Урок з математики "Термін задача"

Про матеріал
Ознайомлення з поняттям і терміном «задача» .Структурні елементи задачі .Процес розв’язування задачі.Складання і розв’язування задачі на знаходження суми.
Перегляд файлу

                                                          

Тема:Ознайомлення з поняттям і терміном «задача» .Структурні елементи задачі .Процес розв’язування задачі.Складання і розв’язування задачі на знаходження суми.

Мета: Ознайомити дітей із задачею, її структурними частинами, учити складати задачі на знаходження суми; вчити відрізняти задачу від розповіді, загадки; формувати навички розв’язувати такі задачі, розвивати логічне мислення, пам'ять, швидкість обчислення, виховувати самостійність, охайність ,любов до природи почуття доброзичливості.

Обладнання: малюнок бджілки, набір геометричних фігур, квіткова галявин, квіти від бджілки.

                                                                    ПЕРЕБІГ УРОКУ

I  Організація  класу.

Встаньте всі рівненько

Вийдіть із-за парт

Урок математики

Час нам розпочать

Я всміхаюсь сонечку

здрастуй золоте!

Я всміхаюсь квіточці

Хай вона росте!

Я всміхаюсь друзям

Зичу їм тепла!

Гостям усміхаюся

Зичу їм добра!

II Актуалізація опорних знань.

-Сьогодні у нас урок незвичний, це буде математична мандрівка  до квіткової галявини. Але успіх залежить від вас. А ось хто супроводжуватиме нас, ви здогадаєтесь, коли розв’яжемо приклади(з кодами)

1+4       3+0      1+6     4-4     1+0    3+3      2-0

Б           Д          Ж         І           Л         К          А

0-і    1-л     2-а    3-д    5-б    6-к    7-ж

-Вірно. Це бджілка-трудівниця, яка щоразу у сонячну погоду літає до квітів і збирає нектар. І сьогодні вона це робить з маленькими відеречком. Заглянемо, що у ньому?

 Усне опитування

1 Назвати сусідів числа 8 ,5

2 Попереднє число до 6,3

3 Наступне до 9,1

4 Порівняти числа 6і7,9і5,4і4.

5 Полічити до 10,від 10 до1

6 Скільки днів у тижні?

7 Третій день тижня

8 Який сьогодні день?

-Молодці, бджілка поспішає на сонячну галявину до вулика.

 III Вивчення нового матеріалу.

-Ось і сонячна галявина .Тут ми навчимось складати і розв!язувати задачі . А поки ми з вами поспішали, вона вже принесла нам завдання в підручнику

Під ялинкою було 3 подарунки. Поруч поклали ще 2. Скільки подарунків стало під ялинкою? Умова: Під ялинкою було 3 подарунки. Поруч поклали ще 2. Запитання: Скільки подарунків стало під ялинкою? Розв’язання: 3 + 2 = 5 (п.) Відповідь: Під ялинкою стало 5 подарунків                           

-Чи можна порахувати всі подарунки?

-Як?(Щоб дати відповідь до задачі, ЇЇ розв’язати)

-А як її розв’язати? (Скласти приклад на додавання)

Замість подарунків викладемо приклад за допомогою цифр(3+2=5)

-То скільки подарунків було біля ялинки?

-Як про це можна розказати?

-Яке запитання поставимо?

-То за допомогою якої діі ми розв!яжемо задачу?

ОТЖЕ,задача містить в собі такі частини:

Умова

Запитання

Розв’язання

Відповідь

Умова-це те,що відоме в задачі.

Запитання-те, що треба визначити і знайти.

Полетіла бджілка далі. Картинки по запросу бджілка

IV Фізхвилинка(Жу-жу-жу маленька бджілка)

-На які ж квіти сіла бджілка?

Загадки

Лист зелений і міцний

Холод йому не страшний

А коли весну стрічає

Сині очі розкриває(барвінок)

 

Хто з вас діти нас не знає.

Ми у лісі проживаєм,

Дзвоном сонце зустрічаєм

Маєм гарні сині очка, називаємось (дзвіночки)

 

Наче сонце серединка,

 пелюстків біла хустинка,

знає бджілка і мурашка,

що звуть квіточку( ромашка)

-Як можна назвати одним словом?

Зупиняємось на квітковій галявині.

 скільки квітів, але вони чомусь не розпустились, бо ми маємо попрацювати з зошитом

Робота з вчителем і підручником (ст.. 58)

У кошику 3 кошенят

А скільки біля кошика?

Про що можна запитати?

-Як скласти приклад?

-Яка умова у цій задачі?

-А запитання?

(Скільки всього кошенят?)

Розв’язання

3+2=5(к)

Відповідь ( 5 кошенят)

Віршик про задачу

Для кмітливих я задача

Бо така вже в мене вдача

Всім, хто слуха мою мову,

Люблю ставити умову,

А до неї запитання

І чекаю розв’язання

Якщо відповідь здобудеш

То успішним завжди будеш

Робота в зошиті

Зошит свій я відкриваю

Косо я його кладу

Ручку я ось так тримаю

Сяду рівно не зігнусь

Буду я писати вправно

До роботи я берусь.

-Ми сьогодні знайомимось із задачами на знаходження суми.

Що ж таке сума?

Щоб знайти в задачі суму

не потрібно страху й суму

слід доданки всі додати

а що вийде записати

Бджілка назбирала багато нектару, а нести забула куди.

-Куди залітають бджілки?(у вулик) Давайте допоможемо їй .

V Підсумок уроку.

Бджілки за нектаром літали,

На уроці майже не бували.

-Давайте їм розкажемо все, що запам’ятали.

-Я гарно працював…….

Мені сподобалось……..

Я знаю, що задача-це……

Я зможу скласти задачу…

-Молодці мої малята,

Любі хлопчики й дівчата.

Картинки по запросу дитячі розмальовки бджілки

 

Картинки по запросу дитячі розмальовки бджілки

 

 

 

 

 

Картинки по запросу бджілка

docx
Додано
19 березня 2021
Переглядів
535
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку