Урок легкої атлетики у 8 класі
Модуль: легка атлетика.
Мета. Закріпити знання по техніці виконання елементів вправ; бігових та стрибкових вправ; тренувати та розвивати основні фізичні якості учнів.
Завдання уроку:
1. Розвивати швидкість бігу на 60 м.
2.Розвивати швидкісно-силові якості метання м’ячів різного діаметру на дальність та стрибками через предмети.
3.Розвивати спритність та увагу рухливою грою “Вудка”.
Місце проведення: спортивний майданчик школи.
Інвентар: тенісні м’ячі, набивні м’ячі скакалки.
Хід уроку
№ п\п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно методичні вказівки |
Підготовча частина(14-15 хв)
|
|||
1. |
Шикування в одну шеренгу, привітання. |
15с. |
Перевірка спортивної форми. |
2. |
Ознайомлення із завданнями уроку. |
30с. |
Перевірка зовнішнього вигляду і стану здоров’я учнів. |
3. |
Інструктаж по техніці безпеки під час занять з легкої атлетики. |
1хв. |
Безпека під час метання м’яча, бігу. Учні відповідають на питання вчителя. |
4. |
Вимірювання ЧСС. |
30с. |
Через 10с результат помножити на 6. Норма 60-70 уд./хв. Перевірити самопочуття дітей. |
5. |
Перешикування на місці із двошеренгового строю в одношеренговий. |
30с. |
Точність і правильність виконання.
|
6. |
Повороти на місці. |
1хв. |
Чіткість виконання, злагодженість. |
7. |
Ходьба: |
2хв. |
У колону по одному в обхід майданчиком. |
8. |
Біг та його різновиди: -високо піднімаючи коліна; -із закиданням гомілки назад; -швидкий(прискорений). |
2хв. |
Дотримання дистанції
Зберігання строю під час бігу. |
9. |
Комплекс ЗРВ у русі
|
5-7хв.
10р.
10р.
8-10р.
16 р. |
Виконання вправ у колоні по одному. Правильність постави і виконання.
Спина пряма.
Дотримання дистанції. Спина пряма. Слідкувати за поставою.
Коліна не згинати. |
|
|
16 р. |
Спина пряма. |
|
|
8 - 10 р. |
Спина пряма. |
10. |
Вимірювання ЧСС. |
30 с. |
Норма 130 - 140 уд/хв. |
Основна частина ( 20 -25 хв.) |
|||
1 |
Низький старт. |
30 с. |
Правильне виконання низького старту. |
2. |
Біг 60 метрів (двічі). |
8 хв. |
Забігами по двоє учнів |
3. |
Метання м’ячів різного діаметру на дальність. |
7 хв. |
Починати з малих та легких м’ячів. |
4. |
Стрибки через предмети (лави,скакалки, м’ячі). |
5 хв. |
Можна проводити як естафету або як смугу перешкод. |
Заключна частина ( 5 - 7 хв.) |
|||
1. |
Рухлива гра “ Вудка” гравці утворюють коло на відстані 1 м. одне від одного. У центрі стоїть ведучий з “ вудкою” - скакалкою. Ведучий починає крутити скакалку, гравці підстрибують у разі наближення до них скакалки так, щоб уникнути торкання скакалки ніг. Той, хто не зміг уникнути скакалки, замінює ведучого. |
5 хв. |
Виграє той, хто жодного разу не зачепив “вудку”. Праввильне виконання умов гри. Контроль над дисципліною. |
2.
|
Вимірювання ЧСС. |
30 с. |
За 10 с. результат помножити на 6. |
3. |
Підведення підсумків. |
1 хв. |
Відзначення кращих учнів. Організований вихід з майданчику. |