Тема. Правильні і неправильні дроби.
Мета: формувати поняття «правильний дріб», «неправильний дріб»; відпрацьовування вміння розрізняти правильні і неправильні дроби; активізувати пізнавальну діяльність учнів; розвивати математичне мовлення; сприяти розвитку логічного мислення учнів; виховувати інтерес до математики, історії математики;
показати безпосередній зв'язок математичних понять з оточуючим світом.
Хід уроку
І. Організаційна частина
В математиці є дроби.
І всі вони цікаві,
Як стають вони в рядок,
то ідуть у свій танок!
З ними можна танцювати,
їх лиш треба добре знати!
Так ми сьогодні з вами продовжуємо вивчення звичайних дробів.
Хочу розповісти вам трошки цікавого про ці дроби.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування
ІІІ. Застосування знань, умінь і навичок
Прочитай дроби. Назви серед них правильні та неправильні.
.
3:7, 34:87, 34:23, 28:45, 1:12, 9:9, 45:96
Розфарбуй фігури та напиши дроби
https://learningapps.org/display?v=pf3rpvahj19
Свої оцінки за кожне виконане завдання ви будете записувати на листку контролю, а в кінці уроку отримаєте остаточну оцінку за урок
Листок контролю
________________________________
Завдання |
Оцінка |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Всього (загальна оцінка) |
|
IV. Розв’язування задач
Разом № 724, № 726, № 727
V. Самостійна робота
1. Запишіть у вигляді дробу:
а) дві п'ятих, в) сім одинадцятих;
б) три сорокових; г) дванадцять сотих.
2. Запишіть частку у вигляді дробу:
а) 5 : 7 =; б) 12 : 43 =; в) 24 : 3 =; г) 15: 15 = .
3. Із 7 днів тижня було 3 сонячних. Яку частину тижня складають сонячні дні?
4. В букеті було 4 рожевих та 3 білих квітки. Яку частину всіх квітів складають білі квіти?
Додаткова вправа
https://www.matific.com/ua/uk/guests/episodes/WordProblemsFractionsCompositeFindFractionA
VІ. Підсумок уроку.
Відомий письменник і педагог Лев Толстой вважав, що людина схожа з дробом, знаменник якого є те, що вона думає про себе сама, а чисельник те, що про неї думають інші. Я бажаю всім вам, щоб чисельник у вашому житті завжди був більшим від знаменника.
Думка інших про тебе
Запис на дошці: Людина = -----------------------------
Власна думка про себе
(Л.М.Толстой)
Виставлення оцінок.
VІІ. Домашнє завдання
§ 21, № 725
1