Урок з навчанням одних учнів іншими до теми: "Лісове господарство". для учнів 9 класу. на уроці домінують взаємодопомога та взаємовідповідальність учнів
Урок 16 Лісове господарство
Навчальна мета: повторити знання про поширення лісових природних зон у світі та лісових масивів в Україні; ознайомити учнів з сутністю, значенням та наслідками лісового господарства в світі та Україні; сформувати поняття у школярів про «лісозабезпеченість», навчити визначати та аналізувати лісозабезпеченість України, світу й окремих його регіонів
Розвивальна мета: формувати в учнів навички дослідницького характеру, уміння співпрацювати у групах
Виховна мета: виховувати учнів як відповідальних громадян місцевих рад, здійснювати екологічного виховання
Тип уроку: навчання одних учнів іншими
Обладнання: підручник, атлас, карта природних зон світу, карта природних зон України, політична карта світу, адміністративна карта України.
Опорні та базові поняття: лісове господарство, лісистість території, лісовий пояс, лісозабезпеченість
Хід уроку
Організаційний момент
Учні сідають за парти по списку екіпажів з 4 чоловік, які формуються на початку уроку. Склад екіпажу: капітан, штурман та 2 пілоти. Капітана обирає вчитель з числа сильних учнів.
Завдання для учнів готує вчитель та роздає екіпажам на окремих аркушах.
Робота учнів оцінюється за 12 бальною шкалою та заноситься у таблицю
№ «екіпажу» |
Готовність «екіпажу» |
Індивідуальні завдання |
залік |
Підсумок |
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
Мотивація навчальної роботи
Тема сьогоднішнього уроку: Лісове господарство. Давайте визначимося з й ого метою. Досягти мети можливе лише за умов взаємонавчання в екіпажах.
Вивчення нового матеріалу
Вчитель детально з демонстраціями пояснює матеріал за планом:
Робота екіпажів
Екіпажи починають працювати: спочатку командир повторює матеріал своїм підлеглим, потім приймає залік у штурмана, командир і штурман опитують пілотів, ставлять їм залік і оцінки. Екіпаж готовий до захисту знань
Вчитель за власним вибором пропонує узагальнити матеріал уроку через перегляд і обговорення відеороліка на каналі youtube:
Лісові ресурси світу
Лісова промисловість світу
Площі лісового фонду України
Прикарпатське лісове господарство.
Командири витягують жетон: якщо жетон «Вибір» - учитель визначає, хто буде відповідати
Жетон «Делегат» - екіпаж вибирає, хто буде відповідати
Жетон «Усі» - відповідає кожен член екіпажу,
Жетон «Довіра» - опитування не проводиться, оцінка в журнал виставляється кожному та, яка була визначена в групі
Жетон «Екзаменаторі» означає, що екіпаж командирується для приймання заліку в другого екіпажу
Виконується робота в класі відповідно до отриманих жетонів. Коригуються оцінки у таблиці.
Рефлексія уроку:
Що я повинен був зробити для виконання завдань у групі?
Яку роботу я проробив реально?
На скільки якісно я це зробив?
Які труднощі виникли у мене при виконанні завдань?
Що або хто допоміг мені вирішити проблеми, що виникли
Чи буду я брати участь у таких уроках ?
Що нового я дізнався та навчився з даної теми уроку?
Мої побажання один одному
Підведення підсумку уроку
Домашні завдання підготуватися до тестування § 15