Я досліджую світ ( мовно – літературна галузь)
Тема: Як поводитись з підозрілими предметами. Читаю про дитячі ігри. Л. Дяченко «М'ячик-пустунець». Е. Саталкіна «Лічилочка».
Мета: закріпити знання учнів про правила поведінки з підозрілими предметами, розвивати навички читання, вміння користуватися лічилками під час гри, продовжувати роботу над розвитком виразного читання, виховувати почуття поваги та дружби.
Обладнання: підручники, мультфільми про небезпечні знахідки.
Тип уроку: застосування знань та вмінь
Хід уроку
І. Ранкова зустріч
1.Привітання
В цьому класі друзі всі: (три хлопки)
Я і ти, і ми, і ви. ( три хлопки)
Добрий день, тому, хто зліва. (поворот наліво)
Добрий день, тому, хто справа. ( поворот направо)
Ми – одна сім’я. (розвести руки в сторони, показати на всіх)
В цьому класі друзі всі: (три клацання пальцями)
Я і ти, і ми, і ви. ( три клацання пальцями)
Не лякайся, той, хто зліва. (торкнутися плеча сусіда зліва)
Не лякайся, той, хто справа.(торкнутися плеча сусіда справа)
Ми – одна сім’я. (розвести руки в сторони, показати на всіх)
В цьому класі друзі всі: (три притопи ногами)
Я і ти, і ми, і ви. ( три притопи ногами)
Посміхнись, тому, хто зліва. (посміхнутися сусідові зліва)
Посміхнись, тому, хто справа. ( посміхнутися сусідові справа)
Ми – одна сім’я. (розвести руки в сторони, показати на всіх)
2. Щоденні новини за календарем.
3. Обмін інформацією.
А)Перегляд мультфільму про небезпечні знахідки.
Б)Робота з підручником «Я досліджую світ»Т. Гільберг ( ст.95 – 96).
4. Групова робота.
Відгадування загадок.
Завжди носимо з собою,
Розмовляємо з тобою,
Всі новини повідомить,
В ігри граємо і дзвонить. ( Телефон)
Для банкнот та для монет,
Ми цю річ всі носимо,
І не можемо без неї
Обійтися досі ми. ( Гаманець)
Солоденька вона та смачна,
Люблять всі: і дорослі,і діти.
А багато з’їси – от біда,
Біль зубів не знаєш де діти. (Цукерка)
Розігрування випадків про знахідки - відгадки ( інсценізації).
5. Робота в щоденнику вражень.
Малюнок « Моє бажання».
Фізхвилинка
ІІ. Основна частина уроку. Читання.
Робота з букварем ( ст. 102 - 103 ) Вашуленко О.В. , Вашуленко М.С.
Ст, стр, сп, зб, рк, ск ( з голосними).
Словникова робота зі словами.
Перепросити вистрибував навперейми
ІІІ. Підсумок уроку.