Урок з математики в 4 класі за підручником Г. Лишенка "Розв’язування задач з дробами та буквеними даними. Розв’язування рівняння на 2 дії. Побудова квадрату"

Про матеріал
Урок математики в 4 класі за підручником Г. Лишенка спрямований на вдосконалення навичок розв’язування задач з дробами та буквеними даними, а також рівнянь на дві дії. Під час заняття учні поглиблюють знання про застосування дробів у практичних і геометричних задачах, вчаться будувати квадрат, знаходити невідомі числа за допомогою рівнянь. Урок сприяє розвитку логічного мислення, уважності, самостійності, доброзичливості та формуванню стійкого інтересу до математики.
Перегляд файлу

«14.10» 2025року

Урок №27 Розв’язування задач з дробами та буквеними даними. Розв’язування рівняння на 2 дії.   Побудова квадрату

   

.

Мета: актуалізувати знання учнів відносно розв’язування задач з дробами; розвивати вміння розв’язувати рівняння;  розвивати логічне мислення; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.

Очікувані результати:

-розв’язує прості і складені сюжетні задачі (в тому числі з дробами), задачі з геометричним змістом, компетентнісно зорієнтовані задачі;

-озв’язує задачі на знаходження четвертого пропорційного різними способами, на подвійне зведення до одиниці, на пропорційне ділення, на знаходження невідомого за двома різницями, на спільну роботу, на прямолінійний рівномірний двох тіл

Обладнання:  мультимедійний комплект, підручник Г.П.Лишенко «Математика», «Генеза», 2021 рік) , оцінювальні картки, картки для самоконтролю.

Хід уроку

  1. Організація класу.

     Створення позитивного психологічного клімату класу.

Вітаю вас , мої любі, у світлій, затишній оселі.

Нехай урок наш для вас буде, як пісня –

Дзвінкий та веселий!

- Що ми візьмемо на урок? (уважність, охайність, кмітливість та старанність)

2.. Актуалізація і корекція опорних знань та практичного досвіду учнів.

2.1.. Перевірка домашнього завдання.

2.2. . Хвилинка каліграфії

Вчитель на дошці записує дроби. Діти їх називають і каліграфічно записують в зошиті. 1/2, 7/8, , 3/4, 6/9,  …. і т.п.

Як ми назвемо одним словом все що записали? (дроби)

2.3. Інформаційна хвилинка – розумова розминка

На минулих уроках ми розпочали вивчати тему «Дроби».

Ми говорили, що слово дріб має декілька значень. Я зараз хочу задати вам запитання не з математики, а з української мови. Слово «дріб»  - це яка частина мови? (іменник) Якого роду це слово? (чоловічого). Поставте його у формі множини. (Дроби)

А хто з минулого уроку запам’ятав, які значення має слово «дріб»?

- Це дрібні свинцеві кульки, що вживаються в набоях для мисливської рушниці.

- Часто повторювані, короткі, переривчасті звуки, що виникають від ударів по барабану або чомусь подібному.

- Позначення свійської птиці, а також маленьких дітей, дрібних тварин (діалект).

- Математичний термін – число, що складається з частини одиниці.

2.4. Усне опитування

То що ж в математиці ми називаємо дробами? (це числа)

Що ми називаємо чисельником дробу? (число, що стоїть над рискою)

Що ми називаємо знаменником дробу? (число, що стоїть під рискою)

Як називається рисочка, яка стоїть між чисельником і знаменником? (риска дробу)

Яку арифметичну дію позначає риска дробу? (ділення)

Що показує нам знаменник? (на скільки рівних частин розділене ціле)

Що показує нам чисельник? (скільки частин взято)

Якщо ми кавун розрізали на 10 однакових частин і з’їли 4 скибочки. Яку частину кавуна ми з’їли?

Якщо мама розрізала яблучко на 4 частини і 3 з них роздала своїм діткам. Яку частину яблука з’їли діти?

На дні народження торт розрізали на 12 однакових частин, а з’їли тільки 7. Яку частину торта з’їли?

2.5.Знайди (фронтально)

2.6 Самостійна робота №312

. Рухлива вправа.

3.Розвиток математичних здібностей

  1.           Робота над задачами

1група - №313, 2 група №314

№ 317 – побудуй квадрат

  1.           Розв”язати рівняння №316 (колективно).Вираз самостійно.

3.5. Порівняння дробів (робота в групах).

Кожна група отримує картку із дробами, які потрібно порівняти (поставити >, < , =). Потім групи обмінюються картками і перевіряють один одного.

 

 

  1.         Підсумок Рефлексія.

 

Домашні тренувальні вправи.

С. 55 №319, 320.

.

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
23 жовтня 2025
Переглядів
140
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку