1 клас Математика (за підручником В.Г.Бевз, Д.В.Васильєва)
Тема: Табличне додавання і віднімання числа 5.
Мета: На основі практичних дій закріпити табличне додавання і віднімання числа 5, вчити розв’язувати задачі, які містять такі поняття: на більше, на менше, вдосконалю-вати навички усної лічби; розвивати логічне мислення, увагу, навички роботи в парах, та пізнавальну активність учнів; прищеплювати любов до математики, виховувати цілеспрямованість та наполегливість.
Обладнання: презентація до уроку, цеглинки, геометричні фігури, картки,палички,
Хід уроку
І. Організаціякласу
- Що нам треба зробити, щоброзпочати урок?
Аутотренінг
Щоб урок нам розпочати,
Треба разом промовляти:
«Я уважний і серйозний,
Хочіще малого зросту.
Зараз з силами зберусь,
Я нічого не боюсь.
Впевнений, кмітливий я,
Хочу отриматизнання».
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроціна закріпимо табличне додавання і віднімання числа 5, будемо розв’язувати задачі, різні цікаві завдання.
Інтерактивна вправа «Очікування»
- Діти, що ви очікуєте від уроку?
(- Я хочу дізнатись щось нове;
- Я хочу навчитися розв’язувати задачі;
- Я хочу навчитися швидко обчислювати приклади;
- Я хочу щоб на уроці було цікаво;
- Я хочу на уроці відгадувати загадки;
- А я очікую, щови будете старанні, кмітливі, наполегливі, навчитеся збільшувати і зменшувати числа, складати та розв’язувати задачі, злагоджено працювати в парах.
-Тому ми сьогодні будемо подорожувати в казку.
Старенька бабуся у лісі жила,
Гостинці для неї онука несла.
Хто дівчинку ту по дорозі зустрів?
Як казка ця зветься? Хто б відповів? («Червона Шапочка»)
Джерело: https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-kazkovih-geroyiv/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усний рахунок. Робота з числовим рядом
-Полічіть до 10, вставляючи пропущені числа (слайд)
-«Лічи назад, лічи вперед» (8 – лічи назад, 5 – лічи вперед) (слайд )
Веселі задачі( палички)
• Були у нашомудворі Два горобці, три снігурі. Хтоможескластилік птахам, Всімгоробцям і снігурам?
|
• Три ворони посварились, Бо зернят не поділили. На їх шум ще три примчало, а одна полетіла. Скільки пташок залишилось?
|
— Як називаються числа при додаванні?При відніманні?
2. Каліграфічна хвилинка
Письмо цифри 5
3. Математичний диктант
- Подивіться на потяг і порахуйте, скільки в ньому вагончиків?( Запишіть).Запишіть, який вагон знаходиться після третього? (4)
- Запишіть суму чисел 2 і 5. (7)
- Різницю чисел 6 і 1. (3)
-Число 6 збільшити на 2. (8)
-Число 10 зменшити на 5 (5)
-На скільки 6 більше ніж 1? (на 5)
КІНІЗІОЛОГІЧНІ ВПРАВИ
Перевірка матемдиктанта ( вішаю іграшку).
4. Поторення складу числа 5.
Робота з цеглинками ( на цеглинках наклеюю цифри, діти викладають склад числа 5). 1 і 2 2 і 3 3 і 2 4 і 1
ІУ. Опрацювання нового матеріалу
1. Повторення таблиці додавання і віднімання числа 5.
Відео «Нова школа»
https://video.novashkola.ua/1-klas/matematika-1-klas/urok-22/
Діти записують відповіді в таблиці
1+5= 6-5=
2+5= 7-5=
3+5= 8-5=
4+5= 9-5=
5+5= 10-5=
2.Робота з підручником с.60
1)Перевірити розв’язання виразів за таблицею додавання числа 5
2)Завдання 1 (усно)
3) Завдання 2. Знайди помилки у записах. (виправити помилки і записати правильно)
4)Задача 3.
На горі – 3 ов. Під горою - ?, на 5 ов.˃
|
Розв’язання 3+5=8 (ов.) Відповідь: 8 овечок |
Руханка ( зимові розваги)
У.Закріплення вивченого матеріалу
1.Допоможи червоній Шапочці скласти кошик (слайд)
1+5= 2+5= 3+5= 4+5= 5+5=
2.Робота в зошиті с.44
-Запиши правильні рівності
-Обчисли і прочитай слово.
-Якої цифри не вистачає?
3.Допоможи Білочці (вирази на віднімання числа 5) (слайд)
4.Порівняй числа (слайд)
5.Робота з підручником
- Завдання 4. Склади правильні нерівності
1 пара – числа 3 і 5 - 3 ˂5 5˃3
2 пара числа 7 і 9 - 7˂9 9˃7
Колективно - 3+5 ˃ 7; 9-7 ˂ 3
-Завдання 5. Робота з грошовими одиницями.
6.Для здібних і обдарованих учнів .
Математичний тренажер (В.Г.Бевз) с.32
7. Геометричний матеріал (слайд)
-А ось і будиночок бабусі Червоної Шапочки.
-З яких геометричних фігур він складається?
8. Рефлексія
Всі завдання ми виконали.
Чи збулись ваші очікування?
Що нового дізнались?
Оцініть свою роботу за допомогою цеглинок.