Урок "Які бувають карти"

Про матеріал
Ознайомити учнів з видами карт, навчити елементарним прийомам читання карти; збагачувати словниковий запас, активізувати пізнавальну діяльність дітей, розвивати навички вільного спілкування; сприяти вихованню поваги до своєї Батьківщини.
Перегляд файлу

Тема. Які бувають карти.

 

Мета: ознайомити учнів з видами карт, навчити елементарним прийомам читання карти; збагачувати словниковий запас, активізувати пізнавальну діяльність дітей, розвивати навички вільного спілкування; сприяти вихованню поваги до своєї Батьківщини.

 

Обладнання: політична карта України, фізична карта України, мультимедійна дошка, карточки із завданнями.

 

Хід уроку

  1. Організація класу.

Вправа «Мій настрій».

 

Діти, а зараз витягніть свою руку у перед, великим пальчиком до гори.

Загинаємо один пальчик ті, кого сьогодні збудила рідна людина.

Загинаємо пальчик ті, хто сьогодні бачив хоча б одну посмішку.

Загинаємо пальчик ті, хто сьогодні зустрів своїх друзів.

Отож у нас є щонайменше  три причини, щоб вирушити у подорож з хорошим настроєм.

 

То з яким настроєм ми сьогодні вирушимо у подорож.

  1. Актуалізація знань.
  1. Ранкове коло.

Відгадайте загадку.

 

У мене в долонях країни,

Річки, гори, океани.

Здогадалися, в чому тут фокус?

Я тримаю ...

(Глобус.)

 

  •          За допомогою глобуса ми можемо «мандрувати різними країнами».

Пропоную передавати цей глобус і розповісти, де ви з батьками побували.

  1. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні на уроці ми мандруватимемо Україною. Чи потрібен для цього глобус?

Відгадайте загадку.

 

Я ходив по різних країнах,

Плив по річках, океанах,

По пустелі ішов відважно -

На одному аркуші паперовому.

(Географічна карта.)

 

  •          А чи знаєте ви, хто створює карти?
  •          Карти створюють картографи. І сьогодні на уроці ми всі будемо кортографами.
  •          Вирушаємо в подорож.

Вчитель роздає дітям роздруковані карточки з контурною картою України. І діти записують слово КАРТОГРАФ.

 

G:\3 клас 2024\Я досліджую світ\Т.20 Які бувають карти\Мапа України.jfif

 

  1. Сприймання та усвідомлення нових знань.
  1. Ознайомлення з видами карт за територією (презентація).

а) карта світу

б) карта півкуль

в) карта країн

г) міст та сіл

 

  1. Практичне ознайомлення з політичною картою.

а) Політична карта

- Діти, карту треба вміти читати. Щоб прочитати книжку, необхідно вивчити букви. На карті теж є умовні позначення.

- Що ви побачили на карті України? Так, ми бачимо регіони, назви міст, сіл.

б) Робота з контурною картою.

- Обведіть на карті кордон України.

Зверху запишіть Політична карта

  •          Знайдіть Київську область і зафарбуйте її кольоровим олівцем.
  1.  Робота в групах.

Діти по групах отримують завдання, по черзі підходять до карти, знаходять регіони і познчають їх на своїх контурних картах.

Група 1

Знайдіть на політичній карті України

1) Закарпатську область. Яке місто є обласним центром?

2) Місто Суми. Це обласний центр якої області?

Група 2

Знайдіть на політичній карті України

1) Волинську область. Яке місто є обласним центром?

2) Місто Харків. Це обласний центр якої області?

Група 3

Знайдіть на політичній карті України

1) Кіровоградську область. Місто Кропивницький є обласним центром?

2) Місто Львів. Це обласний центр якої області?

Група 4

Знайдіть на політичній карті України

1) Вінницьку область. Яке місто є обласним центром?

2) Місто Миколаїв. Це обласний центр якої області?

Група 5

Знайдіть на політичній карті України

1) Дніпропетровську область. Місто Дніпро є обласним центром?

2) Місто Чернівці. Це обласний центр якої області?

 

  1.  Руханка.

 

https://youtu.be/8axv2eRnEjU?si=fWhcVXkp5FAb05nA

 

  1.   Практичне ознайомлення з фізичною картою.
  •          Які кольори на карті? Повідомлення вчителя про форми рельєфу, водойми.

Діти на другій стороні своїх карт записують зверху

Фізична карта.

Знизу Рельєф

  1. Практична робота. Створення фізичної карти своєї країни.

Кожна дитина отримала карту у формі першої букви свого імені.

G:\3 клас 2024\Я досліджую світ\Т.20 Які бувають карти\букви для острова\0b26e80bc43d4e5569b818d461f3fcc5.jpg   G:\3 клас 2024\Я досліджую світ\Т.20 Які бувають карти\букви для острова\1d00ab731bb3c9e725dfbaee901fe5c4.jpg   G:\3 клас 2024\Я досліджую світ\Т.20 Які бувають карти\букви для острова\7417eb0d0b7f72b4c3990f8cfed2608d.jpg

 

  1. Підсумок уроку. Рефлексія.

 

Інтерактивна вправа «Незавершене речення»

  •          Сьогодні я розповім дома…
  •          Мені було цікаво на уроці…
  •          Хочу дізнатися про…

 

 

Зразки дитячих робіт

 

 

    

docx
Додано
20 березня 2025
Переглядів
410
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку