Тема: Додавання та віднімання в межах 12. Порівняння чисел.
Мета: закріплювати вміння учнів розв’язувати приклади на додавання та віднімання , порівнювати числа в межах 12; розвивати спостережливість, логічне мислення, увагу, пам’ять, математичне мовлення, каліграфічні навички, дрібну моторику рук, вміння працювати в групах ; виховувати інтерес до математики, почуття доброти, взаємодопомоги.
Тип уроку: повторення, узагальнення і систематизація знань.
Обладнання: предметні малюнки, казковий герой, демонстраційний матеріал, картки з прикладами, прищіпки, геометричний матеріал.
Хід уроку
І Організація класу.
1.Нервово- психологічне налаштування.
- Діти в народі кажуть, що добрий гість – дому радість, сподіваюсь що ви, як і я раді нашим гостям.
- Давайте з вами привітаємо гостей.
Ми вам раді, добрі люди,
І вітаєм щиро Вас,
Та запрошуєм ласкаво
На урок у 2 клас!
Зараз сядуть лиш дівчата,
А за ними і хлоп’ята.
Ми урок розпочинаєм
Математику вивчаєм,
ІІ Актуалізація опорних знань.
Думаємо швидко,
Відповідаємо чітко,
Сидимо правильно,
Пишемо охайно.
2.Гра «Дід Цифроїд»
Жив був дід Цифроїд
Їв він цифри на обід
Ось поїв і наші з чаєм
Скажіть яких не вистачає.
Знайдіть пропущені цифри і ви дізнаєтесь, що він сьогодні з’їв.
1..3..4..6..8..10..12..
3. Назвіть сусідів числа: 10, 8, 5.
4. Хвилинка каліграфії.
- Подивіться і скажіть яка цифра заховалась?
5. Пальчикова вправа.
6. Пояснення написання цифри 6.
7. Робота в зошиті.
ІІ Повідомлення теми і мети уроку.
Дивина!
Живий клубок
Покотився в наш садок,
Має сотню голочок
Хто це діти?
Їжачок прийшов до нас з цікавими завданнями, які треба виконати. Сам він це зробити не може і просить у нас допомоги. Допоможемо?
ІІІ Повторення і узагальнення вивченого матеріалу.
Йому потрібно зібрати яблука, але вони не звичайні на звороті їх є приклади, які треба розв’язати і розкласти у два кошики. У перший кошик слід покласти яблука з відповіддю 8, а в другий з відповіддю 10.
4+4; 5+5; 6+4; 5+3; 10-2.
Треба порахувати фрукти з права та зліва і поставити відповідний знак: >, <, =.
10 9; 12 12; 5 8; 11 12; 6 6.
ІV. Фізкультхвилинка
Ми мандруємо, ми мандруємо,
Україною крокуємо.
Ось побачили Карпати:
«Як вершину нам дістати?»
Заглядаємо в озерця –
Не торкнутись нам денця!
Так ми довго – довго йшли.
Поки дому не дійшли.
Учні самостійно розв’язують приклади в зошитах.
Перевіряємо роботи.
Ішов їжачок, знайшов буряк,
Знайшов ще шість
З сім’єю з’їсть
Скільки буряків
Усього в їжаків?
По дорозі їжак біг
Ніс сім яблук на пиріг,
Одне впало, покотилось.
Скільки залишилось?
VІ. Підсумок уроку.
Дити відривають по одному листочку з гілочки і говорять що їм сподобалось на уроці.