Урок з математики 5 клас
Тема: Розв’язування вправ на округлення десяткових дробів
Мета уроку: розвивати такі компетентності:
спілкування державною мовою: удосконалювати вміння усно та письмово висловлювати й тлумачити поняття, думки, факти;
математична компетентність: удосконалювати вміння застосовувати математичні методи для вирішення прикладних задач, форми поведінки, які потрібні для ефективної участі у громадському житті;
основні компетентності у природничих науках і технологіях: наукове розуміння природи і сучасних технологій, а також застосовувати науковий метод, спостерігати, збирати дані, аналізувати результати.
уміння вчитися продовж життя: виховувати здатність до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових знань і навичок, оцінювати власні результати навчання, навчатися продовж життя.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь, навичок.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Доповнити «Асоціативний кущ»
Перевірка правил за допомогою прийому математичне !Доміно»
Старт |
1Що таке звичайний дріб?
|
Дріб у якого є чисельник і знаменник. |
2. Де знаходиься чисельник , де знаменник?
|
Знаменник внизу , чисельник в горі. |
3. Який дріб називають неправильним?
|
Неправильним називають дріб у , якого чисельник більший ніж знаменник. |
4. Як порівняти два дроби з однаковими знаменниками?
|
Більший той дріб , у якого чисельник більший. |
5. Як додати два звичайних дроби з однаковими знаменниками?
|
Щоб додати два дроби з однаковими знаменниками , треба чисельники додати , а знаменник залишити без змін. |
6. Як виділити цілу частину у мішаному дробі?
|
Потрібно розділити чисельник на знаменник на ціло , ціле число , це ціла частина , а остача це буде знаменник. |
7. Який дріб називається десятковим?
|
Десятковим називається звичайний дріб або мішане число знаменником якогоє числа 10, 100, 1000. |
8. Де в десятковому дробі знаходяться десятки і одиниці?
|
Десятки і одиниці знаходяться перед комою |
9.Як порівняти десяткові дроби, якщо в них різні цілі частини ?
|
Більший той дріб , у якого більша ціла частина. |
10 Як порівняти десяткові дроби , якщо в них після коми різна кількість цифр ?
|
Щоб порівняти два десяткових дроби з різною кількістю цифр після коми , потрібно дописати стільки ж нулів , щоб була однакова кількість чисел. |
11. Як округлити десятковий дріб до десятих, якщо після десятих стоїть цифра >5? Якщо після десятих стоїть цифра >5, тоді до десятих додається одиничка, а останні цийри відкидаються. |
12. Як округлити десятковий дріб, якщо після цифри стоїть цифра <5?
|
Якщо після цифри стоїть цифра <5, тоді не додається одиничка, а останні цийри відкидаються. |
Фініш |
ІV. Розвязування номерів із підручника
V.Розвязування компетентісних задач
Задача 1.
Жанна готується до змагань з бігу. Її крокомір вимірює відстань , як вона робігає щодня. Ось покази крокоміра за останні 4 дні:
Субота – 3,89 км,
Неділя – 5,1км,
Понеділок – 10,21км, Вівторок – 3,35км.
Підрахуйте приблизну відстань , яку вона подолає за 4 дні.
3,89 ~ 4км, 5,1 ~ 5км, 10,21 ~10 км, 3,35 ~ 3 км. 4+5+10+3= 22км
Задача 2
Сторони трикутника дорівнюють 99,9см, 104,19см, 109,09см. Знайти периметр трикутника , попередньо округливши довжини його сторін до одиниць. Виразивши периметр в метрах.
99,9~100см,
104,19~104см,
109,09~109см
Р= 100+104+109=313см= 3 м 13см
Задача 3
Гра «Знайди мене».
Округли до сотих та знайди правильну відповідь:
2) 23,478 Р 9,37
3) 9,3664 У 0,64
4) 0,008 Ї 0,83
5) 0,825 Н 49,46
6) 49,463 А 16,36
7) 16,364 А 0,01
Відповідь: УКРАЇНА.
VІ. Підсумок уроку .Рефлексія
«Плюс-мінус-цікаво»
Ця вправа дозволяє вчителю взглянути на урок очами учнів, проаналізувати його з точки зору цінності для кожного учня. Можна виконувати як усно, так і письмово.
В графу «П» – «плюс» записуємо все, що сподобалось на уроці, що здалося цікавим та корисним
В графу «М» – «мінус» записуємо все що не сподобалось, здалося важким, незрозумілим та нудним.
В графу «Ц» – «цікаво» учні записують факти, про які дізнались на уроці, чого б ще хотілось дізнатися.
«Плюс-мінус-цікаво»
«П» |
|
«М» |
|
«Ц» |
|
VІІ. Домашнє завдання.
Повторити П 31-32, виконати №857, № 861, для повторення №846
Для роботи з карточками
Задача 1.
Жанна готується до змагань з бігу. Її крокомір вимірює відстань , як вона робігає щодня. Ось покази крокоміра за останні 4 дні:
Субота – 3,89 км,
Неділя – 5,1км,
Понеділок – 10,21км,
Вівторок – 3,35км.
Підрахуйте приблизну відстань , яку вона подолає за 4 дні.
Задача 2
Сторони трикутника дорівнюють 99,9см, 104,19см, 109,09см. Знайти периметр трикутника , попередньо округливши довжини його сторін до одиниць. Виразивши периметр в метрах.
Задача 3
Гра «Знайди мене».
Округли до сотих та знайди правильну відповідь:
1) 0,642 К 23,48
2) 23,478 Р 9,37
3) 9,3664 У 0,64
4) 0,008 Ї 0,83
5) 0,825 Н 49,46
6) 49,463 А 16,36
7) 16,364 А 0,01
|
|
|
|
|
|
|