Урок з математики"Розв'язування задач на дві дії різного ступеня.Знаходження виразів із буквою.

Про матеріал
Урок з математики в 2 класі.Мета уроку : - продовжити формувати вміння розв’язувати задачі; - організовувати засвоєння табличних випадків множення і ділення при розв’язанні прикладів і задач та обчислення виразів зі зміною; - розвивати схильність до аналізу й синтезу,математичну мову.
Перегляд файлу

 

Тема: Розв’зання задач на дві дії різного ступеня. Знаходження виразів із буквою.

Мета: - продовжити формувати вміння розв’язувати задачі;

        - організовувати засвоєння табличних випадків множення і  

         ділення при розв’язанні прикладів і задач та обчислення  

          виразів зі зміною;

       - розвивати схильність до аналізу й синтезу,математичну мову.

Обладнання: плакат ”Лисиця та Журавель”;плакат гри “Хто в якій хатинці живе?’’;плакат гри”Впізнай чий слід”;конверти із завданням;казкові смайлики ;плакат із виразами від Лисиці та Журавля;таблиця з рівностями;плакат гри “Мовчанка”;короткий запис задачі;плакат гри”Відчини хатинку”

                                         

                                                                                    Хід уроку

      I. Організація класу.

- Доброго дня діти! Сідайте будь ласка.

                                         Пролунав уже дзвінок

                                         Починається урок.

                                         На уроці не куняймо

                                         Математику вивчаймо.

Діти сядьте рівненько,посміхніться один одному. Ви  бачите скільки гостей завітало до нас! А ще завітали до нас казкові герої. Вони хочуть взяти із собою в казку тих дітей,які хочуть багато знати,які вміють гарно писати,читати,рахувати,гарно розв’язувати задачі. Будуть уважними,кмітливими,старанними,дисциплінованими протягом усього уроку.

                                Сьогодні у нас незвичайний урок

                                У казку ми зробимо,ще один крок

                                Математику будемо гарно вчити

                                І в цьому нам будуть допомагати

                                Хто діти?(Лисиця та Журавель)

                                                                                                  

  • Так правильно. Ви певно знаєте казку “Лисиця та Журавель”(Так).
  • Чим закінчилася казка “Лисиця та Журавель?”(Тим ,що Лисиця та Журавель посварилися).
  • Сьогодні на уроці нам допоможе вивчати математику Лисиця та Журавель. Вони приготували для вас смайлики якими ми будемо оцінювати ваші відповіді. За кожну правильну відповідь ви отримаєте ось такий смайлики(показую смайлики)

За порушення дисципліни,підказки,викрикування смайлики будуть повертатися до Лисиці та Журавля. В кінці уроку ми порахуємо кількість смайликів і виставимо вам оцінки.

  • Отже старайтеся,щоб отримати гарні оцінки.

Поспішаючи до нас на урок Лисиця та Журавель опинилися на роздоріжжі одна дорога вела через ліс,а друга через міст. Довго вони сперечалися і не змогли вирішити якою дорогою іти. Сперечались, сперечались,сперечались і Журавель пішов  однією дорогою,а Лисиця пішла іншою дорогою і ось  вони прийшли до нас на урок посварені. Давайте їм допоможемо стати справжніми друзями.

 

    II. Контроль,корекція та закріплення знань.

1.Перевірка домашнього завдання.

- Які номери ви виконували?(№770;№771.)

 

Лисиця та Журавель вдома теж розв’язували задачу 770 і склали до неї 2 вирази. Погляньте на дошку. Виберіть серед виразів,той,який є розв’язанням задачі.

 

                   

                3∙6+4                                                        3∙6+4

(Правильний вираз у Журавля  3∙6+4)

-Чому?(бо по 3 палички беремо 6 раз)

-Так,молодці.

 

Задача 771 перевіряє разом зі мною Журавель.

  • Зачитайте першу дію?

12+17=29(авт.)-виїхало.

