Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 26 м. Житомир
Урок інформатики
2 клас НУШ
ЯКІ БУВАЮТЬ ОБ’ЄКТИ
ОБ’ЄКТИ НАВКОЛИШНЬОГО СВІТУ І ЇХ ВЛАСТИВОСТІ
Підготувала:
вчитель інформатики
Жарська Тетяна Йосипівна
Житомир – 2021
Тема уроку: ЯКІ БУВАЮТЬ ОБ’ЄКТИ. ОБ’ЄКТИ НАВКОЛИШНЬОГО СВІТУ І ЇХ ВЛАСТИВОСТІ
Мета:
знаннєва: називає об’єкти навколишнього світу, властивості конкретних об’єктів та значення властивостей. Наводить приклади об’єктів, що відповідають заданим властивостям.
діяльнісна: описує об’єкт називаючи його властивості та їх значення. Визначає спільні та відмінні ознаки, порівнює об’єкти. Дотримується правил безпеки життєдіяльності під час роботи за комп’ютером.
ціннісна: оцінює результати своїх навчальних досягнень.
Обладнання та наочність: комп’ютери, роздатковий матеріал, презентація.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
Всю інформацію ми отримуємо з навколишнього середовища.
Визначте завдяки яким органам чуття отримано інформацію?
Тема уроку: Які бувають об’єкти. Об’єкти навколишнього світу і їх властивості.
Мета уроку: дати означення поняттю «об’єкт», навчити визначати спільні та відмінні ознаки об’єктів, порівнювати об’єкти; визначати об’єкт за його властивостями.
Презентація
Слад 1-6 (демонстрація)
Обговорення: Що Ви бачите?
Все, що нас оточує – це об’єкти.
Обговорення: Які об’єкти в комп’ютерному класі?
Кожен об’єкт має своє ім’я.
ГРА. Назвіть об’єкти навколо Вас:
Об’єкт – це частина навколишнього середовища.
Об’єкти можна розділити за видами: предмети, істоти, явища.
Обговорення: Розглянемо два об’єкти. Назвіть ім’я об’єктів: М’ЯЧ.
Але ці об’єкти зовсім різні. Чому?
Об’єкт |
Ім’я |
Властивість |
Значення |
|
М’яч футбольний |
Колір |
Жовтий |
Розмір |
Великий |
||
Форма |
Кругла |
||
|
М’яч тенісний |
Колір |
Зелений |
Розмір |
Малий |
||
Форма |
Кругла |
Висновок: Кожен об’єкт має певні властивості: колір, розмір, форму, маса, матеріал.
За властивостями можна:
Жили у бабусі три котики.
1) Колір шерсті – однаковий (розфарбувати).
2) Бантики у кожного різного кольору.
3) Два імені однакові. Дай всім котикам імена.
4) Чого не вистачає на мордочці котика? Домалюй кожному.
5) У першого і третього котика в лапках квіти. А у другого – торт.
Обговорення. Дати відповідь на запитання
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (3 – 4 рази, з прискоренням)
Очками покліпали,
Ручками подригали.
Ножками потопали,
В долонькі всі похлопали.
Програма: Інформатика 1 рік навчання → Третій зайвий.
Що дізналися на уроці?
Оцініть свої знання (інтерактивна робота, підняти руку):
Підручник: Автор М.Корнієнко, С. Крамаровська, І. Зарецька «Я досліджую світ», частина 2. Опрацювати стор. 9 – 11, виконати практичне завдання (порівняння олівців)
Інформаційні джерела:
https://99px.ru/sstorage/86/2016/08/image_86050816104824807939.gif