Комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів м.Устилуг Устилузької міської ради Волинської області»
Конспект уроку математики
2 клас НУШ
Учитель початкових класів
Пікула Валентина Іванівна
2020 рік
Тема. Розв’язування задач на знаходження виразів на застосування таблиці ділення на 3.
Мета:
навчати дітей застосовувати дію ділення під час розв’язування задач та математичних виразів;
формувати уміння знаходити значення виразів на множення і ділення;
розвивати математичне мовлення, продуктивно працювати в парі, проявляти елементи театралізації;
розвивати вміння організовувати своє робоче місце;
оцінювати свою роботу та діяльність однокласників;
виховувати наполегливість, вміння висловлювати власну думку.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань
Форма проведення: урок-подорож казкою.
Обладнання: віяла для усних обчислень, презентація уроку, математичний потяг настрою, вагончики-сигнали результатів, сигнальні картки-світлофори, картки з прикладами і буквами для гри «Шифрувальники», картки для роботи в парі, клей, ляльковий театр, малюнки казкових героїв.
Хід уроку
І. Організація класу. Вітання. Слайд 1.
Станьте, діти, всі рівненько,
Усміхніться всі гарненько.
Гості в класі в нас зібрались,
З ними дружно привітались.
Їм голівками кивнемо
І урок свій розпочнемо.
У – уважні, усміхнені
Р – розумні, результативні
О – організовані, обережні
К – кмітливі, корисні.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Слайд 2.
1) - Сьогодні у нас незвичайний урок;
У казку народну ми зробимо крок
І з казкою ми вже стрічались не раз
І знову вона завітала до нас.
(Показуємо сигнали рукою)
Гра «Шифрувальник»(Вийшло слово «колобок») Слайд 3.
(Використання сигнальних кружечків трьох кольорів)
ІІІ.Актуалізація знань учнів
(складання казки про Колобка)
Інсценізація казки «Колобок» з використанням математичних завдань.
Слайд4
Ведучий. - Були собі дід та баба. Та дожилися до того, що хліба немає.
Дідусь. – Бабуню! Спекла б ти колобок.
Бабуся. – Та з чого я спечу. Як борошна немає. А яке сьогодні число. Який місяць, чи скоро пенсія?
Ведучий. – Сьогодні принесли пенсію і бабуся купила муки, і спекла Колобка. Поклала на вікно, щоб прохолонув. Колобок вийшов незвичайний, непосидючий, допитливий. Лежить на вікні, дивиться через вікно на дерева і рахує листочки. Щось йому не виходить порахувати, ще не вчив математику. Допоможемо йому, діти!
Усні обчислення.
2*8; 3*7; 12:4; 9:3; 21:3; 15:3;
Робота в зошитах. Хвилинка каліграфії.
ІV. Розвиток математичних знань
Письмо в повітрі цифри 3
(Обираємо колір вагончика і клеїмо на дошку)
– Колобок багато навчився від вас, дітки.
Ведучий. – Колобок повчився і покотився далі. Котиться. Котиться. А на зустріч йому біжить Зайчик.
Зайчик. – Колобок, колобок, допоможи мені порахувати Слайд 5
3*2; 12:3; 3*4;
Треба їх порахувати
Але що ж мені робити,
Треба все полічити
А я в школу не ходив
Й математику не вчив.
Обчислення виразів
40+15:3=45 8*3+19=53
39-12:3-35 3*6+25=43
9*3-17=10 7*3+24=45
(Обираємо колір вагончика)
Фізкультхвилинка. Слайд 6
Робота над задачею. Слайд 7
Ведучий. – Колобок потанцював, та й покотився далі. Котиться, котиться, а на зустріч йому Вовчик братик.
Вовчик. - Щастя котиться до мене
Зайчик правду говорив.
В нього тільки голова
А розумна ж он яка.
Колобочку поможи
Цю задачу розв’яжи
Їсти я тебе не стану
Може ще й в пригоді стану.
(Аналіз задачі)
18:3+18= 24 (в.)
Відповідь: 24 вареники зліпили батько і донька разом.
(Обираємо колір вагончика)
Ведучий. – Котиться, котиться Колобок, а на зустріч йому Ведмідь.
Ведмідь: - Я – ведмедик волохатий
Люблю ягідки й медок
Ой, а що це так запахло?
З’їсти чи не з’їсти
Та краще на пеньок присісти
Малину зважити й медок
Чи допоможеш Колобок?
Порівняння нерівностей. ( робота в парах) Слайд 9
(Обираємо колір вагончика)
Ведучий. – Зрадів Колобок і покотився далі. А на зустріч йому Лисичка-Сестричка. Вона перегородила йому дорогу.
Лисичка. – Чи є в світі молодиця
Кращая, ніж я лисиця
Люблю рибку, люблю птичку
Бо ж я хитрая лисичка
Колобка не буду їсти
Бо він здається саме тісто
Я фігуру добру маю
Борошняне не вживаю
Ось візьму його швиденько
Відведу назад стареньким.
Добрий день у вашій хаті
Чи здорові чи багаті.
Бабуся. – Та все добре. Лиш в лісок
Втік учора Колобок.
Лисичка. – Не сумуйте, йдіть стрічать.
Привела я втікача
Лиш завдання розв’яжіть
А тоді його беріть.
Робота з геометричним матеріалом. Слайд 10
Завдання: Накреслити квадрат зі стороною 3 см. Знайти його периметр.
(Вибираємо колір вагончика)
- Ось і казочці кінець.
- Подивіться на свої «вагони успіху» і подаруйте свій успіх Колобку за допомогою посмішки.
V. Підсумок уроку.
Рефлексія Слайд 11
Я дізналася …
Я дізнався …
Я повторив …
Я запам’ятав …