Урок ЯДС Тема 5. Світ невідомий. Пригода перша. Дорогою ціною

Про матеріал
Матеріал і завдання на дану тему з підручника та зошита з друкованою основою, роздруківки - державна символіка Львівщини.
Перегляд файлу

Урок ЯДС

Тема 5. Світ невідомий

Тема уроку: Пригода перша. Дорогою ціною

Мета уроку: Вчити виразно, правильно читати текст, визначати головну думку прочитаного, характеризувати дійових осіб.

Знайомити учнів із Львівщиною: географічне розташування, державні символи, історичні та культурні пам’ятки.

Розвивати мислення, мовлення учнів, математичні здібності – знання складу числа.

Виховувати доброту, чуйність у ставленні до інших.

Матеріали та обладнання: підручник, зошит з друкованою основою, контурна мапа, роздруківки – прапор і герб Львівської області, відео-матеріали.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Емоційне налаштування

1. Привітання – побажання

- Привітайте один одного на відстані.

- Побажайте друзям щось гарне і приємне, щоб зберегти настрій на весь день.

2. Вправа «Розшифруй»

( виконайте дії та дізнайтесь, над якою темою будемо працювати протягом місяця:

Світло-ло=……(світ)

Не+відьма-ьма+кома-ка+ий=…….(невідомий)

 

 

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

-Так, весь місяць ми будем працювати над темою «Світ невідомий». А сьогодні – перша пригода «Дорогою ціною»

ІІІ. Робота за темою уроку

  1. Підготовча робота. Робота в зошиті ст.3:
  • Вправа «Поміркуй і поясни»
  •          Чому хлопчик вигукнув «У світі ще стільки невідомого!» Що він мав на увазі?
  •          Допишіть, про що невідоме ви хотіли б довідатись?
  • Гра «Шифрувальник»

(за стрілками розшифруйте, в яких областях ми побуваємо цього місяця)

  •          Так, у Львівській і Миколаївській.
  • Наліпками доповніть розповідь дівчинки про красу зимової природи
  • Напишіть 2-3 речення, які таємниці зими ви побачили сьогодні.

 

  1. Робота з підручником. Робота над текстом «Дорогою ціною»
  • Читання тексту: учителем (для зразка), учнями мовчки, вголос частинами.
  • Бесіда за змістом тексту:
  •          Чому така назва тексту?
  •          Куди мандрували Жевжики?
  •          Що вони мали там знайти?
  •          Що ви відчули, дізнавшись, що Жевжики вирішили продати жевжоліт?
  •          Які риси характеру проявив Номул? А дівчинка?
  •          Як би ви повелись на місці Яринки?

 

  1. Робота в зошиті ст.4
  • Пронумеруй події у правильній послідовності.
  • Математичне завдання на склад чисел: 20 грн і 21 грн (наклеїти наліпки-монети)
  • Вправа «Шоколадна математика» (визначити за завданнями із скількох квадратиків складається шоколадка)

Фізкультхвилинка «Перший сніг»

  1. Робота з контурною мапою (знайти і позначити Львівську область, її столицю – місто Львів, розглянути, з якими областями межує).
  2. Знайомство із символікою Львівської області
  •          Розгляньте символи. Що на них зображено? Як думаєте, що це може символізувати?

Герб – на синьому полі жовтий (золотий) коронований лев спинається на скелю. Він символізує могутність і силу краю, його мешканців, які віками боронили свою незалежність від чужинців. Водночас він перегукується з назвою міста Львова й іменем його першого володаря – князя Львова Даниловича. Дубові й лаврові гілки обабіч герба символізують славу регіону.

Прапор – є символом, що відображає історію й традиції області.

  1. Перегляд відео « ТОП 5 туристичних місць Львівщини»

Запитання після перегляду відео:

  •          Що нового ви дізнались про Львівську область?
  •          Чим славиться ця область?
  •          Що вас здивувало? Зацікавило?
  •          Чи захотілось побувати на Львівщині?
  •          Куди б ви помандрували?

ІV. Підсумок уроку. Рефлексія

  •          З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  •          Чим зацікавила вас сьогоднішня подорож?

 

docx
Додано
13 січня 2025
Переглядів
624
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку