Урок ЯДС Тема. Як планувати свій час?

Про матеріал
Тема. Як планувати свій час? Мета: вчити учнів розуміти роль розпорядку дня для здійснення мрій та збереження і зміцнення свого здоров’я; розвивати в дітей вміння самостійно організовувати свою працю і відпочинок розширити знання про вплив емоцій на здоров’я людини; закріпити знання про вплив емоцій людини на її здоровʹя; збагачувати словниковий запас учнів відповідно до тематики тижня; закріпити знання про час, вчити визначати час за годинником; активізувати пізнавальну діяльність дітей; розвивати критичне мислення, самостійне мислення, уяву, логічне мислення, доказове мовлення; зв’язне мовлення дітей, пам'ять, увагу, фантазію, навички вільного спілкування, дрібну моторику руки; виховувати бажання дбати про своє здоров’я, вміння планувати свій час, поважати один до одного, взаємопорозуміння, вдячність, тактовність, щирість у спілкуванні з іншими.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЯДС

Номер слайду 2

Ранкова зустріч

Номер слайду 3

Лист від Муті Хоботовича. Учням 2- А класу. Бірківського ЗЗСО

Номер слайду 4

Доброго ранку, мої любі учні 2-А класу!!! Вчора отримав від свого учителя запитання: «Як планувати свій час?». Але ж я такий непосидючий та був зовсім неуважним, коли ми вивчали тему у своїй школі. А вдома за мене усе планують батьки. Тому я не можу дати вчителю відповіді. Прошу вашої допомоги.

Номер слайду 5

Як планувати свій час ?

Номер слайду 6

Якій справі ти приділяєш найбільше часу?

Номер слайду 7

Мандрівка Львовом

Номер слайду 8

Подорож Львовомоднієї маленької іграшки

Номер слайду 9

Віднови прислів’я. Плануй деньзавчасно,зробишусього рясно.

Номер слайду 10

Мені булоскладно. Я добрепопрацював/попрацювала. Я чудово попрацював/попрацювала

Перегляд файлу

 Тема. Як планувати свій час?

Мета:

вчити учнів розуміти роль розпорядку дня для здійснення мрій та збереження і зміцнення свого здоров’я;

розвивати в дітей вміння самостійно організовувати свою працю і відпочинок розширити знання про  вплив емоцій на здоров’я людини;

закріпити знання про вплив емоцій людини на її здоровʹя;

збагачувати словниковий запас учнів відповідно до тематики тижня;

закріпити знання про час, вчити визначати час за годинником;

активізувати пізнавальну діяльність дітей;

розвивати критичне мислення, самостійне мислення, уяву, логічне мислення, доказове мовлення; зв’язне мовлення дітей, пам'ять, увагу, фантазію, навички вільного спілкування, дрібну моторику руки;

виховувати бажання дбати про своє здоров’я, вміння  планувати свій час, поважати один до одного, взаємопорозуміння, вдячність, тактовність, щирість у спілкуванні з іншими.

Очікуванні результати учіння:

з увагою сприймає усні репліки учителя й однокласників й доречно реагує на усну інформацію в діалозі;

сприймає монологічне висловлення;

розповідає про те, що його вразило;

розпізнає ключові слова і фрази в усному висловлюванні;

звертається, вітається дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;

підтримує аргументами власні думки або спростовує їх;

спілкується з однокласниками та з вчителем;

організує своє робоче місце для навчання;

об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари  для спільної діяльності;

обговорює з іншими інформацію, яка зацікавила;

встановлює послідовність із запропонованих дій для виконання роботи у групі;

читає правильно та виразно вголос  різні тексти (вірші, народні і літературні казки, оповідання, графічні та інформаційні тексти) залежно від мети читання;

розрізняє головне і другорядне в тексті;

розуміє вплив розпорядку дня на здоров’я;

знає, чому потрібно планувати свій час;

уміє визначати час за годинником.

Обладнання:  картки для індивідуальної, групової роботи,  годинник , цеглинки LEGO DUPLO.

                                         

 

 

 

 

                                                                       Хід уроку

 

слайд 1.

 

І.   Привітання.

слайд 2

    Ранкове коло

 Доброго ранку, діти , запрошую вас у ранкове коло.

Давайте привітаємося один з одним

-Привіт, друже! Привіт, привіт подружко! Зробимо обнімашки))

-А тепер  наш віршик-девіз.

 

 Ми  2-А клас і ми одна сімя ,

І  ти, і він , а також  я.

Дружно з руки візьмемось

Один одному всміхнемось.

-         А зараз ми перейдемо до наступної частинки нашої ранкової зустрічі «Ранкові новини».  Дамо слово дитині дня  ___________

-         Чим цікавий сьогоднішній день? Можливо уже зранку когось із вас він здивував?

-         А яка пора року? А діти  з нетерпінням яку пору чекають? А чому?

 

-         Давайте передамо нашого веселого смайлика по колу , даруючи посмішку сусідові, подаруємо йому  також гарне  побажання на сьогоднішній день.

 

-         А зараз ми продовжуємо слухати ваші цікаві розповіді про  сімейні  мандрівки та подорожі

2 розповіді___________________(Сподобалося? Дякуємо? Чи є питання до…?

-Чудово, сідаємо за  парти.

---Ой, а що це у нашій поштовій скринці?

 

 

 

 ---Лист від Муті Хоботовича?

Слайд 3

 

   Слайд 4                     

 

 

 

                            Доброго ранку, мої любі  учні 2-А класу!!!

   

Вчора отримав від свого учителя запитання: «Як планувати свій час?».  Але ж я такий непосидючий та був зовсім неуважним, коли ми вивчали цю тему у своїй школі. А вдома за мене усе планують батьки.

Тому я не можу дати вчителю відповіді.   Прошу вашої допомоги.

 

-Ну, що друзі допоможемо Муті?А ви були уважними? Ви почули запитання?

-Так,  це запитання і буде темою нашого  уроку .( Чіпляю на дошку) Слайд  5

- Чи зацікавила вас ця тема ?

- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

- А якими на уроці мають бути учні?

 

 

І. А як ви вважаєте чи потрібно планувати  свій час?

Зараз за допомогою вправи «Займи позицію» хто вважає, що потрібно  планувати - займає позицію біля зеленого прямокутника, а хто вважає , що ні, біля червоного.

-Обгрунтуйте свою позицію, записавши свої думки на листку.

-Отож у нас нема однозначної відповіді, чи потрібно планувати час?

 

 

  1. Асоціація  до слова «Час»  (На сенсорній дошці)

Давайте поміркуємо, що таке час. Та спробуємо записати асоціацію до слова час на дошці. Які слова виникають у вас? (час тягнеться, біжить, летить)

_ А як ви розумієте словосполучення час тягнеться та час летить?

 Ці словосполучення використані у  якому значенні?  (Переносному)

-Цікаво у коли час летить, а коли тягнеться?

 

  •  Вправа «Дослідники часу»     (Листки на пісочний годинник)

-         Давайте з вами дослідимо час.Ось перед вами годинник.  Пропоную, дивлячись на годинник, почекати, поки мине хвилина. Робити нічого не будемо, а просто посидимо і почекаємо. Увага! Почали… Все. Одна хвилина проминула.

— А зараз візьміть олівці, за моїм сигналом намалюйте пісочний годинник. Малюватимете протягом однієї хвилини. Увага! Почали… Закінчили роботу.

- А що ви можете сказати про час, коли ви сиділи без роботи та той, коли виконували завдання?

Зпитання в групах «Що можна зробити за одну хвилину?» (Листки А 4)

Вибираємо спікерів та редакторів.

Запишіть у групах, що можна зробити за одну хвилину?

(Перехід, повертаємося у свої групи.)

Зараз ви почули , якою дорогоцінною є кожна хвилина?  (Так)

-То який висновок можна зробити? (Що потрібно берегти час)

Робота в групах      (Аркуш А 4)

Слайд 6

Кожна група отримує аркуш з намальованим колом, яке розбите на 6 секторів

Навчання - червоний колір

 Спілкування – жовтий колір

 Допомога іншим – синій колір

Розваги - блакитний колір

Спорт - зелений колір

Хоббі - помаранчевий колір

 Кожна дитина міркує яким справам вона приділяє найбільше часу та обирає цеглинку відповідного кольору і ставить її на відповідний сектор у колі. Кожна команда презентує результати, які вони отримали

 Запитання для дітей

- Яким справам ми приділяємо найбільше часу? (Питаю кожну команду)

- Яким найменше?

 -Чи можливо приділити достатньо уваги кожній із зазначених справ?

 - Що для цього потрібно? (Мати час)

-А як ви гадаєте, що потрібно робити для того, щоб виконати якнайбільше справ і не втомлюватись?(дотримуватися режиму дня)

 

Вправа

Оскільки Муті непосидючий та на все йому не вистачає часу, допоможіть впорядкувати його режим дня. Працюємо в парах.

 

  •                Обід.
  •                Сон.
  •                Заняття у школі.
  •                Вечеря.
  •                Вільний час.
  •                Сніданок.
  •                Допомога батькам.

 

-         Діти, а для чого потрібен розпорядок дня? (Дя того, щоб його дотримуватися)

  Ваш організм працює, як годинник. Треба  в один і той же час лягати спати, прокидатися вранці, робити зарядку, вмиватися, йти до школи, тобто дотримуватися розпорядку дня, щоб бути здоровим та все встигати.

 

-А давайте подивимось скільки часу ви відведете  на ті чи інші справи.  З’єднайте стрілками час із справою.

Кожен виконує самостійно.!!!

9 год▪           обід

30 хв ▪           сон

1 год ▪             прогулянка,

                   ігри на свіжому повітрі

2 год ▪             чищення зубів

3 хв▪               гра на комп’ютері

 

Хто б хотів би прокоментувати свої результати?

У кого так, то просигналізуйте кубиками .

 

 

 

Робота в групах

. Слайд 7

 

  У неділю Муті з родиною мандрував Львовом, відвідуючи різні цікаві місця у різний час. Уважно погляньте на годинники, розташуйте фото так, щоб побачити в якій послідовності це відбувалася мандрівка.

Виконують в групах

-         З якого цікавого місця розпочалася екскурсія?

-         Де завершувалася?

-         О котрій годині розпочалася екскурсія?

-         О котрій годині завершилася?

 

 

Слайд 8

-         Діти, а зараз пропоную вам переглянути коротеньке відео про подорож Львовом однієї маленької іграшки. А знайшла я це відео на сайті….А хто пам’ятає на якому сайті ми часто переглядаємо відео?(Світич) Так , і завжди маємо пам’ятати про академічну доброчесність.

-          

https://www.youtube.com/watch?v=0TJmkrwHNMM&t=138s

А чи хотіли б ви побувати у Львові на екскурсії усім нашим класом?

Добре, найближчим часом ми сплануємо свою мандрівку, правильно розподілимо час, щоб якнайбільше побачити цікавого.

 

Завдання «Розсипане прислів’я»

У групах прошу швиденько скласти  розсипане прислів’я

Плануй день  завчасно, зробиш усього рясно.

 

Підсумки

Ви чудово справилися з усіма завданнями. То що ми скажемо Муті? Чи потрібно планувати свій час? ( Так. Час потрібно планувати, щоб багато встигнути.)

- А чи справдилися ваші очікування, що були перед уроком?

-Чи було вам цікаво працювати на уроці із своїми друзями?

А зараз проведемо самооцінку.

Слайд 10

          Самооцінювання. Робота з цеглинками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 год          обід

30 хв ▪         сон

1 год ▪       ▪ прогулянка та

                   ігри на свіжому повітрі

2 год           чищення зубів

  1.    хв    ▪      ▪ гра на комп’ютері

 

 

 

 

 

 

                Обід.

                Сон.

                Заняття у школі.

                Ранкові процедури.

                Вечеря.

              Вільний час.

               Сніданок.

               Допомога батькам.

 

 

Плануй день  завчасно, зробиш усього рясно.

 

 

 

zip
Пов’язані теми
Я досліджую світ, 2 клас, Презентації
НУШ
Додано
23 грудня 2023
Переглядів
349
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку