Технологічна карта дистанційного уроку математики
освітньою технологією «Росток»
у гібридному режимі
вчителя початкових класів
Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 70
Харківської міської ради Харківської області
Супрун маргарити миколаъвни
Тема уроку. Зображення руху об’єкта на числовому промені. Формула шляху
s = v t
Клас. 3-В
Мета.
- Формування предметних компетентностей: продовжувати знайомити з графічною моделлю руху на числовому промені; вивести формулу шляху, формули знаходження швидкості і часу на основі зв’язку між компонентами множення;
формувати вміння застосовувати формули для рішення задач на рух; розвивати навички усної лічби, логічне мислення, увагу, математичне мовлення.
- Формування ключових компетентностей: закріплювати вміння спілкуватися державною мовою, навчатися впродовж життя; виховувати охайність, повагу один до одного, уважність.
Тип уроку. Урок відкриття нових знань.
Обладнання. Ноутбук з доступом до мережі Інтернет, зразки для перевірки завдань, таблиця для самоаналізу.
Освітні галузі. Математична, мовно-літературна, інформативна.
Інформаційні навчальні матеріали. Презентація для учнів, відеоматеріали.
Спосіб зворотнього зв’язку. Обговорення в режимі відеоконференції на платформі Zoom, обмін приватними повідомленнями, мессенджер Viber, електронна пошта.
Стіна слів. Величина, площа, відстань, час, швидкість, рух об' єкта.
№ з/п |
Етап уроку |
Хід уроку |
Матеріали до уроку, електронні освітні ресурси |
|
Організація класу. Перевірка домашньої роботи. |
1.Привітання.Емоційне налаштування. 2. Повторення правил роботи в Zoom.
3.Перевірка домашньої роботи з повторенням формули швидкості. |
- Робота в Zoom. - Сьогодні у нас — незвичайний урок. Сьогодні ми зробимо ще один крок. В країну чудову, в країну знайому, Але ще не зовсім вам відому. -А як називається ця країна – скажете пізніше.
Презентація вчителя (Учні звіряють свої відповіді, обґрунтовують їх.) Якою формулою користувалися? |
|
Мотивація до навчальної діяльності. |
1.Актуалізація вимог до навчальної діяльності.
2. Вправа «Інтерв’ю» Де ми можемо використати поняття швидкості? |
Робота в Zoom. -Знаю… -Вмію… -Хочу навчитися…
Відповіді дітей.
|
3. |
Актуалізація знань і фіксація утруднень у навчальній діяльності. |
1.Дидактична гра «Знайди відповідність» - співвідношення задач з формулами. |
-Презентація вчителя. (Додаток № 1 – картки з індивідуальними завданнями) |
4. |
Виявлення місця і причин утруднення. |
1.Вправа «Вислови думку». Якою формулою не скористались? Чому вона не підходить до останньої задачі? (Висновок: не вистачає ще однієї формули.
|
Робота в Zoom.
|
6. |
Побудова проєкту виходу з утруднення. |
1.Визначення мети, теми уроку. -Сформулюйте тему і мету уроку. -До якої країни поринемо? (До країни «Величини» Навчимося знаходити відстань. Дізнаємося, як відстань пов’язана зі швидкістю і часом)
|
Робота в Zoom.
-С. 53. № 1 – покажемо рух аеросаней на числовому промені. (Додаток № 2) Робота в Zoom малювання на демонстрації екрану. (Разом з вчителем заповнюємо табличку) |
7. |
Реалізація побудованого проєкту. |
|
Робота в Zoom. Виводимо загальну формулу шляху. (Додаток № 3) |
|
Фізкультхвилинка |
|
https://www.youtube.com/watch?v=Dza9tgJB4c4
|
8. |
Первинне закріплення. |
1.Робота з формулою. - Як називається формула? - Що означає кожна буква? - Які ще дві формули можна вивести з формули шляху.
2.Запис даних задач на рух в таблицю.
3. Розв' язування задачі. |
Робота в Zoom.
Робота за підручником. с. 54 № 4 – з коментуванням (заповнити таблицю) С 54 № 6 (а) |
9. |
Самостійна робота із самоперевіркою. |
1.Самостійна робота за підручником. 2. Перевірте свою роботу за зразком. (Додаток № 4)
3.Перегляд відео. -Чи легко вам розв’язувати задачі? |
С. 54 № 5 – самостійне розв’язання задач.
Подивись відео. https://www.youtube.com/watch?v=NDnKQnGLBIQ
|
10. |
Включення в систему знань. |
1.Роз’язання рівнянь. Робота за підручником.
2. Розв’язання прикладу на порядок дій. Перевірка.
3. Тестування. Перевірка засвоєного матеріалу. |
С.55 № 10 (а,б) – самостійне розв’язання рівнянь. (Мессенджер Viber, електронна пошта)
С. 55 № 12- самостійне розв’язання прикладу з подальшою перевіркою.
Сайт «» https://naurok.com.ua/test/formula-shlyahu-zadachi-na-ruh-750045.html
|
11. |
Рефлексія навчальної діяльності. |
-Мені було цікаво… -Я дізнався (дізналась)…. -Я тепер вмію…. -Які формули вивели? - Що здалося найважчим на уроці? Самооцінка учнями діяльності на уроці.
|
Відправлення смайлів в Zoom
Мессенджер Viber (Додаток № 5) |
12 |
Домашнє завдання |
С. 54 № 6 (а,б,в)- розв’язати задачі, № 10 (в) розв’язати рівняння.
|
-мессенджер Viber
|
Додаток № 1
Висота кімнати 3 м, довжина 10 м, а ширина 7 м. Який об’єм повітря міститься у кімнаті? |
а = b q +r |
Довжина прямокутника 80 см, ширина – 20 см. Знайти площу фігури. |
Р = (а +в)2
|
Знайди швидкість автомобіля, якщо він пройшов 160 км за 4 год. |
S = ав
|
Знайди периметр прямокутника зі сторонами 8 см і 10 см. |
V = a в c
|
Автобус їхав зі швидкістю 60 км/год. Яку відстань він проїде за 5 год.? |
v = s : t |
Додаток № 2
Додаток № 3
Додаток № 4
Додаток № 5
Мені було легко |
Мені ще потрібно потренуватися |
Мені було важко |