Тема. Корінь . Види коренів і типи кореневих систем . Видозміни кореня .
Цілі : систематизувати знання про вегетативні органи рослин, познайомити з
особливостями зовнішньої будови кореня ,видами коренів і типами кореневих
систем , визначити практичне значення знань про будову кореня і кореневих
систем ; продовжувати формування умінь і навичок виконання і оформлення
лабораторної роботи ; виховувати бережливе ставлення до природи .
Тип уроку : засвоєння нових знань .
Обладнання : таблиці : «Види коренів», «Типи кореневих систем», «Видозміни
коренів»; гербарні зразки коренів , коренеплоди буряка . моркви ,
корені плюща , жоржини.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань .
Бесіда.
Прийом «Німий малюнок».
На дошці зображена рослина , хто підпише її частини ?
1-
2-
3-
4-
5-
6-
Доповніть схему.
Як поділяють органи рослин ?
Органи рослин
. ………. .. …………..
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .
«Мозковий штурм».
ІV. Повідомлення теми і мети .
Почнемо ми вивчення теми із вегетативні органи . Перший із них корінь .
Коріння – плетиво химерне
П’є життєдайний сік землі,
Щоб в колосі тіснились зерна ,
Щоб хліб духм’янивсь на столі .
V. Засвоєння нових знань .
Пояснення вчителя із використанням таблиці «Види коренів».
Гра «Господарі і господині». Робота в групах.
Група І – «Господарі»
Група ІІ – «Господині»
Перед дітьми лежать гербарні зразки коренів .
Пояснення вчителя із використанням таблиці «Типи кореневих систем».
Підсумуємо. У вас утворилося 2 групи коренів : І – де є головний корінь, ІІ- де відсутній головний корінь . За такою ознакою розрізняють такі типи кореневих систем : стрижнева і мичкувата.
Окрім видів коренів і типів кореневих систем існують видозміни коренів .
Робота з підручником.
Гра «Розпізнайко».
Перед вами лежать корені різних рослин : плюща, буряка, жоржини , моркви . З допомогою підручника дізнайтеся як називають такі видозміни кореня .
VІ. Лабораторна робота №2. Корінь і кореневі системи. Видозміни кореня.
Виконується в парах.
VІІ. Закріплення.
Кросворд «Корінь».
VІІІ. Підведення підсумків уроку .
Рефлексія.
ІХ. Домашнє завдання .
1