Урок з інтегрованого курсу "Я досліджую світ" на тему : Чи завжди захоплення приносять нам користь?

Про матеріал

Мета: довести, що захоплення можуть бути небезпечними; пояснити, чим небезпечні комп'ютерні ігри; вивчити правила безпеки рухливих зимових ігор,

закріпити вміння додавати та віднімати числа в межах 10; розвивати зв'язне мовлення дітей, пам'ять, увагу, фантазію, дрібну моторику руки; виховувати повагу, ввічливість, доброзичливість, вдячність, тактовність, щирість у спілкуванні з іншими, естетичні смаки

Перегляд файлу

Інтегрований курс «Я досліджую світ»                      

Тема : Світ захоплень

Чи завжди захоплення приносять нам користь?

з/п

Приклади навчальної

діяльності 

 

 Очікувані результати учіння

 

 

 

Індекс конкретного

очікуваного

результату

1.

Ранкова зустріч.

Привітання.

Новини дня .

Обмін інформацією. 

З увагою сприймає усні репліки й

доречно реагує на усну інформацію.

Уживає форму кличного відмінка

іменника для звертання до іншої особи,

уживає ввічливі слова. 

Уважно вислуховує думку

співрозмовника, висловлює свою думку,

шануючи гідність інших .

Організовує робоче місце для навчання з

урахуванням умов у школі та вдома 

2 МОВ 1.1-1

 

 2 МОВ 1.8–2

 

 

 2 ГІО 7.2-3

 

 

2 СЗО 4.1-4

2.

Складання та

записування речень

за малюнками

 

 

 

Записує короткі речення (3–4 слова з

вивченими буквами), пишучи перше слово з

великої букви і використовуючи в кінці

речення відповідний розділовий знак 

Розрізняє корисні та шкідливі звички, пояснює їхній вплив на безпеку, здоров’я і добробут людини 

Уважно вислуховує думку співрозмовника,

висловлює свої міркування, шануючи гідність інших

2 МОВ 3.1-1

 

 

 

2 СЗО 3.1-5

 

 

2 ГІО 7.2-3

3.

Розв’язування

завдань та

конкретних життєвих

проблем, описаних у

математичних

задачах

Застосовує різні стратегії виконання

арифметичних дій з числами (додавання,

віднімання) під час розв’язування завдань та конкретних життєвих проблем, описаних у математичних задачах

Оперує числами в межах 10, розв’язуючи різні життєві проблеми

Позначає час на зображенні/макеті циферблата годинника зі стрілками

Використовує знання про вивчені величини

(довжина, вартість, час), вирішуючи конкретні життєві ситуації

Розрізняє корисні та шкідливі звички, пояснює їхній вплив на безпеку, здоров’я і добробут людини 

Надає допомогу тим, хто її потребує і

висловлює вдячність за підтримку

Уживає відповідну до ситуації спілкування

(тематика тижня) лексику і несловесні засоби (жести, міміка тощо)

2 МАО 3.3-3

 

 

 

 

2 МАО 3.3-1

 

2 МАО 1.3-3

 

2 МАО 3.3-4

 

 

2 СЗО 3.1-5

 

 

2 ГІО 7.2-2

 

2 МОВ 1.7-1

4.

Підведення

підсумків.

Інтерактивна вправа

«Крісло автора»

 

З увагою сприймає усні репліки й доречно

реагує на усну інформацію в діалозі 

Уважно вислуховує думку співрозмовника,

висловлює свої міркування, шануючи гідність інших

Аналізує свою поведінку, уподобання,

виділяючи риси, якими вирізняється серед

інших і які надають йому/ їй неповторності

Розрізняє корисні та шкідливі звички, пояснює їхній вплив на безпеку, здоров’я і добробут людини 

2 МОВ 1.1-1

 

2 ГІО 7.2-3

 

 

2 ГІО 6.1-2

 

 

2 СЗО 3.1-5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід заняття

І. Ранкова зустріч.

1. Привітання.

     Діти стають у коло і разом з учителем промовляють вітання, супроводжуючи слова рухами рук.

Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий день!

 2. Заповнення куточка «Мій настрій».

Після заповнення аналізуємо, якого настрою сьогодні у класі більше.

3. Заповнення щоденних новин.

Повідомлення синоптика:

Сьогодні___ (число)__________ (місяць)_________ (день тижня).

На дворі________ (пора року).

Коли в ранці я йшла до школи небо було _____(ясним, похмурим).

Опади (були/не було).

(Синоптик в куточку природи робить відмітки).

4. Оголошення теми тижня та дня.

      - Як відомо, не існує двох однакових людей. У кожного — свої погляди на одне й те саме явище, подію, річ. Комусь подобається картина художника, він може тривалий час стояти, милуватися нею. Інший зовсім байдужий до цієї картини. Хтось із великим задоволенням слухає класичну музику, а хтось надає перевагу сучасній. Одна людина любить переглядати вистави в театрі, а інша — ні. У кожного свої захоплення. Захоплення — це те, чим людина любить займатися. Наприклад, ти захоплюєшся спортом, туризмом, колекціонуванням марок, а твій сусід цілими днями грає в комп’ютерні ігри, потайки від батьків курить цигарки. У вас різні захоплення. Твої заслуговують на схвалення, а сусіда — ні.

        Смаки і захоплення людини можуть багато «розповісти» про неї.

— Які захоплення сприяють зміцненню здоров’я, а які, навпаки,— шкодять йому?

 

мало рухатись

 

 

загартовуватися

 

 

бути охайним

 

 

їсти багато солодкого

 

Корисні

одягатись по погоді

Шкідливі

 

пізно лягати спати

 

 

робити зарядку

 

 

захоплюватись комп’ютерними іграми.

 

 

— Збереженню та зміцненню здоров’я сприяють спортивні навантаження, танці, гімнастика, загартовування, прогулянки на свіжому повітрі.

- Захоплення цигарками, алкоголем, тривале сидіння перед телевізором і комп’ютером згубно впливають на здоров’я.

— Чим може зашкодити захоплення комп’ютером? телефоном?

6. Перегляд мультфільму для визначення користі та шкоди від захоплення комп’ютером. Мультфільм «Настуня і комп’ютер» (3 хв 25 с).

Посилання:  (https://www.youtube.com/watch?v=OrNYFm3GYoQ)

- Яке захоплення було в Настуні?

- Що могла робити дівчинка за допомогою комп’ютера?

- Що трапилося з її другом?

- Чому захворів комп’ютер?

- Який діагноз встановив «лікар» комп’ютеру?

- Чому Настя потрапила у двір?

- Що вона там побачила?

- Чому вона не бачила цього раніше?

- Як змінилося надалі життя Настуні?

- Чи можна весь час вільний проводити за комп’ютером?

Висновок: отже, не можна дуже захоплюватися комп’ютерними іграми, тому що техніка може зламатися і довгий час спілкування з комп’ютером може  нашкодити  власному здоров'ю.

Робота за підручником «Я досліджую світ» ( с. 6-7)

- Чим корисні захоплення, згадані у завданнях 1-5. Поміркуйте, яку шкоду може заподіяти людині кожне з них?

Робота з сюжетними малюнками.

- Яке захоплення дітей зображено на малюнку? Чи можуть зимові розваги бути небезпечними для життя і здоров'я дитини?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Грати в сніжки надзвичайно весело! Але якщо надто захоплюватися, можна постраждати самому або випадково завдати травми товаришеві. Тож усім треба бути уважними й знати правила безпеки.

Підведення підсумків. Інтерактивна вправа «Крісло автора»

       - Запропонуйте учням сісти в «авторське крісло» й розповісти, яка діяльність  найбільше зацікавила та яку користь вона може принести.

docx
Додано
12 січня 2019
Переглядів
2239
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку