На цьому уроці діти закріплюють знання з теми:Десяткові дроби. Це майже віршований урок, вірші читають і діти, і вчитель
Тема: Десяткові дроби
Мета уроку:
- закріпити знання учнів про десяткові дроби та вміння виконувати дії над ними;
- розвивати дослідницькі уміння, логічне мислення, пам′ять, увагу, обчислювальні навички;
- формувати інформаційну, комунікативну, кооперативну та пробемну компетентності;
- виховувати інтерес до вивчення математики, культуру математичного мовлення, запису, наполегливість, працелюбність , охайність у записах;
- створити умови для розвитку особистості з використанням різних форм і методів организації навчальної діяльності, орієнтованої на конкретного учня, створювати ситуації успіху, які б викликали бажання учнів відчути радість перемоги, впевнених у власних знаннях.
Тип уроку: урок застосування набутих знань, вмінь, навичок.
Обладнання: дидактичні матеріали.
Перебіг заняття
«Тисячі шляхів ведуть до помилки.
І лише один – до істини»
Жан-Жак Руссо
Учень 5 класу читає вірш про десяткові дроби
Вчитель: Добрий день, шановні діти!
Весь цей час ми не гуляли
А сумлінно працювали,
Десяткові вчили дроби,
Дії з ними повторили.
Вчили те, що треба знати,
Щоб рівняння розв′язати.
Мали вдачі не ледачі,
Щоб розв′язувать задачі.
А сьогодні є нагода
Перевірити знання
І які ж то результати
Дало наше навчання?
А зараз ми це перевіримо ваші зання з даної теми ( гра з м′ячем ).
- Що таке десятковий дріб?
- Які дії ми вже можемо виконувати з десятковими дробами?
- Правило округлення десяткового дробу?
- Правило порівняння десяткового дробу?
- Правило додаввання десяткового дробу?
- Правило віднімання десяткового дробу?
- Правило множення десяткового дробу?
Вчитель: А зараз прийшов час прослухати цікаву інформацію про виникнення десяткових дробів – доповідь з історіі виникнення десяткових дробів
Перевірка домашнього завдання № 942, 943 с219.
№942
1 вел. 11,4 км/год
2 вел. 9,8 км/год
t = 6,5 год.
а) 11,4*6,5 = 74,1 км – 1вел.
б) 9,8*6,5 = 63,7 км – 2 вел.
в) 74,1 – 63,7 = 10,4 км відстань між ними.
№943
Тепл. 26,3 км/год
Катер 30,8 км/год
t = 5,4 год.
( 30,8-26,3)*5,4 = 24,3 км відстань між ними.
Класна робота у зошитах
Вчитель: На дошці записані два вирази з десятковими дробами. Один учень і весь перший варіант розв′язують перший вираз, а другий учень і весь другий варіант – другий вираз.
а) 0,22+4,3 = 4,52
б) 7,225-3,6 = 3,625
в) 4,52*3,625 = 16,385
2. 12,7*0,5+9,4*0,8 = 13,87
а) 12,7*0,5 = 6,35
б) 9,4*0,8 = 7,52
в) 6,35+7,52 = 13,87
Вчитель: А зараз пропоную розв′язати життеву задачу. Кожного місяця ваші батьки платять за комунальні послуги, за електроенергію.
На 1 лютого 2135 кВт/год
На 1 березня 2332 кВт/год
До 100 кВт/год – 0,9 грн
Понад 100 кВт/год – 1,68 грн
Має сплатити: ? грн.
а) 2332- 2135 = 197 (кВт/год)
б) 100*0,9 = 90 (грн)
в) 197-100 =97 (кВт/год)
г) 97*1,68 = 162,96 (грн)
д) 90+162,96 = 252,96 (грн) всього.
Кожному учню треба розв′язати окрему задачу:
№924, №926, №928, №963, №964
№942
1 вел. 11,4 км/год
2 вел. 9,8 км/год
t = 6,5 год.
а) 11,4*6,5 = 74,1 км – 1вел.
б) 9,8*6,5 = 63,7 км – 2 вел.
в) 74,1 – 63,7 = 10,4 км відстань між ними.
№943
Тепл. 26,3 км/год
Катер 30,8 км/год
t = 5,4 год.
( 30,8-26,3)*5,4 = 24,3 км відстань між ними.
№924
1 кг лимонів – 35грн
Купив 1кг 700гр.
Здачі від 100грн.
а) 35*1,7=59,5 грн
б) 100-59,5=40,5 грн.
№926
1д. – 12,6 год – 26,5 км/год
2д. – 10,5 год – 28,4 км/год
а) 12,6*26,5=333,9 км – 1д.
б) 10,5*28,4=298,2 км -2д.
в) 333,9+298,2=632,1 км – за два дня.
№928
Вишні 15,8 кг по 20,5 грн
Сливи 20,5кг по 16 грн
а) 15,8*20,5=323,9грн
б) 20,5*16=328грн
в) 328-323,9=4,1 грн більше за сливи
№963
Печиво 1,5кг по 48 грн
Вафлі 0,8кг по 65 грн
Цукерки 0,5кг по 120грн
Всього 180 грн у Сашка
а) 1,5*48=72грн – печиво
б) 0,8*65=52грн – вафлі
в) 0,5*120=60грн – цукерки
г) 72+52+60=184 грн
180грн не вистачить Сашку
№964
Шокол. Цукерки 12 кг по 3,4 сольдо
Зефір 7,5кг по 2,6 сольдо
Лимонад 14 пляшок по 1,5 сольдо
Всього було 100 сольдо у Буратино
а) 12*3,4=40,8 сольдо – шокол. Цукерки
б) 7,5*2,6=19,5 сольдо – зефір
в) 14*1,5=21 сольдо – лимонад
г) 40,8+19,5+21=81,3 сольдо всього
в) 100-81,3=18,7 сольдо залишилось у Буратино
Вчитель перевіряє правильність виконання задач учнями та виставляє оцінки за урок, записує домашнє завдання на дошці. Д/з № 944,№ 945.
Вчитель:
Вірте, діти і онуки –
Старшокласник і малюк –
Математика – наука,
Найцікавіша з наук.
На заводі, на будові,
В інституті, на ланах –
Найчудовіша з чудових,
Найпотрібніша вона.
Чи водій, чи вихователь,
Чи бухгалтер, чи моряк –
Без уміння рахувати
Не обійдеться ніяк.
Без вимірювань, обчислень
Фахівець не фахівець.
Математика мов – кисень,
А без кисню всім кінець.
Спасибі всім за урок!
До побачення!!!