1
Урок з математики
2 клас, ІІ семестр
Тема: Обчислення значень виразів. Розв’язуємо задачі.
Мета: удосконалювати обчислювальні навички та вміння розв’язувати задачі вивчених видів, складати та аналізувати їх, логічно мислити; закріплювати обчислювальні навички додавання та віднімання двоцифрових чисел; виховувати уважність, старанність, активність, любов до природи.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, ілюстративний матеріал, опорні схеми задач, телевізор, конструктор LEGO.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі: математична, природнича.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Організація класу.
Продзвенів дзвінок,
Починається урок,
Всі рівненько діти стали,
Посміхнулись, привітались,
Будем добре працювати,
Щоб в кінці могли сказати,
Що наш дружний клас
В математиці – ас.
2. Усні обчислення на картках.
а) Повторення прийомів додавання та віднімання.
Обчисли:
30 – 1 95 – 90 63 + 4
69 + 1 32 + 47 99 - 9
50 + 38 60 – 3 32 + 30
84 – 4 90 + 6 70 – 5
б) Складання виразів і розв’язок за допомогою конструктора LEGO.
1) До двозначного числа додати однозначне
48 + 4, 18 – 9
2) До двозначного додати двозначне
36 + 30, 43 + 32
3) Від двозначного відняти однозначне
54 – 8, 16 – 8
4) Від двозначного відняти двозначне
72 – 30, 56 – 50
3. Фізкультхвилинка
Вгору руки підняли,
Їх на пояс поклади,
Плечиками поведи,
До сусіда повернись
Та йому ти посміхнись.
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Правила додавання:
1 спосіб. При додаванні двоцифрових чисел десятки додаємо до десятків, одиниці до одиниць.
2 спосіб. Розкладаємо другий доданок, додаємо до першого числа десятки, а потім одиниці.
Правила віднімання:
1 спосіб. При відніманні розкладаємо від’ємник на десятки та одиниці; від зменшуваного віднімаємо спочатку десятки, а потім одиниці.
Зошит. Завдання № 49, ст. 14.
1 стовпчик – колективно.
2 стовпчик – самостійно (колективна перевірка).
Виконання завдання № 4 на ст. 86.
32+16-(11-5)=42 32+(16-11)-5=32
Гра «Математична естафета». Змагання у командах.
І ІІ ІІІ
80+4 16-8 11-8
90+6 8+6 7+8
13-6 17-7 50+9
15-8 70+7 11-5
13-8 12-8 90+8
14-5 6+6 70-2
9+9 90+5 30+50
Виграє команда, яка перша і без помилок виконає завдання.
а) Прочитай задачу.
б) Визначаю що відомо, складаю короткий запис.
в) Що потрібно дізнатись, запитання.
г) Складаю план розв’язання.
д) Розв’язую задачу.
е) Називаю відповідь.
2) Перегляд відеоматеріалу до уроку про птахів, які рятують дерева від шкідників (синичка, дятел…).
3) Колективна робота над задачею № 2, ст.86.
- Вибір короткого запису за опорними схемами.
- Запис розв’язання задачі та відповідь на дошці.
4) Робота у зошиті. Задача № 50(2), ст. 14.
- Розбір задачі за пам’яткою.
- Вибір короткого запису до задачі.
- Обговорення та аналіз задачі.
- Запис розв’язання задачі в зошиті.
5) Робота в групах. Робота над задачею № 1, ст.86 (усно).
Пояснення учнями значення кожного виразу:
- На скільки більше соснових шишок?
- Скільки всього шишок у дуплі?
- Скільки шишок взяла сойка?
- На скільки більше шишок залишилося, ніж взяла сойка?
ІІІ. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Вправа «Продовж речення».