Урок з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» проведений у 4 класі. Узагальнення з теми:«Безпека на дорозі»

Про матеріал
Урок з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» проведений у 4 класі Узагальнення з теми : «Безпека на дорозі»
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

Урок з інтегрованого курсу

«Я досліджую світ»

проведений у 4 класі

Узагальнення з теми :

«Безпека на дорозі»

               

 

 

                      

                                                                                                               підготував:

                                                                                 учитель початкових класів

                                                                      Прилуцького закладу загальної

середньої освіти І-ІІІ ст. №10 (ліцею №10)

                                                                     Сохань Олександр Іванович

 

 

 

 

м. Прилуки

 2023 р.

Тема: Узагальнення з теми « Безпека на дорозі »

Мета:

формування предметних компетентностей:

  • узагальнити і систематизувати знання учнів про правила дорожнього руху;
  • закріпити правила переходу проїжджої частини дороги у місцях, де наявні світлофори і за їхньої відсутності;
  • закріпити правила переходу на регульованому і нерегульованому перехресті;
  • повторити мову жестів регулювальника;
  • продовжувати знайомити учнів із дорожніми знаками, формувати навички їх розрізняти по групах;
  • закріпити основні причини виникнення дорожньо-транспортних пригод;
  • виробити алгоритм дії під час ДТП;
  • розвивати вміння застосовувати набуті знання на практиці;
  • розвивати увагу, спостережливість, уміння орієнтуватися на вулицях міста за допомогою дорожніх знаків, дорожнього обладнання, прищеплювати бажання знати і виконувати  правила дорожнього руху;
  • формувати навички самодисциплінованості;
  • виховувати дисциплінованість, обережність, культуру поведінки на вулиці та бажання дотримуватися правил дорожнього руху.

формування ключових компетентностей:

  • Спілкування державною мовою – грамотно, чітко та зрозуміло формулювати думку, аргументовано пояснювати факти ;
  • Соціальна та громадянська компетентності – уміння працювати в парі, в групі, в команді; дбайливе ставлення до власного здоров’я і збереження здоров’я інших людей;
  • Компетентність у галузі природничих наук, техніки й технологій – формування допитливості, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї;
  • Математична компетентність – моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань;
  • Навчатися впродовж життя – опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання;
  • Культурна компетентність – залучення до різних видів мистецької творчості;
  • Підприємливість та фінансова грамотність – готовність брати відповідальність за власні рішення;

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Форми організації уроку: колективна, групова, індивідуальна, фронтальна.

Міжпредметні зв'язки: літературне читання, англійська мова, мистецтво, дизайн і технології.

Обладнання: телевізор, ноутбук, таблиці з групами дорожніх знаків, дорожні знаки, індивідуальні картки, роздатковий матеріал, презентація «Правила дорожнього руху», конструктор лего.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Хід уроку:

І. Вступна частина

  1.Організація класу

  2.Актуалізація опорних знань

   а) Розповідь вірша ученицею «Життя найдорожче, що є у людини»

   б) Вправа «Асоціативний кущ» Правила дорожнього руху (дорожні знаки, регулювальник, дорога, порушення, ДТП, автомобілі, велосипед, пасажири, небезпека, пішоходи, водії).

   в) Технологія «Очікування»

 - Чого ви очікуєте від уроку?

ІІ. Основна частина

    1. Повідомлення теми і мети уроку

    2. Розповідь учителя з елементами бесіди

    3. Створення навчальної ситуації

- Уважно слухати вчителя.

- Правило піднятої руки.

- Дружна співпраця в парах , групах.

- Активно і творчо працювати

- Учитись оцінювати свої знання та знання друзів

Вірш

Не просто слухати,а чути

Не просто дивитися,а бачити

Не просто відповідати, а міркувати

Дружно і плідно працювати

    4.Вікторина

 (Учень розповідає про знак, а інші учні класу називають та показують його)

  а) Водій гальмує тут уважно,

      Ну а за ним його сусід.

      А люди йдуть собі поважно

      Бо пішохідний перехід. (Знак пішохідний перехід)

  б) Ще більш уважним треба бути,

      Як край дороги школа є,

      Бо діти можуть і забути

     Що цілий ряд машин снує.(Знак Діти )

 в) А ось і інша небезпека-

     Хто знає, що в собі таїть?

     Обвал дороги недалеко?

     Чи впало дерево й лежить

     Усе звичайно, може бути.

 г) Я кричу, я заявляю

     Всім хто хоче довго жить

     Строго я забороняю

     Пішоходам тут ходить! (Рух пішоходів заборонено )

д) Тут спокійно всі ходіть

    Знак я наказовий

    Я існую лиш для тих,

    Хто пішечком ходить

    І спиню проїжджих всіх

    Щоб вам не зашкодить! (Доріжка для пішоходів )

е) Знак оцей пересторога,

   Дуже добре треба знать

  Тут кінчається дорога-

  Заборонено в'їжджать! (В'їзд заборонено )

5.Перегляд презентації «Групи дорожніх знаків»

6.Повторення сигналів (жестів) регулювальника

   (Практичні заняття)

Регулювальник – поліцейський , що виконує регулювання дорожнього руху у форменному одязі підвищеної видимості за допомогою диска з червоним сигналом чи світлим повертачем та свистка.

-Якщо регулювальник забороняє перехід, а на світлофорі горить зелене світло. Як ви вчинете в даній ситуації? Обґрунтуйте свою відповідь.

- Рука регулювальника піднята вгору. Що робити?

- У регулювальника опущені руки. Де можуть рухатися пішоходи?

- Права рука витягнута вперед. Де дозволено рухатися пішоходам?

7. Робота в групах. Практична робота.

 Кожна група виконує завдання із п'яти запитань.

1)  Пристрій для регулювання руху в певних напрямках…(світлофор)

2) Дорожня розмітка може бути двох видів, а саме:…(горизонтальна і вертикальна)

3) Де виникла перша в світі система дорожніх знаків покажчиків…(в Давньому Римі в ІІІ ст. до н.е)

4)   Які різновиди перехресть ви знаєте? (Регульовані та нерегульовані)

5) Хто чи що регулює дорожній рух? (Регулювальник, дорожні знаки, дорожня розмітка, дорожнє обладнання).

     Фізкультхвилинка.

8.Обговорення ситуацій з ДТП.

а) Робота по запитаннях:

- Основні причини ДТП:

· Низька дисципліна всіх учасників дорожнього руху

· Перевищення встановленої швидкості руху

· Виїзд на смугу зустрічного руху

· Технічна несправність транспорту

· Поганий стан дорожнього покриття

· Керування транспорту у нетверезому стані

· Сукупність багатьох причин.

- Якщо ти став свідком ДТП (цінний свідок, допомога постраждалим, викликати служби)

9. Творча робота у групах (конструювання новітніх, розумних та екологічних видів транспорту)

 

 

10. Літературна хвилинка

 Технологія «Незавершене речення»

- Закінчіть речення

Я справжній пішохід,бо…(дотримуюсь всіх правил дорожнього руху)

Щоб зберегти життя і здоров'я, я буду переходити дорогу…(у відповідно вказаних місцях)

Не переходь перехрестя…(навскоси)

Перш ніж ступити на перехрестя…(я переконаюсь у відсутності транспорту)

Перехрестя-небезпечна…(ділянка дороги)

11. Музична хвилинка

 Учні,які відвідують гурток «Юних інспекторів руху» виконують пісні, де агітують усіх виконувати правила дорожнього руху.

12. Робота з прислів'ями

 Спробуйте з двох частин скласти і прочитати прислів'я:

· Їдь тихо-лихо обминеш.

·Твоє здоров'я – в твоїх руках.

·Коли їдеш в путь-будь обережним

·Тихо їдеш-далі будеш.

13. Психологічне розвантаження

Робота над загадками

·  Кінь залізний , а гумою підкований (автомобіль)

· Яка тварина втекла із зоопарку, щоб цілий день лежати на перехресті посеред дороги? (Зебра)

·  Які острівці розташовані не на воді, а на суші? (Острівці безпеки)

·  Мій рогатий кінь двоногий

   Добре знає всі дороги

   Як захочу він стоїть

   А скажу- і побіжиш (Велосипед)

ІІІ. Заключна частина

1. Пояснення домашнього завдання

2. Підсумок уроку. Рефлексія

 Вправа «Очікування»

-Чи здійснилися ваші очікування?

- Чи дізналися ви на уроці щось нове?

-Яким був цей урок?

3. Заключне слово вчителя

 Хочу сказати велике дякую всім, хто приймав активну участь на уроці.      Всі показали досить глибокі знання. Гадаю, що всі теоретичні знання ви зможете використати на практиці, у повсякденному житті.

docx
Додано
27 лютого 2023
Переглядів
235
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку