Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ
2 клас
(за програмою О.Савченко, підручник Т.Г.Гільберг)
ТЕМА. Як зимують птахи..
Мета:
• формування предметних компетентностей: встановити причинно-наслідкові зв’язки між змінами в неживій природі; житті рослин та тварин; допомогти учням сформувати уявлення проте, як зимують птахи; учити розпізнавати зимуючих птахів своєї місцевості; розвивати спостережливість, увагу; виховувати любов і дбайливе ставлення до тварин, бажання допомагати птахам узимку.
• формування ключових компетентностей: спілкування державною мовою; уміння навчатися впродовж життя; компетентності в природничих науках і технологіях.
Обладнання: мультимедійне обладнання, відеоролик,ілюстративний матеріал.
Тип уроку: урок формування вмінь та навичок.
Освітні галузі: природнича, мовно-літературна
Хід уроку
ВСТУПНА ЧАСТИНА
І. Організаційний момент
1. Вправа «Здрастуй!»
Здрастуй, сонце золоте!
Здрастуй, небо голубе!
Здрастуй, деревце мале!
Здрастуй, чистий білий сніг!
Привітали ми усіх!
2. Щоденні новини (пора року, дата, день тижня, погода, особливості дня)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Вправа «Банани»
- Вилучити назву пори року (зима) і відгадати ключове слово
ЗПТИАХМИА(птахи)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми і мети уроку.
1. Робота над загадкою:
Тук-тук-тук
Чути стук,
Та це звук не від рук.
Птаха дзьобом стовбур б’є,
Лікарем для лісу є.(дятел).
- Розгляньте фотографії та пригадайте ,які птахи серед тих ,що ви бачите на фотографіях, належать до осілих.
- Яких птахів ви могли бачити дорогою до школи?
Робота за підручником (с.18).
-Прочитайте де взимку живуть осілі птахи.
-Як ці птахи знаходять собі їжу?
-Хоча надворі зима,багато птахів залишилося зимувати у наших парках,садах.
OСНОВНА ЧАСТИНА
-Уявіть, діти,що журавель не хоче відлітати у вирій. Переконаймо його,що йому необхідно полетіти у вирій.
Ключові слова:
Я вважаю,…(журавлику тобі обов’язково потрібно полетіти у вирій).
Тому що…(взимку ти загинеш).
Наприклад,…(Ти не зможеш у грудні відшукати собі їжу…).
Отже ,(вирушай у дорогу)!
2. Робота з підручником с.18-19
Метод «Кероване читання»
Учні об’єднуються в групи. Кожній групі дається конкретне завдання
Прочитати про життя птахів узимку. Потім можна іншим групам або придумати загадку, про яких птахів вони читали, або пограти в гру «Показуха»
3. Фізкультхвилинка («Австралійський дощ»)
4. Перегляд презентації «Як зимують птахи» (http://www.myshared.ru/slide/1310610).
Технологія «Навчаючи –вчуся».
Після ознайомлення з матеріалом, що міститься на картках ,учні знайомлять зі своєю інформацією однокласників і одержують інформацію від них.
Обговорення почутого в класі.
-Як зимують птахи?
Висновок:
Робота з ребусами.
-Розшифруй назви птахів(с.19).
Вправа «Міркуємо!»
-Яких птахів можна побачити у нас взимку?
-Розкажіть чим можна підгодовувати птахів узимку (с.20).
2. Робота з підручником с20)..
Вправа «Інформаційний об’єкт»
-Установіть відповідності(с.20). Поясніть свій вибір.(А-2;Б-1;В-3.)
3. Робота над прикметами.
-Перевірте прикмети.
Снігурі прилетіли в грудні – зима буде суворою.
Горобці ховаються в затишок – на мороз і заметіль.
Голуби туркочуть - тепло віщують.
Якщо ворона сидить вранці на верхівці дерева і каркає – буде хурделиця.
Галки збираються зграями і кричать – на мороз.
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
1.«Ромашка Блума»
Квітка з шести пелюсток.
1 пелюстка (проста) – Яких птахів можна зустріти в наших лісах?
2 пелюстка ( уточнювальна) - Чим вони живляться?
3 пелюстка (пояснювальна) – Чому потрібно підгодовувати птахів взимку?
4 пелюстка (творча) – Яких птахів ти хтів би намалювати ?
5 пелюстка (оцінювальна) – Які птахи прилітають до нас з півночі?Чому?
6 пелюстка (практична) – Як ми можемо допомогти птахам.