Урок з дизайну і технологій "Квіткова листівка-оригамі"

Про матеріал
Урок допоможе дітям виготовити квіткову листівку в техніці оригамі. Дане заняття підходить для учнів початкових класів.
Перегляд файлу

                    Дизайн і технологій

                        Квіткова листівка –оригамі

Мета:

Формування предметних компетентностей: удосконалювати вміння та навички роботи з папером;

учити добирати папір за кольором і розміром; навчити учнів виготовляти штучні квіти з паперу, використовуючи техніку оригамі;

розвивати спостережливість, фантазію;

виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до навколишнього середовища;

формування ключових компетентностей: уміння навчатись впродовж життя, компетентності в науках і технологіях.

Обладнання: компютер, презентація кольоровий папір, олівці, лінійки, ножиці, клей.

Освітні галузі: технологічна, природнича, мовно-літературна.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                              Хід уроку

  1. Організаційний момент

Зазирнуло ранком сонце

До школяриків у віконце,

У дзвіночок калатало,

Промінцями лоскотало:

-         Прокидайтесь, не баріться,

 Не пустуйте, гарно вчіться!

  1. Повідомлення теми і мети уроку

Тему уроку дізнаємось розгадавши кросворд.

(Учні відгадують загадки і дізнаються слово відгадку)

 

Загадки

  1. У зеленім картузі

На одній стоїть нозі.

Коло вуха китиця.

Щирим злотом світиться

Звичка в нього є ота:

Він головку поверта

В бік, де сонце котиться,

Родичем доводиться. ( Соняшник)

 

  1. Жовтенька голівонька,

Біленька хустинонька.

Що я за квітонька ? ( Ромашка)

  1. Посадила в квітнику

Квітку ніжну і струнку.

Жовті і ніжні пелюстки,

Зелененькії листки.

В квітнику у мене зріс

Гордий красень. Це- … ( Нарцис)

  1. Під віконцем тонкий спис

У багряному цвіту.

Подає він ніжний голос

« Я на радість всім росту!» (Гладіолус)

  1. Навесні я сіяла насіннячко,

Доглядало квіти тепле літечко.

Восени на святі любій мамі

Подарую я червоні…( Мальви)

  1. Запалали в чистім полі,

Наче галстуки червоні

То палає в полі так

Польовий червоний …( Мак)

  1. Фіолетові фіранки

У світлиці та на ганку.

Фіолетові малята

Весну люблять зустрічати. ( Фіалки)

-         Яке слово ви прочитали? ( Ори.гамі)

Сьогодні на уроці будемо створювати квіткову листівку-оригамі, дізнаємось, звідки до нас прийшло мистецтво оригамі.

  1. Основна частина
  1. Робота з підручником « Працюємо з природою»

 ( ст. 46)

а) читання тексту «квіткова листівка- оригамі»

- Що таке Оригамі?

-Де можна використовувати оригамі?

2. Звіт груп, які взяли участь у підготовці до уроку.

Група «Літератори»

Конкурс на кращого читця віршів про квіти

Група « Дослідники»

Дослідили історію походження орігамі

Група «Бібліотекарі»

Організували виставку книжок віршів та оповідань про квіти..

Група « Майстри»

Художня галарея. Виставка виробів у техніці оригамі.

  1. Фізкультхвилинка

Нумо, славні малюки,

Розквітайте, мов квітки.

Руки вгору піднімайте,

Ними добре помахайте.

Головою покрутіть,

Ніжками потупотіть.

Навкруг себе повертайтесь,

Не лінуйтеся, старайтесь.

Стало легко й добре враз,

До роботи знову час!

  1. Практична робота.

Пропонуємо зробити вітальну листівку з букетом тюльпанів, бутони яких вироблені у техніці оригамі.

  1. Повторення правил техніки безпеки.
  2. Послідовність виконання роботи ( підручник « Працюємо з природою» ст. 46-47)

 

Тобі знадобиться : цупкий папір, кольоровий папір, ножиці, фломастери, клей.

Зроби основу листівки з цупкого паперу.

Зроби три бутони тюльпанів у техніці оригамі з різнокольорових квадратів.

Виріж з аркуша зеленого паперу стебла та листя

Виріж вазу з паперу іншого кольору.

Розташуй на листівці всі частини, або елементи листівки- бутони, стебла, листя, вазу, щоб побачити загальну картину.

Якщо тобі подобається- приклей спочатку стебла, вазу, бутони тюльпанів, листя.

Якщо тобі хочеться щось змінити- змінюй, адже створення листівки – це творча справа.

  1. Заключна частина.
  1. Гра « Рекламні агенти»

( діти рекламують свої роботи)

  1. Виставка виготовлених вітальних листівок.

-         Яка робота вам сподобалась? Чому?

  1. Підсумок уроку. Рефлексія.

Вправа «Мікрофон»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
12 квітня
Переглядів
464
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку