розробка уроку " Я досліджую світ" Мета: формувати поняття про органи чуття людини; формувати вміння встановлювати взаємозв'язки між усіма органами людини; розвивати зв'язне мовлення, слухове сприймання, коректувати вади звуковимови, збагачувати словниковий запас учнів в умовах словесно-жестової двомовності, виховувати допитливість, пізнавальний інтерес до власного організму.
Тема: Які я маю органи чуття?
Мета: формувати поняття про органи чуття людини; формувати вміння встановлювати взаємозв’язки між усіма органами людини; розвивати зв’язне мовлення, слухове сприймання, коректувати вади звуковимови, збагачувати словниковий запас учнів в умовах словесно-жестової двомовності, виховувати допитливість, пізнавальний інтерес до власного організму.
Обладнання: презентація, скриня, лимон, горіх, парфуми, музика, картки
Хід уроку
І. Ранкове коло
Вправа « Це чудово»
Вправа «Клубочок приємних слів»
Показуємо настрій та прищіплюємо відповідну прищіпку до смайликів. Бажаємо гарного дня
ІІ. Фонетична ритміка
Анка банка онки-санки онце – сонце
Сонце.
Світить сонце.
Сьогодні світить сонце.!?
ІІІ. Слухо-мовна хвилинка
Актуалізація знань
Повторити правила безпеки надворі
4. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні на уроці ми дізнаємось за допомогою чого ми сприймаємо навколишній світ . Сьогодні на уроці ми поговоримо про ще одну дивовижну властивість нашого організму – пізнавати та відчувати навколишній світ за допомогою органів чуття, які у нас з вами є
5. Робота над темою уроку
− Що ви бачите у мене в руках? (Лимон)
− Який він за кольором?
− Який він за формою?
− Який лимон за розміром?
Що вам допомогло дізнатись, що лимон жовтий, овальний, невеликий? (Очі)
− Який лимон на смак? (пробують лимон )
− Який ваш орган допоміг вам дізнатися, що він кислий? (Язик)
(Звучить музика)
− Що ви чуєте? (музику)
− Який ваш орган допоміг вам почути цю музику? (Вуха)
− Що я тримаю в руках? (Парфуми)
− Давайте понюхаємо
− Який орган допомагає нам відчути запах? (Ніс)
− Назвіть органи, що допомагають нам орієнтуватися в навколишньому світі.
(Очі. Ніс. Вуха. Язик)
− Діти, а як ви думаєте як би ми жили, якби ми не могли відчувати смаку їжі, чути чарівних звуків музики, вдихати аромати квітів, бачити своїх однокласників, маму, тата.
− Яка ж роль відводиться нашим очам, вухам, носику, язику?
Фізкультхвилинка « Якщо весело живеться, роби так…»
Перегляд презентації
Гра «Таємниця в скрині». Яблуко, горіх, м’яка подушечка(2 учні впізнають предмет на дотик в рукавицях, а 2 – руками. Оговорюють, що там може бути
• Що допомогло правильно пізнати предмет? (Пальці, шкіра на пальцях).
Отже, шкірою ми можемо відчувати холод або тепло, подих вітру, жар, укол, удар і робити висновок – що добре, а що небезпечно. Цієї властивості шкірі надають нервові закінчення, які в ній містяться.
Дослідили, що тверді предмети та м’які
Закріплення матеріалу
Робота з плакатом
Встановлюємо відповідність. Органи чуття і до них рисочкою з’єднуємо малюнки відповідних відчуттів
Підсумок уроку
Що цікавого було на уроці?
Що вам сподобалось?
Діти з яким настроєм ви закінчуєте урок?
Молодці, я дякую вам за гарну роботу на уроці