УРОК ЯДС "Вода. Стани води."

Про матеріал
Тема уроку: Вода. Стани води. Мета: формувати уявлення дітей про значення прісної води для живих організмів, дослідити, де знаходиться прісна вода. Вчити спостерігати за трьома станами води, виховувати бережливе ставлення до запасів води, розвивати спостережливість.
Перегляд файлу

Тема уроку:  Вода. Стани води.
Мета: формувати уявлення дітей про значення прісної води для живих організмів, дослідити, де знаходиться прісна вода. Вчити спостерігати за трьома станами води, виховувати бережливе ставлення до запасів води, розвивати спостережливість.

                          Хід уроку.
I. Ранкове коло.
1. Привітання.
     Знову день почався, діти,
     Всі зібрались на урок.
     Тож пора нам поспішати
     Кличе нас усіх дзвінок.
     Щоб урок минав не марно
     Треба вчитись дуже гарно.

    Діти стають в коло, торкаються долоньками один одного і кажуть побажання.

  2.Щоденні новини.
   
Вправа «Синоптик». В класі обирають чергового синоптика. Він  інформує дітей про те, який  зараз  місяць, яке число, яка погода. Відповідає на питання
- Яким було небо вранці?
- Що стосовно опадів?
- Яка температура повітря?

II. Мотивація навчальної діяльності.
     Відгадування загадок, обговорювання їх.
  
1. Усі рослини й тварини вживають,
        У кожній хаті її мають.
                                                ( Вода)

  2. Вночі спить на землі, а вранці втікає.
                                                    ( Роса )
  3. Не лід, а сивий,
       Не спить, а стелиться,
       Вкриває землю й океан,
        А звуть його …
                                                    ( Туман )
    
  4.  Вдень на небі гуляє,
        А ввечері на землю сідає. 
                                                  ( Хмара і туман )

  5. Я вода і на воді плаваю.
                                                     ( Лід  )
     
  6.   Що росте догори коренем?
                                                    ( Бурулька )

  7. Розсипався горіх на сто доріг,
       Та ніхто його не збирає.
                                                   ( Град )

  8. Пухнаста вата лежить крилата,
       Чим вата нижче, тим дощик ближче.
                                                   ( Хмара )
  
    - Про що ж ці всі загадки ?
    - Чому люди так багато загадок присвятили воді?
    - Чому вода – джерело життя, багатство Землі?  

III. Оголошення теми уроку.

- Сьогодні ми будемо говорити про воду, дізнаємось про те, в якому стані може знаходитись вода, яку користь вона приносить.

IV.Робота над темою уроку.

- Вода безцінна природна  речовина на нашій планеті. Вона необхідна для  життя живих організмів. Вона використовується у господарській діяльності.
Більша частина Землі вкрита водою. 
- Де ж знаходиться вода? ( в морях, океанах, річках, озерах)
Нашу Землю називають «голуба планета».
- А яка за смаком вода в морях, океанах?
- А яку воду споживають люди?
- Де ж знаходиться прісна вода?
Вода є в великої  кількості в частинах рослин, в тілі людини і тварин.
60% маси тварин припадає на воду.
80% маси риб – вода.
В деяких рослинах води більше 90%.
В медузах та  водоростях більше 90%.

- Вода – найзагадковіша речовина на Землі. Вона може одночасно знаходитись в 3 станах: твердому,  рідкому та газоподібному.
- Де ж вода буває в рідкому стані? ( вода в річці, дощ, роса, підземні води ).
- А де вона в твердому стані? (сніг, крига, іній, бурулька).
- А в газоподібному стані? ( водяна пара, туман).
- Вода може переходити з  одного стану в інший.
- А чи достатньо людям на Землі води?
- З кожним роком проблема питної води зростає. Багатьом людям не вистачає чистої питної води.
- А як ми можемо берегти воду?
Діти висловлюють свої думки.

V. Фізкультхвилинка.

VI. Робота з підручником.
- Розгляньте малюнки. Які стани води зображені?
- Які властивості  води  знаєте? (прозора, без смаку, без кольору, приймає форму посуду,  в яку налита).
- Чому про воду кажуть, що вона біжить, лежить,  літає, як скло?
- Чим же корисна вода?
- А може вода бути шкідливою?

VII. Підсумок уроку.
Гра «Знайди помилку». Якщо діти вважають, що відповідь вірна, показують цеглинку зеленого кольору, а якщо ні – червоного.

- Є живі організми, які можуть жити без води?
- Прісної води на Землі вдосталь?
- Крига – це рідкий стан води?
- Роса – це твердий стан води?
- Пара  чайника – газоподібний стан води?
- Бурульки – це рідкий стан води?
- Вода приносить тільки користь?
- Вода може переходити з одного стану в інший?

VIII. Рефлексія.
- Якщо дуже сподобалось на уроці, покажіть зелену цеглинку.
- Якщо сподобалось на уроці, покажіть цеглинку жовтого кольору.
- Якщо не сподобалось на уроці, покажіть цеглинку червоного кольору.
 

docx
Додано
29 березня
Переглядів
132
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку