Урок "Якими бувають тварини?" до підручника І.В.Грущинської

Про матеріал

Тема: Якими бувають тварини?

Мета: -формувати в учнів поняття «звірі», «птахи», «плазуни», «земноводні», «риби», «комахи», «рослиноїдна тварина», «хижа тварина», «всеїдна тварина»;

-розвивати вміння спостерігати за тваринами,за ознаками пристосування їх до уиов навколишнього середовища,порівнювати,встановлювати причинно-наслідкові зв'язки,долсліджувати ланцюги живлення,аналізувати,робити висновки;

-виховувати дбайливе ставлення до тварин,любов до природи,захищати тварин від знищення,допомагати їм;моральні та етичні почуття у ставленні до твариного світу.

Перегляд файлу

Тема: Якими бувають тварини?

Мета: -формувати  в учнів поняття «звірі», «птахи», «плазуни», «земноводні», «риби», «комахи», «рослиноїдна тварина», «хижа тварина», «всеїдна тварина»;

-розвивати вміння спостерігати за тваринами,за ознаками пристосування їх до уиов навколишнього середовища,порівнювати,встановлювати причинно-наслідкові зв'язки,долсліджувати ланцюги живлення,аналізувати,робити висновки;

-виховувати дбайливе ставлення до тварин,любов до природи,захищати тварин від знищення,допомагати їм;моральні та етичні почуття у ставленні до твариного світу.

Хід уроку

І.Огранізаційний  момент.

1.Скринька гарного настрою.

                   Давайте усмішки всім дарувати:

                   І друзям,і вчительці,і мамі,і татову.

                  Хай радість злітає у небо,як птах.

                  І добрі слова у всіх на устах.

-Усміхніться друзям.Подаруйте посмішку мені.Дякую.Тихенько сідайте.Пролунав дзвінок,починаємо урок.

2.Хвилинка спостережень.

-У класі працює Гідрометцентр.Слово нашому синоптику.

Учень(Сьогодні 15 лютого.Температура повітр'я- +2 градуси.Стан неба-ясно.Опади-відсутні.Вітер-помірний.

-Погода сприятлива,отож бажаю усім  гарного настрою та плідної праці.Продовжуємо бесіду за спостереження.

-Яка зараз пора року?(зима).

-Які зміни відбуваються в неживій природі?(сонце потихеньку піднімається,довшає день).

-Які зміни відбулися в живій природі ?(природа потихеньку почала прокидатися).

ІІ.Повторення вивченого матеріалу.

1.Фронтальне опитування.

-До якої природи належать рослини?

-Яку тему ми почали вивчати?(Тварини-живі організми)

-Які бувають тварини?

2.Розшифруйте слово:

НАВИТРИ

-Де живуть тварини?(високо у горах,в океанах і морях,у лісах,у пустелях,серед вічних снігів).

-Доведіть,що тварини належать до живої природи.(Як і всі живі організми  тварини дихають,живляться,ростуть,розмножуються і відмирають).

-Чим відрізняються тварини між собою?(тварини різняться зовнішнім виглядом,формою тіла,розмірами,забарвленням,поведінкою).

-Як переміщуються тварини?

стрибають                                        бігають

                     ТВАРИНИ

плавають                                      літають

                          повзають

(діти наводять приклади тварин)

-Навіщо людям потрібні тварини?

пір'я                                                              продукти харчування

шовкові нитки            ТВАРИНИ                  ліки

окраса природи                                            хутро,шкіра

                                 господарська діяльність

3.Хвилина творчості.

Закінчи речення:

Тварини живуть…

Чим різняться тварини різних видів?

Що станеться,якщо навесні у сад не прилетять птахи?

4.Рубрика «Це цікаво».

Найбільший птах-страус: 2,7 м заввишки,масса тіла-90кг.,масса яєць-від 645г.;найменша з пташок у світі-колібрі:довжина-60мм,масса-1,5г.

Найвища тварина-жираф,зріст майже 5м,найменша тварина-землерийка,її малятко важить 2г.

Найбільші тварини-блакитні кити:маса150-180т,завдовжки 33м.

Найбільшим жуком є жук-олень.Довжина тіла без ріг-5,5см, а з рогами-до 8см.

Найотруйніший павук-карукурт,завдовжки до 2 см.

5.Тварини в малюнках(огляд дитячих малюнків).

ІІІ.Акутуалізація опорних знань учнів.

1.Відгадування загадки.

Мають хвіст та гострі зуби,

Кігті випускають

Що брати це наші менші

Люди добре знають.

Вміють плавати, стрибати,

Вигинають спини.

Спробуй їх тепер назвати!

Звісно – це … (тварини).

2.Гра «Закінчи речення».

  • Вовк, ведмідь - це …;
  • соловей, зозуля-це …;
  • окунь, сом - це …;
  • кінь, корова – це … ;
  • сонечко, коник-це… .

IV.Повідомлення теми і мети уроку.

-На сьогоднішньому уроці ми помандруємо у царство тварин,познайомемося з різними тваринами,визначаючи їхні істотні ознаки.

V.Вивчення нового матеріалу.

1.Робота з підручником:

а)опрацювання статті «Тварини-живі організми»ст.100.

б)перевірка усвідомлення матеріалу

2.Робота в группах:

«Комахи» «Риби» «Земноводні» «Плазуни» «Птахи» «Звірі»

Завдання:-пропоную вам позмагатися,хто найбільше назве тварин кожної групи.

VI.Фізкультхвилинка.

Нумо всі,нумо всі

Потанцюємо у класі.

Пострибаймо,як сороки,

Як сороки-білобоки.

Стрибу-стрибу,скоки-скоки.

А тепер ,як жабенята,

Ква-ква-ква,ква-ква-ква.

Щоб спочила голова.

Поострибаєм,як зайчата,

Політаєм, як пташата,

Щоб спочили ручки,ніжки.

Всі веселі!От чудовою

А тепер до праці знову.

3.Групи тварин:Розповідь вчителя з елементами бесіди.

 

Дикі

Свійські

Домівка

Будують самі

Будує людина

Харчування

Добувають самі

Дає людина

Потомство

Піклуються самі

Допомагає людина

Висновок

Не залежать від людини

Залежать від     людини

 

                           ТВАРИНИ

Дикі                                              Свійські  

Ведмідь                                         Собака

Заєць                                              Кріль

Тигр                                                Кіт

Слон                                                Свиня

Кенгуру                                             Корова

Лисиця                                              Коза

 

4.Групи тварин за способом харчування:

Рослиноїдні             Хижі                 Всеїдні

VII.Підсумок уроку.
1.Гра « Хто зайвий»Вибрати зайву тваринку на малюнку.

2. «Довідкове бюро»-виступи групп учнів:
Комах на Землі у 250 мільйонів разів більше,ніж людей.Загальна масса їх у 30-40 разів більша,ніж масса всіх людей.

Найвищий птах в Україні-сірий журавель.Зріст його досягає1,2 м.

Прудка жаба може стрибати до 2м  у довжину і длизько 1м висоту.А мешкає ця рекордсменка у листяних лісахЗакарпаття.

В Україні налічується близько 20 видів плазунів.Найбільшим є полоз чотирисмугий(довжина тіла 180 см),найменшим-ящірка-гакон кримський(5 см).

Найбільша риба у світі-це китова акула.Вона велетенська,завдовжки як 8 аквалангістів.Що лежать,простягнувшись,голову до ніг,а її масса дорівнює масі 6 великих слонів.

3.Підсумок уроку.

                       Живої природи світ таємничий

                       Ми на уроці сьогодні відкрили.

                       Навчились красу не руйнувати,

                       А примножувати,любити,оберігати

                       Тільки  добра всім будем бажати

                        І намагатися не ображати.

-Чи розшири ли ви свої знання про тваринний світ?

-На які групи вчені поділяють тварин?

-Для чого потрібно оберігати тварин?

-Які це свійські тварини?

-Які це дикі тварини?

VIII.Домашнє завдання.
Підручник –ст.100 читати і переказувати;

у друкованих зошитах-ст.
 

 

docx
Додано
6 квітня 2018
Переглядів
2521
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку