Урок "Якою буває погода навесні"

Про матеріал
Якою буває погода навесні Розділ 3. Природа навесні Мета: • формування предметних компетентностей: закріплювати знання про весняні явища у неживій та живій природі; учити спостерігати, характеризувати ознаки весни в природі; розвивати уяву; виховувати любов до природи; • формування ключових компетентностей: спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами; уміння навчатися впродовж життя; компетентності в природничих науках і технологіях.
Перегляд файлу

Якою буває погода навесні
Розділ 3. Природа навесні

Мета:

 формування предметних компетентностей: закріплювати знання про весняні явища у неживій та живій природі; учити спостерігати, характеризувати ознаки весни в природі; розвивати уяву; виховувати любов до природи;

 формування ключових компетентностей: спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами; уміння навчатися впродовж життя; компетентності в природничих науках і технологіях.

Обладнання: комп'ютер, презентація, аудіозапис, картки з умовними знаками.

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.

Освітні галузі: природнича, мовно-літературна.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організаційний момент

1.Привітання.

Учитель. Любі діти! У наш клас

Завітали гості милі.

Привітаймо в добрий час

Гостей посмішкою й миром!

Діти. Ми вам раді, добрі люди,

І вітаєм щиро вас.

Та запрошуєм ласкаво

На урок у 2 клас.

2. Психологічний настрій; самомасаж. Вправа «Коло»

З добрим ранком, оченята! (Погладжування повік)

Ви прокинулися? (З’єднати великий і вказівний пальці, зображуючи «бінокль»)

З добрим ранком, вушка! (Погладжування вух)

Ви прокинулися? (Прикладання долонь до вух)

З добрим ранком, щічки! (Пощіпування щічок)

Ви прокинулись? _Погладжування щік)

З добрим ранком, ручки! (Погладжування кистей рук)

Ви прокинулися? (Поплескати в долоні)

З добрим ранком, ніжки! (Погладжування стегон)

Ви прокинулися? (Потопати ногами)

З добрим ранком, сонце! (Розвести руки в сторони)

Ми прокинулися! (Широко посміхнутися)

3. Запрошення на урок:

-Діти, я запрошую вас на урок, а на уроці ми

 

У-уважні

Р- розумні

О- організовані

К- кмітливі.

 

2. Актуалізація опорних знань

— Діти, відгадайте загадку.

 

Все у зелені довкола:
Пасовища, ліс і поле.
Мчать струмочки до ріки,
Ліплять гнізда ластівки,
І в сороки новина,
Облетіла всіх вона,
Сповіщаючи: «Прийшла...(весна)     Слайд 2

— Після якої пори року до нас приходить весна?

— Так. Після холодної зими з її морозами, завірюхами і ожеледицею до нас приходить чарівниця-весна. Саме 1 березня починається весна за календарем.

Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»

— А які асоціації у вас викликає слово весна?

 

 

 

 

 

 

 

3. Повідомлення теми та мети уроку

— Чи здогадалися ви, якою буде тема нашого уроку? (Відповіді дітей.)

— Отже, поговоримо, якою буває природа навесні. Слайд 1

Поділити дітей на 3 групи і дати їм назви місяців весни

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

  1. Вивчення нового матеріалу

Звіт кожної групи про місяці,

https://www.youtube.com/watch?v=jKbKYTw_YcY&t=182s

 

Березень-у давнину його називали березілем, соколиком, капельником, бо вже капає зі стріх і береза починає давати свій цілющий сік. Саме з оживлення берези після зимових холодів і пов´язана назва місяця, що означає наступ весни.

Квітень-бо розквітає природа, звільнившись від холодних обіймів зими та після зимових приморозків. Ще його називали дзюрчальником, снігогоном.

Травень-назву йому дали трави, які особливо буйно ростуть у цей період. Ще його назвали пісенником та громовиком. Піснями висловлювали люди свою радість із приводу  розквіту зеленої природи і вшановували весняні громи, що були особливо жаданими в цьому місяці, бо з ними приходили дощі і тепло.

-Ознаки кожного місяцю коментує вчитель

 3) Поетична хвилинка.

— Послухайте вірш А. Костецького і спробуйте запам'ятати якомога більше весняних явищ.    Слайд 3

 

Все прокидається поволі,

Зі сну зимового встає.

Радіє гай, радіє поле,

Земля поталу воду п'є.

Скресає і щезає крига,

Бурульки падають з дахів.

А вітерець прозорокрилий

Додому підганя птахів.

У лісі, на галяві теплій,

Поміж ялинок запашних,

Уперше спалахнув метелик,

Тендітний вогничок весни.

 

— Які весняні явища запам'ятали?

 

2. Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях

 

1) Вправа «Що зайве?». Слайд 4 (робота в групах)

Дощик, бруньки, сніг, падолист, підсніжники.

(Зайвий падолист — осіннє явище природи.)

 

Березень, січень, квітень, травень.

(Зайвий січень — зимовий місяць.)

 

Ведмідь, їжак, журавель, білка.

(Зайвий журавель — птах.)

 

Лелека, ворона, ластівка, лебідь.

(Зайва ворона — осілий птах.)

 

Береза, сосна, підсніжник, дуб

(Зайвий підсніжник-кітка)

 

Заєць, вовк, лисиця, метелик.

(Зайвий-метелик)

 

2)Гра «Так чи Ні» Слайд 5(робота в групах)

Вчитель називає різні зміни в природі, а діти піднімають сигнальні картки. Відповідь: «Так» - зелена картка, «Ні» - червона картка.

  1. Весна. Розтанув сніг. (Так)
  2. Потекли струмки. (Так)
  3. Листя з дерев опало. (Ні)
  4. Ведмідь прокинувся. (Так)
  5. Птахи відлітають у теплі краї. .(Ні)
  6. Весна прекрасна пора року. (Так)

 

Фізхвилинка  https://www.youtube.com/watch?v=Lf0YdjKvGHM

Слайд 6

 

3) Гра « Зловіть риму»   Слайд 7-8(робота в групах)

До нас, наче фея, залетіла вона -

В зеленому одязі, в квітках..(весна).

 

Серед лугу, наче діти,

Розцвіли весняні… ( квіти).

 

З – під снігу, де джерельце ніжне,

Пробивсь до сонечка …( підсніжник).

 

На пагорбі, де рідний ліс,

Цвіте – красується… ( нарцис)

 

Ось на галявині Наталка

Побачила малу …( фіалку).

 

Одяг червоний, як жупан,

Стоїть, пишається .. (тюльпан).

 

Всіх на бал запросим вас

Танцювати з квітками … ( вальс).

  1. Творче перенесення знань і навичок у нові ситуації

— Молодці! А зараз діти ми з вами думками поринемо у весняні дні.

1)Прослуховування мелодії та виготовлення листівки

https://www.youtube.com/watch?v=ShTJXwB16EA

 

https://www.youtube.com/watch?v=Plm8cRdd4nE&list=LL&index=6

 

2) Тестування. Слайд 9-11  (робота в групах)

1. Що навесні на деревах з'являється першим?

Листя. Бруньки. Цвіт.

2. Який місяць закінчує весну?

Березень. Травень. Квітень.

3. Що означає слово «весна»?

Радість. Юність. Мудрість.

4. Якого числа розпочинається весна?

1 січня. 1 вересня. 1 березня.

5. Якого кольору найбільше в природі навесні?

Червоного. Білого. Зеленого.

6. Якого явища природи не буває навесні?

Дощ. Вітер. Хурделиця.

7. Як називається частинка землі, де сходить сніг?

Крига. Калюжа. Проталина.

8. Який весняний місяць найхолодніший?

Березень. Квітень. Травень.

9. У якому весняному місяці трапляються грози?

Березень. Квітень. Травень.

 

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія. «Мікрофон»

— Ось і підійшов до кінця наш урок. Який настрій у вас був на протязі усього уроку?

— А чому у вас був гарний настрій?

— Що ви дізналися нового?

— Які явища природи відбуваються навесні?

 

docx
Додано
1 березня 2021
Переглядів
2064
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку