Математика 1 клас НУШ (за підручником В.Г.Бевз «Математика»)
Тема. Многокутники. Порівняння чисел на числовому промені.
Мета:формувати в учнів уміння порівнювати числа, розпізнавати многокутники в конфігурації декількох фігур; розвивати навички каліграфічного письма; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1.Весела лічба
- Під дубочком один грибочок, Під сосною їх аж два. Скільки разом, полічили? |
- Найвеселіші мишенята Удвох пішли гуляти. Ще один прийшов пізніше І стало всім ще веселіше. Вони сміялись і співали. А скільки їх? Порахували?
|
- Один зайчик сидить І траву він їсть. От іще один прискакав. Скільки зайців порахували?
|
2. Повторення складу чисел 2 і 3
3.«Карусель».
Розв’язати перший вираз і передати далі. Наступний учень перевіряє розв’язаний вираз та розв’язує наступний і т.д.
1+1= 2 + 0 = 1+2= 2+1=
2 – 1 = 0 + 3 = 3 – 1 = 0 + 2 =
2 + 1 = 3 – 2 = 0+2 = 3 – 2 =
3 – 2 = 2 – 2 = 2 – 0= 3 – 1=
4.Математичний ланцюжок-кросворд
III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 46)
Завдання 1
Назвати кожну фігуру та описати її.
Сторони три, три кута –
То дитяча піраміда, |
А ось веселі братики, Їх звуть чотирикутники. Мають по чотири сторони, По чотири кути, Тільки сторони, кути Можуть бути нерівні. Хоч бувають різними вони, Легко їх впізнати. Треба сторони або кути Уважно порахувати.
|
Два квадрати – прямокутник. |
Практична робота. Утворення фігур
Трикутник - чотирикутник – п’ятикутник – шестикутник - …
Завдання 2. Порівняння чисел на числовому промені
Завдання 4. Фігури в орнаменті
Фізкультхвилинка
2. Робота в зошиті
2.1.Каліграфічна хвилинка. Написання цифри 2 і 3
2.2.Складання нерівностей (підручник №3)
3 і 6 6 і 3
2.3.Складання задачки (підручник № 5)
4 – 1 = 3 – (усно: лампочки залишились горіти)
3 + 1 = 4 - (усно : лампочки стало)
Фізкультпауза
2.4.Робота з математичним тренажером с.12 - №5, с.14 - №4
2.5 Цікаві задачі
- На день народження до кізоньки прийдуть семеро гостей. На скільки рівних частин вона повинна розрізати торт, щоб усі одержали порівну?
- Чебурашка, крокодил Гена і Шапокляк чекали потяг 3 години. Скільки годин чекав потяг кожен з них?
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які геометричні фігури ви знаєте?
— Якщо ви старалися і вам було легко на уроці, намалюйте в зошиті сонечко.
— Якщо вам було складно, намалюйте в зошиті хмарку.
Додаток
1 + 1 =
2 – 1 =
2 + 1 =
3 – 2 =
|
2 + 0 =
0 + 3 =
3 – 2 =
2 – 2 =
|
1 + 2 =
3 – 1 =
0 + 2 =
2 – 0 =
|
2 + 1=
0 + 2 =
3 – 2 =
3 – 1=
|