Тема. Складання прикладів на додавання і віднімання за малюнками.
Мета: Формувати вміння складати і обчислювати приклади на додавання і віднімання за малюнками. Розвивати навички каліграфічного письма та усної лічби, увагу, логічне мислення. Коригувати обчислювальні навички, психоемоційний стан. Виховувати любов та бережливе ставлення до рідної природи, пізнавальний інтерес до предмету математики.
Тип уроку: комбінований
Форма уроку: бесіда
Обладнання: мультимедійна дошка, комп'ютер, підручники, зошити, мультимедійна презентація, картки самооцінювання, ілюстрація їжачка, демонстраційний набір «Мій настрій», листочки, індивідуальні картки.
Хід уроку:
І. Організаційна частина
1. Організація класу
Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
Діти, сядьте всі зручненько,
Руки покладіть гарненько,
Бо урок у нас незвичний,
Чарівний, математичний.
2. Створення емоційного настрою.
- Перед тим, як ми розпочнемо урок, я б хотіла дізнатись який у вас зараз настрій!
- В кожного на парті є набір «Мій настрій». Оберіть кожен свій настрій.
- Більшість дітей з гарним настроєм. Сподіваюсь, що саме такий настрій буде до кінця уроку. А в кого сумний сподіваюсь, що під час уроку настрій покращиться.
- Отож, починаємо!
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Восени часто дмуть вітри холодні, злі. І сьогодні така буря налетіла та й переплутала всі числа. Ваше завдання розставити числа від найменшого до найбільшого. (На дошці – листочки. Діти їх розташовують як слід)
2. Хвилинка каліграфії
Метушились каченята.
П’ ять білесеньких, як сніг,
Троє чорних. Скільки всіх? 8
Їли кашу гусенята.
Двійко білих, як сніжок,
І чорненький гусачок. 3
Музична руханка «Ой у лузі червона калина»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Колючий клубочок
Прибіг у садочок.
Хто це відгадай,
Швидко відповідь нам дай! (Їжачок)
2.Розповідь вчителя
ІV. Основна частина уроку
Наш лісовий друг завітав до нас сьогодні не сам. Він запросив своїх друзів.
Тож дізнаємось хто його друзі та складемо і розв'яжемо приклади.
Слайд 1.
Слайд 2.
Моркву і капусту їсть.
В сніжну зиму залюбки
Обгризає яблуньки. (Заєць)
Слайд 3.
Слайд 4.
Слайд 5.
- Скількиягодок на гілочці? (6)
- Скільки ягодок біля гілочки?(4)
- Скільки всього ягід? (6+4=10)
- Молодці! Запишемо цей приклад собі в зошити.
Слайд 6.
- Скільки великих жовтих зірочок? (3)
- Скільки маленьких білих зірочок?(у 7)
- Скільки всього зірочок? (3+7=10)
- Молодці! Запишемо цей приклад собі в зошити.
Слайд 7.
- Скільки було цуценят?(4)
- Скільки цуценят прибігло?(1)
- Скільки цуценят разом? (4+1=5)
- Молодці! Запишемо цей приклад собі в зошити.
Слайд 8.
- Скільки було разом кошенят?(5)
- Скільки кошенят пішло?(1)
- Скільки залишилося кошенят? (5-1=4)
- Молодці! Запишемо цей приклад собі в зошити.
Слайд 9.
- Скільки яблук у тарілці?(4)
- Скільки яблук біля тарілки?(2)
- Скільки яблук разом? (4+2=6)
- Молодці! Запишемо цей приклад собі в зошити.
Індивідуальна робота з учнями 3 класу
Слайд 10. Слайд 11. Слайд 12.
Пальчикова гімнастика
2. Самостійна робота. Робота з картками.
- Їжачок приготував вам завдання на картках і хоче перевірити, як ви з ним впораєтесь самостійно.
Психологічна хвилинка
3.Робота над задачею.
- Для цього давайте складемо та розв'яжемо задачу за малюнком.
- Скільки грибочків у білочки? (4)
- Скільки грибочків у вовчика? (3)
- Як складемо задачу? (Збирали звірята гриби в лісі. Білочка назбирала - 4 грибочки, а вовк – 3 гриба. Скільки грибочків всього назбирали лісові звірята?)
4+3=7
Відповідь: 7 грибочків назбирали звірята.
Хвилинка релаксації
V. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа «Подарунок Їжачкові».
- Їжачок вам дякує за активну роботу на уроці та відправляється спати до наступної весни. І нам з вами зараз треба подарувати їжачку подарунки-грибочки! Якщо вам легко було працювати на уроці – наколіть свій грибочок їжачку на голочки, а якщо на уроці у вас виникали труднощі. Покладіть свій грибочок поряд.
Їжачок - на дошці, грибочки – у дітей на парті)
Комунальний заклад освіти «Котовська спеціальна школа» Дніпропетровської обласної ради»
Презентація досвіду роботи
зі здобувачами освіти 2-3 класу-комплекту
з предмету «Математика»
на тему:
«Складання і розв’язування прикладів на додавання і віднімання за малюнками»
Вчитель початкових класів, спеціаліст ІІ категорії
Оксана Пододня
2024-2025 н.р.