  • Хто зачитає другу дію?

40-29=11(авт.)

  • Хто зачитає відповідь задачі?

Відповідь: 11 автомобілів залишилося.

 

  • Хто розв’язав задачу по іншому?

1) 40-12=28(авт.)- залишилося після 1 виїзду.

2) 28-17=11(авт.)

Відповідь:11 автомобілів залишилося.

  • Хто піде до дошки і запише розв’язок цієї задачі виразом?

40-(12+17)=11

 

Журавель дома також розв’язував і цю задачу і ось у цьому конверти приніс нам розв’язання цієї задачі(показую конверт),давайте перевіримо чи правильно Журавель розв’язав задачу.

  • Обчисліть вираз:

1) 40-12  =

-Що цією дією ми взнали?(Скільки автомобілів залишилося після 1 виїзду).

2)       -17=    

- Що цією дією ми взнали?(Скільки автомобілів залишилося?)

Відповідь:        автомобілів залишилося.

2.Усні обчислення.

2.1 Гра ”Хто в якій хатинці живе”

Пограємо з вами у гру від Лисиці. Погляньте на дошку. Хто на ній зображений?(вовк,лисиця,заєць,білка). Біля кожної тварини є вирази,які потрібно обчислити для того,щоб дізнатися,хто в якій хатинці живе?

  • Хто знає піднімає руку.

 

 

 

 

 3∙8-16=                   2∙5-7=                   8:2+21=              3∙8-18=          

    

 

 

  • Як називається хатинка,де живе білка?(Дупло)

У дуплі білки сушать грибочки шапочки грибочків вони наколюють на гілки і складають навколо дупла.

  • Як називається хатинка де,живе вовк?(Лігво)

Лігво вовки влаштовують у глухих,малодоступних місць,далеко від води,полюють далеко від свого лігва,щоб не привернути до нього увагу.

  • Де  живе лисиця?(нора)

Свої нори лисиця риє у чагарниках,лісосмугах,а то просто в полі.В норах лисиці роблять  тунелі  де переховуються під час негоди.

-Де живе заєць?(кущі)

Діти,в зайця немає ні нори,ні гнізда.Сьогодні під кущем,завтра в снігу ямку викопає-там у нього й дім.               

-Правильно.Лисиця та Журавель за правильне виконання завдання дарує вам смайли.  

 

3.Усне опитування.

- Діти,подивіться на дошку. Прочитайте рівності по різному.

 

 

 

 

 

                                              2∙5=10

                                              3∙6=18

Добуток чисел 2 і 5,дорівнює 10.

Добуток чисел 3 і 6,дорівнює 18.

2 помножити на 5,буде 10.

3 помножити на 6,буде 18.

Перший множник-2, другий множник-5, добуток 10.

Перший множник-2, другий множник-5, добуток 10.

  • Як називаються числа при діленні?

(Ділене,дільник,частка).

  • А тепер прочитайте цей вираз називаючи числа.

                                 15 ділене : 3 дільник =5 частка

  • Прочитайте рівності по різному використовуючи слова.

 

 

 

 

Часткою чисел 15 і 3 буде число 5.

15 поділити на 3 буде 5.

Правильно молодці!

2.2 Гра”Мовчанка”

А тепер Лисиця та Журавель запрошують нас в гості до лісу,але незвичайного,а математичного.

  • Як ви знаєте в лісі шуміти не можна?
  • Чому?(бо можна розбудити лісових звірів).
  • Зараз пригадаємо таблицю ділення на 3.

Правила гри:

Я вам показую вираз ви мовчки обчислюєте,я показую указкою на учня,учень виходить до дошки бере відповідну цифру і прикріплює на ялинку.

          

 

12:3                                                                21:3

                                                                        

9:3                                                               18:3           

 

                                     

15:3                                                             24:3                         

 

6:3                                                               27:3                       

 

Цифри: 4, 3, 5, 2, 7, 6, 8, 9.

  • Добре,ви дуже  старанні і уважні.

2.3 Гра”Впізнай чий слід”

- А ви знаєте,що тварини теж вміють писати?

Взимку,коли в лісі лежить глибокий сніг,то там,то тут можна побачити тут був зайчик,промайнула лисичка,пробігла білка,тут побував вовк.

  • Подивіться на дошку. Обчисліть вирази ланцюжком.

27:3                              2∙9                               18:3                               15:3

    +6                               :3                                     :3                                   +7                        

    : 3                              +2                                     +7                                   :2                           

                                                                                                                     

 

                                                         

                                             

 

Фізкультхвилинка під музику.

   “ Я лисичка,я сестричка”

 

4.Каліграфічна хвилинка.   

Діти,відступаємо 2 клітинки від домашньої роботи  запимсуємо посередині рядка число класна робота 20 березня Класна робота.

Лисиця та Журавель попросили менге,щоб я подивилася,хто у вашому класі уміє гарно писати.

Отже,давайте з вами напишемо рядок цифри 5.

Назвіть сусудів числа 5?(4і6)

III.Розвиток математичних знань.

-А зараз Лисиця пропонує задачу із підручника на сторінці 130 задача 775. 

Письмово.

  • Послухайте задачу.
  • Катя зачитай задачу.

Короткий запис задачі на дошці.

 

Iд.-?

        одн.             6р.

IIд.-?

IIIд.-? ,на 1р.Б      

 

  • Діти про,що говориться в задачі?( Про рами).
  • Скільки рам столяр зробив за 2 дні?(6 рам).
  • Як він виготовляв рами?(Щодня однокову кількість рам),або – по скільки рам виготовляв столяр?(Однакову кількість рам).
  • Що ще відомо в задачі?(Що за третій день столяр зробив на 1 раму більше).
  • Яке запитання задачі?(Скільки рам  зробив столяр за третій день).
  • Чи можна одразу дати відповідь на запитання задачі?(Ні).
  • Чому?(бо ми не знаємо, по скільки рам виготовив столяр за попередній 1і2 день окремо).
  • А це ми можемо знати?(Так)
  • Як?(Кількість рам поділити на 2).
  • Чому?(Бо щодня виготовляв однакову кількість рам).
  • Який вираз складемо?(6:2).
  • А тепер можемо дати відповідь на запитання задачі?(Можемо).
  • Яку дію треба виконати?(Дію додавання).
  • Який вираз складемо?(3+1).
  • Чому?(Тому,що він зробив на 1 раму більше ніж за попередній).
  • Діти,яка перша дія?

1) 6:2=3(р.)-за день.

-  Хто розв’язав задачу виразом?

                             6:2+4

  • Що ми цією дією взнали?(Кількість рам за день).
  • Яка друга дія?

2) 3+1=4(р.)

 

  • Що ми цією дією взнали?(Скільки рам  зробив столяр за третій день).
  • Хто зачитає відповідь задачі?

Відповідь:4 рами зробив столяр за третій день.

 

-У природі існують справжні столяри-будівельники.

- Як ви гадаєте,як звати цю тварину?(Бобри).

 

 

 

 

Бобер-найбільший гризун в Україні,довжиною до 1 метра,а масою до 30 кілограмів. Бобри пливуть 3 кілометри за 1 годину і можуть перебувати під водою до 15 хвилин. Бобри живуть на невеликих річках чи озерах. Бобри – це нічні тварини.

Одного разу Бобер побудував хатинку і,щоб її відкрити нам потрібно підібрати ключі до колодки. Але на колодці зашифрований код. А для цього потрібно розв’язати вирази і Журавель і Лисиця звернулися до нас.

  • Діти,якщо у виразі є дужки,яку ми будемо виконувати першу дію?

                                     

 

 

                                     

 

                                 

              17-(32-24)=         81-(67+9)=          100-33-33=            91-47+26=

-Будьте уважні дома будете працювати з аналогічним завданням.

- Перевірка виразів.

 

Переклеїти Лисицю та Журавля.

                                                                                            

                  

                                               

  • Діти,що ви помітили?(Що Лисиця і Журавель стали справжніми друзями).

 

Завдання 777.

Письмово.

Потрібно знайти значення виразів з буквою.

  • З якого слова починаємо писати?(Якщо).
  • Якщо учні не знають я задиктовую.

1. Якщо а=3,то а∙6=3∙6=18 - 1 учень біля дошки коментовано.

2. Якщо а=3,то 18:а=18:3=6 - 2 учень біля дошки коментовано.

3.Якщо а=3,то 31-а=31-3=28 - з місця коментовано.

4.Якщо а=3,то 28+а=28+3=31 - самостійно.

5.Якщо а=3,то 21:а=21:3=7 – усно.

6.Якщо а=3,то а∙5=3∙5=15 – усно.

7.Якщо а=3,то 27:а=27:3=9 – усно.

8.Якщо а=3,то а-2=3-2=1 – усно.

Діти,які ви молодці ви сьогодні на уроці гарно працюєте,подружили нашу Лисицю і Журавля і ще у нас у книжці є задача із зірочкою,але я думаю,що вона для вас буде як звичайна.

  • Задача 778.

Усно.

  • Послухайте задачу.
  • Катя прочитай задачу.
  • Діти,про що говориться в задачі?(Про шапочки та рукавички).
  • Скільки гривень коштує 3 шапочки?(27 гривень).
  • Скільки гривень коштують рукавички?(5 гривень).
  • Яке запитання задачі?(На скільки гривень шапочка дорожча від рукавичок?)
  • Чи можна одразу дати відповідь на запитання задачі?(Ні)
  • Чому?(Бо ми не знаємо скільки гривень коштує 1 шапочка).
  • А це ми можемо знати?(Так).
  • Як?(вартість поділити на кількість).
  • Який вираз складемо?(27:3)
  • Що ми дізналися цією дією?(Скільки гривень коштує 1 шапочка).
  • А тепер можемо дати відповідь на запитання задачі?(Так).
  • Яку дію треба виконати?(Дію віднімання).
  • Який вираз складемо?(9-5).
  • Яка перша дія?

1) 27:3=9(грн.)

- Що ми цією дією взнали?(Скільки гривень коштує 1 шапочка).

- Яка друга дія?

2) 9-5=4(грн.)

- Що цією дією взнали?(На скільки гривень шапочка дорожча за рукавичку).

- Хто зачитає відповідь задачі?

Відповідь: на 4 гривень шапочка дорожча за рукавичку.

  • Хто може розв’язати задачу виразом?

 

IV. Підсумок уроку.

  • Розгортаємо щоденники записуємо сторінка 130 №779;№780.
  • Учні таблицю множення і ділення на яке число ми сьогодні?(на3).
  • На дошці вирази:

                 27 :(21-12)=

 

  • Яка дія виконується у виразі з дужками першою?(Виконується першою дія у дужках).

-А цім виразі,яка дія виконується першою?(Дія множення).

          75-3∙8=           

 

  • Правильно молодці.

Лисиця та Журавель дуже вдячні вам,що ви повернули їм втрачену дружбу,і самі виявилися дружніми,активними,працю витими,старанними,кмітливими.

Лисиця та Журавель принесли вам ось цей конверт,а в ньому невеличка допомога для виконання домашнього завдання задачі 779. Схема вираз.

Прочитайте задачу про себе.

Що означає всю рибу поділили на 3 частини?(На 3 рівні купки).

Діти пам’ятайте про порядок виконання дій у розв’язанні виразів.

- Діти підраховують смайлики.

- Оцінювання учнів.                        

 

До побачення. До нових зустрічей.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 листопада 2021
Переглядів
824
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку