7 клас. Геометрія.
Тема: Підготовка до контрольної роботи з теми: Найпростіші геометричні фігури. Паралельні й перпендикулярні прямі.
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про найпростіші геометричні фігури, паралельні й перпендикулярні прямі; розвивати мислення, активність, вміння розв’язувати задачі у стандартних та змінених ситуаціях; виховувати культуру дискутування, вміння співпрацювати; створити ситуацію успіху для кожного учня.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Наочність і обладнання: набір демонстраційного креслярського приладдя, завдання для команд.
Епіграф: Не бійся, що не знаєш-бійся, що не навчишся.
Китайська мудрість
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Аналіз самостійної роботи.
Коментування основних помилок, яких учні припустилися у роботі.
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку
Слова вчителя: Я хочу розповісти вам легенду про те, як великий Архімед біг вулицею і кричав: ”Еврика!”. Його тоді так захопила нова ідея, що він навіть не помітив, що, вискочивши з ванни, забув одягтися. Справді, коли нас захоплює якась ідея, особливо, якщо стосується розв`язання якоїсь проблеми, що давно не дає спокою, ми відчуваємо радість, піднесення, гордість. Так, ідеї – це чудово. Хай живуть ідеї! І ті великі ідеї, які приводять до грандіозних винаходів людства, і ті маленькі, які ми можемо відчувати на звичайному уроці.
Сьогодні наш урок – це урок ідей. І хоча сьогоднішні ваші ідеї ще не можна назвати великими, пам’ятаймо – велике починається з малого. Працюємо під девізом:
Думати колективно,
Працюємо оперативно,
Сперечаємося доказово-
Це для всіх обов`язково.
IV. Узагальнення й систематизація вивченого матеріалу
Клас об’єднується у дві групи: ”Ідея” та ”Пошук”.
Перша сходинка ”Як ми підготувалися до уроку”
Групам почергово пропонується перелік запитань на які вони повинні дати відповіді. Правильна відповідь 1 бал.
Група ”Ідея”
Група ”Пошук”
Друга сходинка ”Коло ідей”
Групи отримують однакове завдання. Спочатку протягом однієї хвилини учні обговорюють завдання, потім група, яка першою знайшла шлях розв’язання вигукує: ”Ідея!” – і пропонує свій спосіб розв’язання задачі. Ідея обговорюється, коментується і , можливо доповнюється. Задачу розв’язують на дошці.
Зразки завдань
V. Підсумок уроку. Виставлення оцінок.
Учні оцінюють результати власної роботи в групі, заповнюючи анкету.
Прізвище, ім’я ________________________________
Оцініть себе за кожним із пунктів, виставивши 0, 1 або 2 бали.
VІ. Домашнє завдання.