Тема уроку: Геометрична прогресія, її властивості
Мета уроку: домогтися засвоєння учнями поняття геометричної прогресії,
поняття знаменника геометричної прогресії та її властивостей ;
сформувати вміння знаходити знаменник геометричної прогресії,
навчити застосовувати рекурентну формулу геометричної прогресії
та її властивості до розв'язування вправ
Очікувані результати: учні розпізнають геометричну прогресію серед інших
послідовностей, записують рекурентну формулу геометричної
прогресії , застосовують вивчені формули і властивості до
розв’язування вправ
Компетентності: математична, інформаційно-цифрова, соціально-громадянська,
(вміння співпрацювати в групі, вміння вчитися впродовж життя),
спілкування рідною мовою
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: підручник, презентація, портрети вчених математиків, картки із
завданнями, кольорова крейда, номери для груп, чисті аркуші
Хід уроку
І. Організаційний етап Слайд
Привітання з класом. Перевірка готовності до уроку.
Епіграф «Числа не правлять світом, але вони показують
як управляється світ. Й. Гете»
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Перевір свою компетентність
Чи помітили ви якусь закономірність?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Слайд
Проблемне питання уроку: як розв’язати задачі 1 та 2?
Учні в групах обговорюють і відповдають.
Історичні відомості
Задача з папірусу Рінда Слайд
Чи знаєте ви? Слайд
Учні відповідають на питання і самі приходять до висновку, що геометрична прогресія це важливе поняття, яке потрібно знати.
ІV. Вивчення нового матеріалу Слайд
§ 18, с. 170-173 у підручнику
План
V. Формування вмінь і навичок
Робота з підручником Слайд
Виконання вправ
№ 763 - усно Відповідь: 1, 2, 4, 5.
№ 765(1,2) Відповідь: а) 20;40;80;160; б) -2; -0,2; 0,04; -0,0016
№ 767
№ 769(1,4) відповідь: 32; 0,5.
№ 775 відповідь: 6.
№776 відповідь: 135 м.
VІ. Закріплення вмінь і навичок Слайд
Учні поділені на групи за рівнем навчальних досягнень:
група 1(червоний) – сильніші учні,
група 2 (зелений) – достатній рівень знань,
група 3(білий) – середній та початковий рівень знань
Робота в групах:
Група 1 № 778,779 відповідь: 4 і 2.
Група 2 № 769(2,3) відповідь: 1 і 0,2.
Група 3 № 765(3) відповідь: -5;15; -45;135 і 4;2;1;0,5 .
VІІ. Підведення підсумків уроку Слайд
(учні по черзі записують на чистих аркушах поняття, що вивчили під час уроку, без повторень, виграє група у якої більше різних правильних відповідей)
VІІІ. Домашнє завдання: § 18 , № 766,768,
сильнішим 770,777 Слайд