Урок з математики в 1 класі

Про матеріал

Урок-казка з математики в 1 класі розроблений для засвоєння навичок учнів з додавання та віднімання в межах 20, а також ознайомлює учнів з тваринами-жителями морів та океанів. Для наочного зображення тварин, в ході уроку використовується презентація.

Урок сприяє розвитку математичних вмінь, логічного мислення та звязного мовлення.

Перегляд файлу

Урок-казка з математики в 1 класі на тему:

«В гостях у Нептуна»

 

Мета:

  • Формувати математичні компетентності і закріпити вміння розв’язування прикладів і задач в межах 20;
  • Виконувати порівняння числа;
  • Формувати навички обчислення;
  • Формувати в учнів уміння розрізняти геометричні фігури;
  • Розвивати в учнів мислення;
  • Розвивати творчу активність, допитливість, вміння аналізувати та робити висновки;
  • Виховувати пізнавальний інтерес, старанність.

Очікувані результати.

Учень:

  • Вміє знаходити помилки при обчисленні прикладів на додавання і віднімання в межах 20;
  • Вміє оволодівати необхідною інформацією для розуміння постановки математичних задач;
  • Володіє технікою обчислення;
  • Вміє розрізняти геометричні фігури.

Хід уроку

Організаційна частина.

Тема ця хоч непроста,

та для вас цікава.

Будуть в ній нові слова,

будуть і забави.  

Тож працюйте всі старанно,

щоб пройшов урок немарно.

 

Сьогодні на уроці ми не тільки будемо розв’язувати приклади і задачі в межах 20, а й завітаємо в гості. До кого саме ви скажете, коли відгадаєте ребус і загадку.

Пов’язане зображення
 

 

Господар морів, океанів,

з тризубом сидить в глибині.

Він править народом підводним

скажіть, хто це, ви мені? (Слайд 2)

 

 Сьогодні у Нептуна  день народження і він запросив нас  до себе в гості. Ця мандрівка буде дуже цікава, але небезпечна. Тому ми візьмемо з собою сміливих, дружніх та кмітливих дітей. Серед нас такі є?

 

Психогімнастика. (Діти закривають очі, лунає музика).

Море безкрає. Ми йдемо по морському дні. Тихо зітхають і шумлять хвилі. Біля нас пропливають незнайомі істоти. Це жителі підводного царства. Привітаймося із ними. (Слайд 3)

 

Усна лічба.

Гляньте направо. Бачите, як красиво і плавно пливуть у парі дві риби. Це – дельфіни. Вони дуже розумні істоти. Дельфіни часто допомагали людям у небезпеках. Спілкуються між собою за допомогою звукових імпульсів (Слайд 4). Дельфіни складали приклади на піску, але морська хвиля змила частину запису. Давайте допоможемо дельфінам відновити приклади.

 

10  +       = 16                              7            5  =  12

10            = 5                                3            6 = 9

16 -          =10                              20         10 = 10

 

Каліграфічна хвилинка.

У матері жили два сини,

два любі її  їжаки.

Раптом люто посварились

і навіки розлучились:

один мешкає у морі,

а другий – в земляній коморі (Слайд 5).

 

6, 0, 17, 9, 1, 10, 20, 4, 15.

  • Допоможіть братам  помиритись.

Група: А – записує числа в порядку зростання;

             В – в порядку спадання.

  • Назвіть натуральний ряд чисел. Чим відрізняються одноцифрові числа від двоцифрових?

 

Геометричний матеріал.

  •  На дні морському зірка лежить,

не рухається – напевно спить.

Пять ручок у зірки тієї є

і вона вітання всім подає.

  •  Це морська  Зірка (Слайд 6). Скільки у неї ніжок? 

Як називається геометрична фігура, у якої п’ять кутів і п’ять сторін?

Чим ця фігура відрізняється від квадрата?

Гра «Танграм» (Групова робота).

  • А ця гостя прийшла із казки. Вона виконувала бажання для дідуся. Пригадайте назву казки? Вірно, це Золота рибка (Слайд 7). Звуть її  так тому, що луска цієї риби виблискує, як золото. Живе ця рибка тільки в акваріумі при кімнатній температурі. А сюди прийшла тільки через те, що хотіла побувати на святі Нептуна. Принесла рибка подарунок – гру «Танграм» та просить побудувати її портрет.

 

Розвиток  математичного  мовлення.

А ось і ще одна гостя. Це – риба-голка. Довжина її до 40 см., вона малорухлива, а ніс нагадує тоненьку голку. (Слайд 8)

 

Працьовита  риба-голка

шиє окунцям футболки,

яскраві, смугасті,

хай носять на щастя.

 

Складіть   задачу. (На додавання, на віднімання).

Олег – 10 риб.                                Оля – 5 риб.

 

Веселі задачі.

Риба-вітрильник. Найшвидша у світі риба, її плавці нагадують вітрильник. (Слайд 9)

Ця риба плавці  напина, як вітрила.

Пливе по морю на повную силу,

обганяючи легко усі кораблі –

великі, середні і зовсім малі.

На своїх  вітрилах принесла  веселі задачі.

 

  1. Дід – рибалка наловив

риби цілу купу:

три дзеркальні коропи,

два лящі і щуку.

А хитрющий злодій – лис

вкрав ляща у діда.

Скільки рибок принесе

дідусь до обіду?

  1. У акваріумі в школі

є сім рибок у воді.

Ще три риби дав Микола.

Скільки буде риб тоді?

  1. Зловив Василько наш сім риб,

одна із низ у воду -  плиг.

Відповідайте, рибок скільки

тепер лишилось у Василька?

 

Розвязування прикладів. Гра «LEGO».

Це морський коник. Він плаває завжди стоячи. Голова нагадує голову коня (Слайд 10). Морський коник приніс нам цікаве завдання (Відповідь за допомогою цеглинок).

 

11 – 1 + 3 =                                      7 + 3 – 5 =

3 + 3 + 3 =                                         4 + 4 – 0 =

12 – 2 – 5 =                                       0 + 20 – 10 =

15 + 5 – 10 =                                     10 + 6 – 1 =

 

Приклади з помилками. (Робота в парах).

  • Ось вона яка –

розбійниця морська,

всіх би проковтнула

зажерлива акула.

  • Вона хижа тварина і завдання її підступні, з хитринкою. Допоможіть знайти приклади з помилками.

 

17 – 9 =6                          7 + 7 = 15

6 + 3 = 11                          16 – 4 = 10

 

Самостійна робота («=», «<», «>»).

  • Збились в табун кити,

І  набрали в рот води.

Давай весело пирскати на хмарку,

бо під сонечком їм жарко.

 

Кити – найбільші живі істоти, які коли-небудь жили на Землі. Вони дихають через ніздрю, яка знаходиться на голові.

            6 + 3                 7

10                     15 – 5

10 + 10             20

10 – 2               11 + 3

 

Рефлексія.

  • Сьогодні на уроці я навчився…
  • Складно було…
  • Найбільше сподобалось…
  • Вдома обов’язково розкажу…

 

Підсумок уроку.

  • Ти зі мною не знайомий.

Я живу на дні морському.

Голова і  вісім ніг.

Звати мене …. (Восьминіг).

 

При виникненні загрози восьминіг випускає із свого чорнильного мішечка забарвлену хмару, яка маскує його, а сам швидко утікає.

(о – 1, 7 – л,  у – 9, 10 – і, 12 – м, д – д).

 

6 + 6 =

12 – 1 =

4 + 3 =

7 – 6 =

10 + 10 =

15 – 6 =

14 – 4 =

 

Домашнє завдання.

Діти, розв’яжіть приклади та розфарбуйте малюнок. Яких тварин ви впізнали на малюнку?

C:\Users\admin\Desktop\FB_IMG_1545658778625.jpg

 

 

docx
Додано
24 грудня 2018
Переглядів
771
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку