Урок "Як розпізнати стереотипи та протистояти дискримінації?"

Про матеріал

Тема. Як розпізнати стереотипи та протистояти дискримінації? Поняття стереотипів та упереджень. Забобони. Шляхи подолання стереотипів. Поняття дискримінації. Основні форми та прояви дискримінації.

Мета: визначити значення основних понять теми, ознайомити з причинами виникнення стереотипів та їх вплив на життя у багатоманітному суспільстві, визначити види стереотипів та проаналізувати шляхи їх подолання; розвивати увагу пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з підручником, вміння працювати в парах та з додатковими джерелами; виховувати толерантність та повагу до людей з різними поглядами.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  • -пояснювати та застосовувати основні поняття теми;
  • -аналізувати причини виникнення стереотипів та їх вплив на життя у багатоманітному суспільстві;
  • -характеризувати види стереотипів та проаналізувати шляхи їх подолання

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, відеоролики, ілюстрації, роздатковий матеріал.

Перегляд файлу

Конспект бінарного уроку

з громадянської освіти та історії

для 10-го класу

Підготувала учитель історії

КЗ «Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ст.»

 Вистороп Тетяна Василівна

Тема. Як розпізнати стереотипи та протистояти дискримінації? Поняття стереотипів та упереджень. Забобони. Шляхи подолання стереотипів. Поняття дискримінації. Основні форми та прояви дискримінації.

Мета: визначити значення основних понять теми, ознайомити з причинами виникнення стереотипів та їх вплив на життя у багатоманітному суспільстві, визначити види стереотипів та проаналізувати шляхи їх подолання; розвивати увагу пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з підручником, вміння працювати в парах та з додатковими джерелами; виховувати толерантність та повагу до людей з різними поглядами.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  • пояснювати та застосовувати основні поняття теми;
  • аналізувати причини виникнення стереотипів та їх вплив на життя у багатоманітному суспільстві;
  • характеризувати види стереотипів та проаналізувати шляхи їх подолання

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, відеоролики, ілюстрації, роздатковий матеріал.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
  1. Тестування у форматі «Так – ні».
  1. Соціальна нерівність виникає з часів середньовіччя. –
  2. Компроміс – це здатність витримувати щось, миритися з яким-небудь становищем. –
  3. Визначене місце в соціальній спільноті – це соціальна роль. –
  4. Поняття «суспільство» та «соціум» є рівнозначними. +
  5. Наявність багатьох складових різного характеру в єдиному цілому це рівність. –
  6. Співіснування та розвиток різних за змістом культурних традицій у межах однієї спільноти це полі культурність. +
  7. Конституція України проголошує право на свободу світогляду і віросповідання. +
  8. Людина може виконувати кілька соціальних ролей одночасно. +
  9. Поняття «гендер» та «стать» є рівнозначними. –
  10.                      Мультикультуралізм це політика, спрямована на збереження й розвиток в окремо взятій країні культурних відмінностей. +
  1. Взаємоперевірка.
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Перегляд відеоролику «Забобони».

https://www.youtube.com/watch?v=L8THiO_segY

  • Прослухайте пісню.
  • Про що вона?
  • Яке відношення до нашого предмету та теми уроку зокрема вона має?
  • Сьогодні ми поговоримо про причини виникнення забобонів. З’ясуємо види стереотипі та як вони можуть впливати на життя людей. Визначимо основні види стереотипів.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Робота з візуальними джерелами.

 

Картинки по запросу цыгане пнг   Картинки по запросу євреї пнг   Похожее изображение

  • Розгляньте зображення. Розподіліть слова та твердження між представниками різних народів.

Жадібність; крадіжки; пісні; танці; сало; брехня; проживають в палатках.

  • Чи є ці твердження правдивими? Як називають такі уявлення? (Стереотипи)
  • Сьогодні ми познайомимося з стереотипами, з’ясуємо їх види та шляхи їх подолання. Визначимо поняття дискримінації та види її проявів.
  1. Робота в парах.
  • Опрацюйте текст підручника (с. 56).
  • То що ж таке стереотипи?
  • Назвіть особливості стереотипів?
  • Яку небезпеку несуть стереотипи?
  • Назвіть шляхи подолання стереотипів.
  1. Робота з таблицею (с. 57 підручника).
  • Розгляньте таблицю на ст. 57.
  • Наведіть приклади упереджень названих видів.
  • Поясніть зв'язок між негативними стереотипами, упередженнями та стереотипами.
  1. Робота з документом (с. 58 підручника).
  • Опрацюйте документ на с. 58.
  • Яких форм може набути дискримінація?
  • Як дискримінація порушує права людини?
  1. Перегляд фрагменту мультфільму «Гидке каченя».

 https://www.youtube.com/watch?v=muwJx76xhMg

  • Перегляньте фрагмент мультфільму.
  • Що можна сказати про героїв мультфільму?
  • Яка риса їм точно не притаманна?
  • Пригадайте зміст усієї казки. Зробіть висновки відповідно до теми уроку.
  • Поясніть різницю між поняттями «терпимість» та «толерантність».
  • Поміркуйте, до чого може призвести порушення принципу толерантності?
  1. Робота в парах.
  • Опрацюйте текст підручника (с. 58 – 59).
  • Чим шкідливі забобони?
  • Як виникають забобони?
  • Визначте причини виникнення та стійкості забобонів.
  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Робота з візуальним джерелом.
  • Розгляньте та проаналізуйте зображення.

Картинки по запросу забобони

  1. Розташуйте зображення відповідно до понять, які вони ілюструють. Вибір обґрунтуйте.

Толерантність         Дискримінація        Забобони

Картинки по запросу забобониКартинки по запросу дискримінаціяКартинки по запросу толерантність Картинки по запросу забобониКартинки по запросу дискримінація Картинки по запросу дискримінаціяКартинки по запросу толерантність

  • Поясніть зв'язок між усіма поняттями.
  1. Підсумки уроку.
  2. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацюйте с. 56 – 59 підручника.
  2. Знайдіть кілька цікавих забобонів українського народу.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Савченко Міра Матвіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
4 грудня 2018
Переглядів
3921
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку