У даному матеріалі міститься конспект уроку -казки в 1 класі з навчання грамоти.В казковій формі учні закріплять вміння написання вивчених букв; удосконалять навички списувати з друкованого та рукописного тексту .Рекомендовано для використання вчителями початкових класів.
Навчання грамоти (письмо)
Тема. Закріплення знань про вивчені букви та звуки.
Списування з друкованого тексту.
Мета. Закріплювати знання про вивчені букви та звуки,
вміння списувати з друкованого тексту.
Удосконалювати вміння робити звуковий аналіз
слів; розвивати увагу ,пам’ять, усне зв’язне мовлення; виховувати інтерес до навчання, викликати
естетичне відчуття краси природи.
Обладнання: предметні малюнки ,картки із завданням.
Хід уроку.
1.Організаційний момент.
2.Основна частина.
-Діти, ви любите казочки? Сьогодні я вам розповім цікаву казочку –загадку. Ви уважно послухайте її і потім скажете, про кого вона.
Далеко-далеко був великий березовий гай. У глибині
гаю, на просторій галявині стояв красивий палац ніжно-
зеленого кольору. Зали його були прикрашені зеленими вітами.
Жила в цьому палаці струнка, тендітна, сором’язлива дівчинка. Одяг на ній був легкий, мов павутинка ,прикрашений ніжними квітами. Очі були
в неї голубі, завжди ясні та веселі. Дівчина любила приносити всім радість. Щороку в належний час
вона вирушала у мандрівку, щоб відвідати всіх
знайомих, друзів. Набравши повний кошик квітів,
взявши чарівну хустину, дівчина вирушала в дорогу.
Звільняла від льоду ріки, поля-від снігу. Махнувши
хустиною, вона одягала у ніжно-зелений одяг, дарувала
землі квіти. Легко ступає дівчина по землі, несе всім радість та щастя ,наповнює усе красою.
-Як ви думаєте про кого ця казочка?
-Яка зараз пора року?
-Отже, на вулиці весна ,та не тільки на вулиці, а й у класі.
Сьогодні вона в нас присутня на уроці , буде спостерігати за тим, як ви працюєте. І в подарунок вона принесла
квітку-семицвітку.
-Доброго ранку, любі діти!
Я квітка-семицвітка.
Запрошую вас зі мною навчатись грати. Для цього ви
Повинні по одній пелюстці відірвувати і виконувати
Завдання. А хором промовляти слова: «Пелюстку відірвемо, гуртом усе почнемо».
Вимога нашого уроку є:правильність,охайність,
відповідальність зразку.
Щоб помилки хитрі й спритні,
Не ховались у рядках,
Щоб всі букви в кожнім слові,
Опинились на місцях,
Будем гарно працювати, свою пильність розвивати.
Наприкінці уроку підб’ємо підсумки за цими вимогами.
Сподіваюсь, ви готові?
1-а пелюстка. Зі мною будем грати,
Знання закріплювати.
1)Написати правильно, каліграфічно букви: АПВОЛД
2)Записати під диктовку слова: березень, квітень,
травень.
2-а пелюстка. Все вивчене пригадай,
до слів знов схему підбирай.
1)Побудувати звукові моделі слів: березень, квітень,
травень.
2)З’єднати малюнки з відповідними звуковими моделями.
3-я пелюстка. Дружно швидко читай
Правильно речення складай.
Весна.
4-а пелюстка. Хто ж там, хто вже так стомився і
наліво похилився?
Фізкультхвилинка.
5- пелюстка. Зі мною ви пограйте,
речення складайте.
Робота в парах.(На карточках написані деформовані речення)
-Прочитайте речення.
-Про що вони розповідають?
6-а пелюстка. Гарно всі працюємо, речення з
друкованого тексту списуємо.
Весела, ясна, чарівна на мамине свято приходить весна.
7-а пелюстка. Мам ніжно любіть
з літер слова для них складіть.
1)амумяс кмаомач
2)Побудова асоціативного куща.
-Про що ви згадуєте, коли я промовляю слово «мама»?
Підсумок уроку.
Урок підходить до кінця, пелюсток вже нема.
Квітка- семицвітка, прощавай ,лети,
З радістю ми грались, щиро, від душі.
Пелюстки чарівні ти подарувала,
Скажемо всі разом: дякуємо тобі!
А вона нам?
Ви- просто молодці!(Зачитую на сердечці квітки)
-Що ми сьогодні повторили на уроці?
-Що для вас було найцікавішим?
-Покажіть квіточки, які ви одержали.
-Як ви думаєте, кого ж ми уквітчаємо ними? (Мам)
-Подаруємо їм хустинку з цих квіточок.
(Наклеюємо квіточки на хустинку.)