Урок з образотворчого мистецтва на тему "Свято весни. Весняні пейзажі. Створення весняного пейзажу"

Про матеріал
Дана розробка уроку може послугувати вчителю для кращого викладу матеріалу, а саме допоможе навчити учнів відтворювати глибину простору за допомогою кольору, деталізації переднього плану та методу загороджування.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

Конспект уроку

з образотворчого мистецтва

на тему:

«Свято весни.

Весняні пейзажі. Створення весняного пейзажу»

 

 

 

Підготувала

вчитель Ценівської гімназії

Кобрин О.С.


Тема. Свято весни. Весняні пейзажі. Створення весняного пейзажу

Мета:

навчальна:   навчити учнів відтворювати глибину простору за допомогою кольору, деталізації переднього плану та методу загороджування;

розвивальна: розвивати творчі здібності, зорову пам'ять, естетичний смак, почуття прекрасного, уяву, мислення;

виховна:  виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

Тип уроку: комбінований урок

Обладнання:

  • Матеріали та інструменти: папір для малювання, гуаш, пензлі, ємності з водою, серветки для витирання рук та пензлів;
  • Зоровий ряд: репродукції картин (В. Бакшеєв «Блакитна весна», О. Шевельов «Весна. У садибі», І. Левітан «Квітучі яблуні»);
  • Літературний ряд: приказки про весну, загадки, вірш ( М. Познанська «Весна»).

Хід уроку

  1. Організаційний момент   
  1. Психологічний момент

Щоб урок пройшов не марно, треба сісти рівно, гарно,

Не крутитись на уроці як папуга чи сорока.

Сказати хочеш – не кричи, а лише руку підніми.

  1. Перевірка робочих місць
  2. Перевірка правил роботи на уроці:  
  • Працюй тихо й охайно.
  • Не заважай працювати іншим.
  • Закінчив працювати – наведи порядок на робочому місці.
  1. Вправа «Очікування»
      -  Що кожен з вас очікує від сьогоднішнього уроку?

 

  1. Мотивація навчальної діяльності
  • Для того, щоб зрозуміти, що ми зображатимемо сьогодні, відгадайте загадки.

1)Все у зелені довкола:
Пасовища, ліс і поле.
Мчать струмочки до ріки,
Ліплять гнізда ластівки,
І в сороки новина, -
Облетіла всіх вона,
Сповіщаючи: - … (Весна)

 

2)Тільки сонечко пригріло – 

І розтанув килим білий.
Клен радіє: певно, зна –
В гості йде до нас …(Весна)

 

3)З березнем прийде вона

Пестить сонцем нас …(Весна)

  • Сьогодні на уроці будемо зображати прихід весни.

 

  1. Актуалізація опорних знань
  1. Прослуховування художнього слова.(Вчитель декламує вірш)

Весна

Ще по ярах біліє сніг

І спить озимина,

Та вже з гори струмок побіг, -
До нас прийшла весна.
Землі торкнулася крилом -
Промінням золотим,
І враз повіяло теплом
Над лісом молодим.
Немовби в синьому вінку
Галява між дубів:
То квітнуть проліски в ліску
І синій сон розцвів.

                           М. Познанська

  • За нашим вікном настала довгоочікувана весна. Цю пору року всі чекають з нетерпінням. Весна – це час оновлення землі та всього живого. Все розпускається і розвивається, зеленіє і квітне. Квітне рідна земля, і на душі стає приємно, легко, весело.

 

2.  Створення асоціативного куща «Прихід весни»

3.  Прослуховування українських приказок про весну

  • Весною все ожива, танцює й співа.
  • Весна багата на квіти, а хліба в осені позичає.
  • Весна красна квітками, а осінь пирогами.
  • А ви радієте весні? Чому?

 

  1. Викладання нового навчального матеріалу
  1. Розповідь вчителя
  • У кожної пори року свій аромат. Зима пахне свіжістю, осінь — прілим листям та дозрілими яблуками. А ось навесні повітря насичене ароматом землі та квітучих дерев. З приходом весни наші українські сади потопають в запашних квітах. Здається, що весь сад укрито пухнастим білим, а іноді рожевим снігом. А довкола лунає ніжна та ласкава музика весни.

 

  1. Створення проблемної ситуації
  • Чи можна сказати, що весна – різнокольорова пора року?

 

  1. Перегляд презентації «Весна – пісня природи»
  2. Обговорення. Висловлення учнями власних суджень і вражень
  3. Зоровий ряд
  • Подивіться на роботи художників, які малювали квітучі сади. Як яскраво та соковито виглядають біли квіти на фоні землі та неба! (Аналіз наочності)
  • Зверніть увагу на те, що в роботах художників крім яскравих насичених кольорів присутні й м'які, розбілені кольори (рожевий, світло-жовтий).
  • На картині Ісака Ілліча Левітана «Квітучі яблуні» ви можете побачити молоді яблуньки, вкриті квітами. Для того щоб передати простір на картині, автор зобразив квітучий сад. Яблуньки, які знаходяться ближче до нас, зображені більшими за розміром ніж ті, що далі.
  • Зверніть увагу на квіти, якими вкриті гілки яблунь. На деревах, що ближчі до нас, квіти чіткіші, а ті, що далі, перетворюються на ніжні біло-рожеві хмаринки.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. Інструктаж.
  • Пам'ятайте, що предмети, які знаходяться ближче до нас, зображуються чіткішими, ніж ті, що розташовані вдаличині.
  • А ще важливим для зображення є те, що ближчі предмети завжди загороджують предмети, що знаходяться далі.

 

  1. Самостійна практична діяльність учнів

(Звучить легка музика – «Весняна пісня»).

(Вчитель надає допомогу учням).

  • Зображення весняного квітучого саду з урахуванням правил розміщення ближчих та дальших предметів на площині аркуша.
  • Показ готового зразка.
  • Визначення основних етапів роботи.

Примітка. Можлива колективна робота (вирізання зображень дерев та

квітів, намальованих учнями, та приклеювання їх на колективне панно).

 

  1. Актуалізація набутих знань
  1. Бесіда
  • Яку пору року ви сьогодні зображували?
  • Чим відрізняється весна від зими?
  • Що навесні відбувається з деревами?
  • Як правильно зобразити весняний пейзаж?

 

  1. Асоціативна павутинка «На уроці Я…»

 

  1. Підсумок уроку
  1. Підбиття підсумків
  • загальна оцінка уроку
  • перегляд дитячих робіт
  • демонстрування кращих

 

  1. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку
  2. Прибирання  робочих  місць
  3. Проголошення уроку завершеним

 

docx
Додано
26 січня 2023
Переглядів
2356
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку