає
Бо одежі він не має. (Ніс).
ІІ.1.Цілевизначення і планування.
ІІ.2. Повторення вивченого на минулому уроці.
ІІ.3. Залучення дітей до формування цілей уроку.
ІІ.4. Колективне планування роботи на уроці.
ІІІ. Опрацювання матеріалу на уроці.
Обговорення.
—Різноманітні запахи людина відчуває за допомогою носа.
—Які запахи можна почути восени в повітрі? (Пахощі квітів, запах диму, запах грибів, опалого листя).
—Яких правил слід дотримуватись, щоб ніс не захворів? (Користуватись чистою хустинкою, не порпатися в носі різними предметами).
—Які запахи приємні?
—Ніс – це орган нюху. Людина, яка втратила нюх. Не може сприймати запахів.
Робота з підручником.
Рухова хвилинка.
Гра «Розпізнай запахи»
Робота з роздатковим матеріалом.
ІV. Рефлексивно-оцінювальний або підсумковий.