Тема: Оригамі «Піаніно»
Мета:
● повторити базові форми складання оригамі; навчити конструювати об’ємні піаніно з паперу;
● розвивати увагу, творчі здібності, дрібну моторику пальців рук;
● виховувати акуратність ,любовь до природи.
Дидактичні засоби: презентація, зразок-виробу
Матеріально технічне забезпечення: папір, ножиці, клей
Трудові дії, прийоми, операції: різання, складання, згинання, приклеювання
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітати учні,перевірити підготовку учнів до уроку.
папір, ножиці та клей
ІІ Актуалізація опорних знань
Провести з дітьми вправу « Що трапиться, якщо...?»
«Ми не будемо чути звуків?«Не буде весни?»
«Якщо люди будуть легшими за повітряні кульки?»
«Якщо тварини почнуть розмовляти?»
ІІІ Мотивація навчально - трудової діяльності учнів
Прослухати мелодію та задати питання:
На якому музичному інструменті виконується музичний твір?
Запропонувати дітям послухати розповідь.
Піані́но — музичний інструмент, різновид фортепіано, в якому струни, дека і механічна частина розташовані вертикально, а не горизонтально, внаслідок чого піаніно займає значно менше місця, ніж рояль.
ІV Повідомлення теми, мети і завдань уроку
4.1 Робота із загадкою
Запропонувати відгадати загадку, щоб дізнатися в якій техніці виконуватимемо роботу.
«Орі» - склад в японській мові.
Значить слово щось складати.
А папір свій називають всі японці «гамі»
Коли з нього щось складають
Кажуть «орігамі».
Запитати:
Що таке орігамі?( Орига́мі— мистецтво складання паперу.)
4.2 Повідомлення теми та мети уроку
Повідомити дітям, що на уроці вони створять оригамі «Піаніно».
V Вивчення нового матеріалу
5.1 Аналіз зразку роботи
Запропонувати розглянути зразок виробу:
Запитати:
▪ З яких матеріалів виготовлений?
▪ Якого кольору?
▪ Якої форми виріб?
▪ Яка техніка використовується?
5.2 Повторення правил техніки безпеки
5.3Пояснення до виконання практичної роботи
Пояснення:
Основа:
˗ Виріжте з листка паперу квадрат.
˗ Зігніть квадрат навпіл та притисніть лінію згину.
˗ Зігніть квадрат через навпіл та притисніть лінію згину.
˗ Зігніть сторони прямокутника до центру.
˗ Відігнути верхні кути вліво та вправо,а потім поверніть їх у попереднє положення.
˗ Розгорніть верхні кути.
˗ Зігніть середню деталь до верху,а потім складіть навпіл;
˗ Загніть правий та лівий бік до середини;
˗ Опустіть середню частину до низу.
˗ Наше піаніно готове,зробимо до нього клавіатуру.
Клавіатура:
- З чорного паперу виріжте невеликий прямокутник.
- Розріжте його на плоски.
- Приклейте на визначене місце, через невеликий проміжок.
5.4 Закріплення пояснення
˗ З чого розпочнемо роботу?
˗ В якій послідовності будемо виконувати роботу?
VІ Практична робота
4.1Фізкультхвилинка
Запропонувати перед початком роботи провести фізкультхвилинку.
4.2 Самостійна робота учнів
Діти працюють самостійно за поданою інструкцією.
Слідкувати, у разі потреби допомогти їм.
Нагадувати, що виконувати завдання треба спритно, якісно і старанно.
VІІ Аналіз і підсумок уроку
Організувати виставку дитячих робіт.
Вказати на правильно виконані роботи, на допущені помилки та шляхи їх усунення.
Рефлексія
˗ Що нового дізналися на уроці?
˗ Що ми сьогодні виготовляли?
VІІ Прибирання робочих місць