Клас: 4
Тема: Ділення круглих чисел на одноцифрове число. Задачі на рух.
Мета: Сформувати ЗУН по темі уроку.
Обладнання: таблиці, книга математика 4 клас Л. В. ОЛЯНИЦЬКА 2016 р., робочий зошит, ілюстрації до задачі.
Хід уроку:
№ п/п |
Етап уроку; цільові завдання та зміст навчального матеріалу |
Час у хв. |
Засоби навчання |
Методи навчання |
ФОНД |
Контрольні запитання |
Проміжний результат |
|||||
За зовнішньою формою прояву |
За внутрішньою сутністю |
|||||||||||
Рівнем пізнавальної активності |
Логікою руху змісту |
|||||||||||
1.
2.
|
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Цільове завдання 1 Налаштувати учнів на роботу, зібрати увагу учнів. Зміст 1:
Домовляймось – не шуміти, Руку гарно підіймати, На уроці не дрімати, А знання мерщій хапати – Щоб не було нам мороки. Всі готові до уроку? Тож, гаразд.Часу не гаймо І урок наш починаймо.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Цільове завдання 2 Відтворити опорні знання та обчислити, до кожної рівності на множення скласти по дві рівності на ділення. Зміст 2 9 * 7= 27 * 3 = 210 * 4 =
Цільове завдання 3 Пригадати множення та ділення круглих чисел, властивості множення Зміст 3 Книга с. 102 №628
Цільове завдання 4 Відтворити опорні знання учнів про розвязування простих задач на рух. Зміст 4
|
2хв
5 хв
5 хв
5 хв |
книга
зошит
ТАБЛИЦІ для учнів
|
Бесіда
Бесіда
Слово вчителя
Бесіда |
Р
ЧП
ЧП |
Д
|
Фронтальна
Фронтальна
парна
Фронтальна |
- Яка швидкість 1 об’єкту? - За який час 2 об’єкт подолає 240 км? - Яку відстань подолав 3 об’єкт за 4 години?
|
Готовність дітей до сприймання навчального матеріалу
опорні знання
опорні знання
опорні знання учнів по розв’язуванню простих задач на рух.
|
|||
3. |
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Цільове завдання 5 Удосконалити та розглянути й пояснити усні прийоми обчислень виразів. Зміст 5 Книга с. 102 № 629 |
10 хв |
Книга,на дошці таблиця |
бесіда |
ПІ |
Т |
Парна |
|
Знання та уміння про усні прийоми обчислення
|
|||
|
Фізкультхвилинка Цільове завдання 6 Відпочинок для учнів Зміст 6 Відео |
2 хв |
Відео |
|
|
|
|
|
|
|||
3. |
Цільове завдання 7 Удосконалити навички і вміння розв’язувати задачі на рух Зміст 7
Книга с. 102 № 630
(910-87*5):5=95 (км/год)
Цільове завдання 8 Удосконалити навички і вміння розв’язувати задачі з логічним навантаженням. Зміст 8 Книга с. 102 № 632
|
10 хв
4 хв |
Схеми
Книга |
Бесіда
Бесіда |
ЧП
ЧП |
Д
Д |
Парна
Індивідуальна |
|
навички і вміння розв’язувати задачі на рух
навички і вміння розв’язувати задачі з логічним навантаженням удосклнадено
|
|||
4. |
ПІДСУМОК УРОКУ Цільове завдання 10 Підсумувати знання які учні отримали протягом уроку. Зміст 10 Вправа три що?
|
2 хв |
|
бесіда |
Р |
|
фронтальна |
- Що дізналися на уроці? - І що, що ви це дізналися на уроці? - І що тепер, що ви це дізналися на уроці?
|
ЗУН отримані протягом уроку.
|
|||
Кінцевий результат: мету досягнуто, тему розкрито.