Тема. Яка шана книжкам.
Мета.Сприяти формуванню в учнів уміння розпізнавати різні види дитячих книг; навчати порівнювати та оцінювати переваги й недоліки електронних і друкованих видів книг; ознайомити з історією письма та етапами виготовлення паперу. Розвивати мовлення, пам’ять, пізнавальний інтерес до читання, уміння аналізувати, досліджувати й встановлювати причинно-наслідкові зв’язки. Виховувати бережливе ставлення до книги та формувати основи екологічної свідомості.
Хід уроку
Створення позитивного психологічного клімату класу.Мотивація навчальної діяльності.
Чого чекати від уроку? Робота з презентацією.
Прихологічна вправа «Дерево успіху»
Щоб бути успішним на уроці, візміть із собою те, що потрібно саме вам:кмітливість,терпіння,впевненість,наполегливість,працьовитість,му-дрість.
Поважати- шанувати
Дуже я потрібна всім:
І дорослим і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу.
Хто з книгою дружить – той ніколи не тужить. Книжка – то маленьке віконце, через яке весь світ видно.
У світі є безліч книжок. І постійно друкують дедалі нові. Чому так багато книг потрібно людям? Книги по – різному служать людям. Книги, за якими ви навчаєтесь, - це підручники. Книги, які допомагають знайти відповіді на запитання «Як?», «Чому?», «Звідки?», «Коли?» це енциклопедії, словники, довідники. Книги, які ви читаєте на дозвілля – це художні книжки.
1.Чи зручно носити з собою глиняні дощечки?
2.Чи спускалися б ви щоразу у печери, коли треба знайти й прочитати потрібну інформацію?
3.Хотіли б ви читати книги, написані на шкурах тварин?
4.Хотіли б ви писати не в зошитах ,а на корі дерев?
-З чого зараз виготовляють книги й зошити?
Паперова;
Має обкладинку;
Сталий шрифт;
Розходи на папір;
Дешевий ремонт;
Електронна.
Містить велику кількість книг;
Зміна шрифту;
Можна слухати;
Економить папір;
Дорогий ремонт;