Урок з математики у 5класі на тему"Розв’язування вправ і задач з використанням звичайних дробів"

Про матеріал

Урок з математики у 5класі на тему"Розв'язування вправ і задач з використанням звичайних дробів" містить цікаві завдання і задачі. На уроці використовуються різні форми і методи з використанням інтерактивних технологій.

Перегляд файлу

Тема: Розв’язування вправ і задач з використанням звичайних дробів.

Навчальна мета: Вчити учнів використовувати знання, вміння і навики з звичайними дробами до розв’язування вправ, рівнянь і задач.

Виховна мета: прищеплювати любов до математики, знань.

Обладнання: презентація, роздатковий матеріал.

 

Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Вступне слово про математику. (слайд 1)

Оголошення епіграфа уроку:

«Без знання дробів ніхто не може визнавати,

що знає математику»

Цицерон

ІІІ. Ознайомлення з темою і метою уроку.

     Узагальнення та повтор вивченого про звичайні дроби.

IV. Математична розминка (слайди 2,3)

1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                      _

 

                                                    +             +

                                           + 

                                     _                               _       

                                                     

 

                                             +                    +

                                                    

 

 

 

 

 

2) Запитання до учнів про дроби:

а) Що таке дріб?

б) Що означає чисельник і знаменник дробу?

в) Які дроби правильні? Які неправильні?

г) Який дріб називають мішаним?

д) Як порівняти дроби з однаковими знаменниками? З чисельниками?

V. Розв’язування прикладів і задач. (Перевірка домашнього завдання виразами анологічними до домашніх). (слайди 4,5)

Завдання на листочках учні виконують самостійно:

  1.           а) , , , .

     б) розв’язати рівняння: .

  1.           а) , , , .

б) розв’язати рівняння: .

  1. а) Порівняти дроби: і ; 1 і ; і ; і ; і .

  б) Виконати дії: .

  1. а) Розв’язати рівняння: .

б) На одній машині т вантажу, а на другій на т менше. Скільки тон вантажу на двох машинах?

  1. Завдання учень виконує на дошці, учні виконують у зошитах.

а) Дати відповідь у метрах:

       ;                   .

б) Дати відповідь у кілограмах:

        .

VI. Перевірка завдань на листочках.

     а) Учні класу працюють самостійно з завданнями, написаними на дошці.

         1) Задача. В одному ящику кг винограду, а в другому на  кг більше. Скільки кілограмів винограду в обох ящиках?

          2) Розв’язати рівняння 

                  

                    (   – для слабших учнів)

б) Виставлення оцінок.

VII. Робота з підручником. (слайд 6)

Задача № 677. Три рибалки зловили 168 риб. Щукін зловив 5/14 усіх риб, Окунєв – 8/21 усіх риб, а Карасьов – решту. Скільки риб зловив Карасьов?

а) аналіз задачі;

б) формулювання запитань задачі;

в) запис дій і їх виконання в зошиті.

VIII. Активний відпочинок на уроці.

а) Прослухайте вірш “Проста арифметика”

Викликає вчитель Люду,

Слабшу серед дітвори,

І питає: - Скільки буде:

Десять поділить на три?

Розв’язать вона не може,

Звісно, знітилась, мовчить...

Вчитель каже: - Так не гоже,

Прості дроби треба вчить.

Хай картоплі є десяток, - 

Вчитель далі річ веде. –

Розділи на трьох дівчаток,

То по скільки припаде?

Люда каже: - Зайвий клопіт,

І нащо мені це знать?

Я зварю їм ту картоплю,

Потовчу – і хай їдять...

б) розв’язування усно цікавих задач. (слайди 7,8)

  1. Горіло 6 свічок, з них погасили. Скільки свічок залишилося?
  2. Бабуся чекала в гості 3 дітей і спекла їм пиріжки. Полічила пиріжки й думає: “По скільки пиріжків дати дітям? Якщо дати по 5 пиріжків, то залишиться 1, а якщо по 6, то 2 не вистачить”. Скільки пиріжків спекла бабуся, і як їх поділити між дітьми?

 

 

ІХ. Розв’язання вправ і задачі з використанням малюнку.

Клас працює в 4 варіантах (по рядах) (слайд 9)

  1. І в. числа 120;                    ІІ в. числа 88;

ІІІ в. числа 400;                    ІV в. числа 160.

  1. Швидкість польоту яструба 42 км/год, що становить:

І в. швидкості голуба?          ІІ в. швидкості качки?

ІІІ в. швидкості сокола?        ІV в. швидкості ворони?

Х. Проведення тематичного тесту “Звичайні дроби” (в двох варіантах). (слайди 10,11,12)

І варіант.

  1. Яка частина прямокутника заштрихована на малюнку?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

а) ;     б) ;    в) ;    г) .

 

 

 

  1. Координата точки А, позначеної на малюнку, дорівнює...

      а) ;     б) ;    в) ;    г) .

  1.           Яка з нерівностей є правильною?

    а) ;     б) ;    в) ;    г) .

4. ...

     а) ;     б) ;    в) ;    г) .

5. ...

     а) ;     б) ;    в) ;    г) .

6. Виділити цілу і дробову частину числа = ...

      а) ;     б) ;    в) ;    г) 9.

7. Записати у вигляді неправильного дробу ...

     а) ;     б) ;    в) ;    г) .

8. Знайти числа 120.

     а) 400;    б) 46;     в) 72;      г) 36.

9. До перерви робітник виготовив 28 деталей, що становить денної норми. Скільки деталей становить денна норма?

         а) 16;       б) 49;       в) 42;       г) 32.

10. 3 кг = ...

а) т;     б) т;    в) т;    г) т.

ІІ варіант.

1. Яка частина круга заштрихована на малюнку?

а) ;     б) ;    в) ;    г) .

 

 

2. Координата точки А, позначеної на малюнку, дорівнює...

 

а) ;     б) ;    в) ;    г) .

3. Яка з нерівностей є правильною?

    а) ;     б) ;   в) ;    г) .

4. ...

     а) ;     б) ;    в) ;    г) .

5. ...

     а) ;     б) ;    в) ;    г) .

6. Виділити цілу і дробову частину числа = ...

      а) ;     б) ;    в) ;    г) .

7. Записати у вигляді неправильного дробу ...

     а) ;     б) ;    в) ;    г) .

8. числа а дорівнюють 45. Знайти число а.

     а) 27;    б) 45;     в) 75;      г) 21.

9. В саду 420 дерев. Яблуні становлять усіх дерев. Скільки яблунь у саду?

         а) 588;       б) 300;       в) 30;       г) 400.

10. 9 г = ...

         а) кг;     б) кг;    в) кг;    г) кг.

 

ХІ. Підсумок уроку. Домашнє завдання.

Виконати домашню письмову роботу для самоперевірки № 7, ст. 151, 152 (5 завдань).

 

 

docx
Додано
31 жовтня 2018
Переглядів
954
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку