Урок з математики у 1 класі. Тема "Додавання і віднімання чисел у межах 10"

Про матеріал
Тема уроку: Додавання і віднімання чисел у межах 10 Мета: Навчальна: ● закріпити знання складу чисел у межах 10; ● формувати навички усного додавання та віднімання. Розвивальна: ● розвивати логічне мислення, увагу, математичне мовлення. Виховна: ● виховувати інтерес до математики, старанність у навчанні, вміння працювати в парі. Тип уроку: Комбінований (повторення, вивчення нового, закріплення).
Перегляд файлу

Урок з математики у 1 класі.

Тема уроку:

Додавання і віднімання чисел у межах 10

Мета:

Навчальна:

  •         закріпити знання складу чисел у межах 10;
  •         формувати навички усного додавання та віднімання.

Розвивальна:

  •         розвивати логічне мислення, увагу, математичне мовлення.

Виховна:

  •         виховувати інтерес до математики, старанність у навчанні, вміння працювати в парі.

 Тип уроку:

Комбінований (повторення, вивчення нового, закріплення).

 Обладнання:

  •         картки з прикладами;
  •         інтерактивна дошка;
  •         набір лічильних паличок;
  •         сюжетні малюнки;
  •         робочі зошити.

                              Хід уроку:

І. Організаційний момент (2–3 хв)

1. Привітання учителя з учнями. (Слайд)

Ось дзвінок сигнал нам дав.

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Урок скоріше починаймо!


2. Перевірка готовності до уроку.
3. Невелика «математична зарядка»: (Слайд)
«Плесни стільки разів, скільки в тобі очей!» (2),
«Покажи стільки пальців, скільки в тебе рук!» (2),
«Стань у пару — скільки нас? (2)»

ІІ. Актуалізація опорних знань (5 хв)

1. Гра «Хто швидше?» (Слайд)

-  Учитель показує картки із завданнями:
    3 + 2, 5 - 1, 4 + 3, 6 - 2.

- Діти відповідають швидко, усно.

2. Каліграфічна хвилинка(Слайд)

3. Математичний диктант (Слайд)

Записати число:                                              
- яке  йде за  числом 3;                       

- яке передує числу 9;                        

-яке  складається з 1дес.;          

 - запишить сусідів числа 13;

- 8 збільшити на 2 та запишить;

- 4 зменшити на 1 та запишить.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (10 хв)

1.Ситуація: (Слайд)

 «У кошику було 3 яблука, поклали ще 2. Скільки стало?»

- Демонстрація на паличках.

- Діти обчислюють.

- Пояснення дії додавання через об’єднання предметів.

- Аналогічно пояснюється дія віднімання через вилучення предметів.

IV Фізхвилинка. (Слайд)

    Щось не хочеться сидіти

 Треба трохи відпочити.

 Руки вгору, руки вниз.

 На сусіда подивись.

 Руки вгору, руки в боки.

 Вище руки підніміть.

 А тепер їх опустіть.

 Плигніть, діти, кілька раз.

 За роботу, все гаразд.

V. Первинне закріплення (7 хв) (Слайд)

1.Гра «Хто уважніший?»
Учитель читає приклади, а діти показують відповідь картками з числами.

Приклади:
6 – 2, 3 + 4, 8 – 3, 5 + 1

VІ. Самостійна робота (7 хв) (Слайд)

1.Завдання у зошиті:

- Розв’язати приклади:
2 + 5 = ; 7 – 3 = ; 4 + 4 = ; 9 – 1 =

- Обвести правильні відповіді.

- Індивідуальна допомога тим, хто має труднощі.

2. Робота над геометричним матеріалом(Слайд)

- Побудувати відрізок довжиною 6 см.

VIІ. Підсумок уроку (3 хв) (Слайд)

- Що нового дізналися сьогодні?
- Як можна знайти результат додавання / віднімання?

VIІI. Оцінювання учнів. (Слайд)

IХ. Домашнє завдання. (Слайд)

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
31 січня
Переглядів
44
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку