1 клас
Я досліджую світ
Тема. Тварини восени.
Мета: формувати в учнів уявлення про зміни в природі восени, розширити знання дітей про поведінку тварин восени, їх способи підготовки до зими, вчити дітей спостерігати за об’єктами навколишнього світу, робити висновки та узагальнення за результатами власних спостережень, вчити учнів висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками, виховувати любов та бережливе ставлення до природи.
Обладнання: ноутбук, мультимедійна презентація, окуляри, мікрофон, підручники, коробки з зображенням тварин, їжа для тварин.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Вступна частина.
1.Організація початку уроку.
1.1.Ранкове коло. Вправа «Рожеві окуляри»
- Діти, в мене в руках окуляри, але вони незвичайні. Скрізь них можна бачити тільки щось добре, позитивне. Зараз кожен з вас по черзі одягне ці окуляри та подивиться через них на того, хто поруч і скаже , щось тільки добре про нього.
1.2. Синоптична хвилинка
-Тепло чи холодно надворі?
- Яким було небо?
- Чи були сьогодні опади?
- Чи світило нам зранку сонечко?
- А чи гріло воно?
- Якого кольору стало листя на деревах і кущах?
- Що ще цікавого ви помітили?
1.3. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми та мети уроку.
- Діти, будь ласка, заплющте очі та уважно послухайте звуки.
(Діти слухають звуки лісу)
-Де ми можемо почути такі звуки?
- Так, у лісі. Подивіться на екран, який гарний ліс!
- Яку пору року зображено?
-А які ознаки вам допомогли зрозуміти, що зображено саме осінь?
- Кого не вистачає у нашому лісі? Як ви гадаєте?
-Правильно, тварин. Де ж вони сховалися? Щоб їх знайти, треба відгадати загадки.
(На екрані поступово з’являються зображення тварин)
1. Є горішки і грибочки
У дуплі на мотузочку.
Плигаю по гілочкам,
Я – руденька …(Білочка)
2. Клишоногий, волохатий,
влітку спритний та завзятий,
ну а взимку, лежебока,
у барлозі гріє боки. (Ведмідь)
3. Вдалині посеред ночі
засвітились хижі очі.
Від його пісень у звірів
морозець біжить по шкірі. (Вовк)
4. Хвіст куценький, довгі вуха,
має в шафі два кожухи.
Влітку одягає сірий,
ну а взимку — теплий білий. (Зайчик)
5. Диба-диба у лісок
кожушок із голочок.
На нім — яблучко, грибочки,
золотистії листочки. (Їжак)
6. До пухнастого хвоста
личить шубка їй руда.
Як рушає полювати,
не виходить зайчик з хати. (Лисиця)
7. Ця свиня щетину має,
В лісі жолуді шукає,
Хижий, лютий пан іклан
Називається…(кабан).
8.Тук-тук-тук, тук-тук-тук —
лине лісом перегук.
Телеграми всім завзято
відправляє з пошти … (дятел).
-Ось вони наші тваринки! Незабаром прийде зима, тому зараз вони дуже заклопотані. Готуються до зими. Давайте поспостерігаємо , за ними та дізнаємося, як саме кожна тваринка готується до зустрічі з холодами. Отже, тема нашого уроку тварини восени.
ІІ.Основна частина уроку.
2.1.Перегляд відео «Як тварини готуються до зими»
https://www.youtube.com/watch?v=Zqx2xqt3-HY
2.2. Робота з підручником (с.22-23)
-Розгляньте уважно малюнок, та скажіть кого з тварин ми не зустрінемо восени?
2.3.Руханка «Танець з лісовими звірями»
https://www.youtube.com/watch?v=JzhH2npPyjU
2.4. Гра «Годівнички для тварин»
(Клас ділимо на дві команди. Перед кожною командою стоять невеликі коробки з зображенням тварин та їжею для тварин. Від кожної команди по черзі виходить учень та розкладає їжу по коробках до відповідних тварин. Перемагає та команда, яка швидше і правильно розкладе їжу по коробках)
ІІІ.Заключна частина
3.1.Рефлексія
Гра «Хто я?»
(Учні по черзі рухами показують тварин, а всі інші відгадують. Коли учні відгадали тварину, то розповідають, як саме ця тваринка готується до зими.)
3.2.Вправа «Мікрофон»
- Діти, що вам найбільше сподобалося на уроці, що запам’яталося?
(Учні по черзі висловлюють свої думки)